Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan fogjon hozzá a testépít...

Hogyan fogjon hozzá a testépítésnek valaki, aki életében nem sportolt (tömegnövelők, fehérjék meg hasonlók nélkül)?

Figyelt kérdés

Adott egy illető, aki nemsoká betölti a 30-at. Alapvetően jó, atletikus testfelépítéssel rendelkezik (nem hajlamos a hízásra). A lábizomzata még aránylag jó és izmos (régebben sokat futott és talpalt, szeretett sétálni), azonban a felső testéről ugyanez már nem mondható el. A karizmai fejletlenek, hastájékon zsír lerakódás. Röviden: Jobb, strapabíróbb alsó izomzat, kevésbé jobb és strapabíróbb felső izomzat (ha a csípőt vesszük metszéspontnak).


Kérdésem az, hogy egy ilyen testfelépítés esetén milyen alap edzésprogram és diéta ajánlott?


Tömegnövelők, fehérje porok és szintetikus szerek kizárva (ebbe beleértve a szteroidokat, hormonokat meg hasonlókat), csak is és kizárólag természetes anyagok (zöldség, gyümölcs, hús stb.).


2019. máj. 10. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Shop builderen keresel egy kezdo tomegnovelo edzestervet. Majd a leirt gyakorlatokra rakeresel egyenkent (szinten a builderen), megnezed hogyan kell csinalni, telefonodba ossze is szedheted. Bemesz egy edzoterembe, atoltozol, fogsz egy torolkozot es elkezded. Pihenoidoben szepen korbejarhatod a termet, a legtobb gepen van egy kis mozaik kep, mely izomcsoportot terheled vele, es hogyan kell vegrehajtani. Illetve nyugodtan nezhetsz masokat, milyen gyakorlatokat, hogyan csinalnak.

Par honap es belejossz, a tobbi megy magatol. A gyakorlatokat erdemes tukor kozeleben csinalni, hogy lasd hogyan csialod.

Kb. ennyi.

2019. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó bekezdés annyira vicces. Illetve egyben szomorú is, látszik, hogy az iskolákban semmi tudományos oktatás nincs és az átlagember alapvető tudományos, biológiai, kémiai ismeretekkel sincs tisztában.


Pedig milyen hasznos lenne az ilyen tudás.

2019. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2019. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Zöld jumbot vedd meg elsőkörben. Utána jöhetnek az alapok.
2019. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2-3-4


Valamit áruljatok el:


Hogy a francba volt képes az ember izmokat szerezni magára száz, ezer vagy több ezer évvel ezelőtt?


Nyilván nem attól, hogy mindenféle porokon élt, hanem mert olyan fizikai munkát végzett, amitől az izmai folyamatosan erősödtek hogy bírják a strapát.

Régen (akár néhány évtizede) előfordulhattak olyan bivalyerős emberek is, akik nem szedtek semmilyen porokat vagy hasonlót, mégis felvehették volna a versenyt a mostani "fehérjeporokon" edződött erőművészekkel. Pedig sanszos, hogy ezek az emberek nem követtek semmilyen fehérje, szénhidrát vagy akármilyen diétát

Viszont olvastam, hogy azoknál az embereknél, akiket a történelmi időkben direkt a harcokra edzettek, külön diétát alkalmaztak; (pl. a gladiátoroknál) hogy képesek legyenek folyamatosan kondiban maradni az élet-halál küzdelmekhez. És erre képesek voltak mindenféle bogyók meg porok nélkül.


Megértem hogy valaki erre esküszik és el sem tudja képzelni az életét enélkül.


A mostani világban persze az ember nem mindig csinál olyan kemény fizikai (pl. földművelés) munkát, amivel folyamatosan kondiba tudja tartani magát. Emiatt találták ki az edzőtermeket. A kemény fizikai munkát ez helyettesíti (az én szememben).

De én amúgy már csak elvből sem szeretnék szintetikus porokat használni, ha edzésről volna szó. Úgy érezném, hogy műanyagot eszem és az ezáltal szerzett izmok szintén műanyagok. Én - ha rólam szólna a kérdés - természetes anyagokból szeretnék erőt meríteni. (Elvi dolgok ezek.)


Ha viszont a jelenlévők között nincs olyan ember, aki képes volna a "porokat" mellőzve IGAZI ételből álló diétát javasolni, akkor hagyjuk inkább az egészet.

2019. máj. 10. 16:56
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen jól gondolod, a tejsavófehérjét nem a tejből vonják ki (ami egy természetes anyag), hanem gonosz tudósok szintetizálják. A szervezeted meg úgy működik, hogy pl. eszel egy kis csirkemellet, meg egy fehérjeturmixot, amikben ugyanazok az aminosavak vannak, de nem baj, a szervezeted kiválogatja, a csirkemellből igazi izmot csinál, a fehérjeturmixnál viszont rájön, hogy ebből nem szabad igazi izmot csinálnia, csak műanyagot. A multivitaminban meg aztán végképp teljesen életidegen anyagok vannak, pl. C-vitamin.


Viccet félretéve:

Lehet étrendkiegészítő nélkül is jól kajálni, csak akkor napi szinten kb. annyi húst kell megenned, mint egy oroszlánnak. Ami egyrészt költséges, másrészt időigényes, harmadrészt körülményes. De persze, meg lehet csinálni.


Én egy ilyen kezdőnek mint te, azt ajánlanám, hogy azzal kezdje a testépítést, hogy olvasson utána nagyon-nagyon sokat!

2019. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Te most troll vagy, vagy buta vagy mindkettő? :D
2019. máj. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

# 6

Lehet hogy rosszul fogalmaztam.


Nekem nem a testépítés a cél. Nem akarok egy izomhegy lenni aki miatt a csajok alapból benedvesednek (leszarom hogy ki mit gondol).


Számomra csupán az izmok fejlesztése a cél. Az a cél, hogy bírja a test a strapát, vm. igényelje a további strapálás. Mindegy hogy ez mennyi időt vesz igénybe "porok" használata nélkül.


Én már csakazértis ki akarom próbálni hogy "porok nélkül" milyen eredményt tudna elérni az ember, mindössze arra alapozva, amit a természet ad.


De már látom, hogy ez az egész egyéni elgondolás sokak szemében veszett fejsze nyele. De qvára nem érdekel.


Áttanulmányozom hogy bizonyos oldalak milyen alap edzésprogramokat hirdetnek. A „poros diéta" meg offos nálam – inkább megkockáztatom az izomsorvadást, mint hogy ilyenekkel tömjem a fejemet. (Ez nálam már elvi kérdés) Meglátjuk mi lesz ha a hagyományos étrendet követem. Aki emiatt engem kiröhög, azt én pont leszarom.)

2019. máj. 10. 20:24
 9/14 anonim ***** válasza:
De akkor lisztet se egyél mert az is por.
2019. máj. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A porok alatt az emberek nagy része a tejsavó, szója, kollagék, stb. alapú fehérjérekészítményekre és a tömegnövelőkre gondol. Ezeknek a nevében is benne van, hogy étrendKIEGÉSZÍTŐK. Nem attól lesz senki nagy, vagy erős, mert megzabál napi 80g tejsavót.

A testépítés, az izomerő növelés egy komplex folyamat, aminek csak egy nagyon kicsi szelete az étrend kiegészítés. Ha számszerűsetni akarunk, egy reális célt kitűzve (realitás alatt az adott hlyzetben megvalósítható maximum és az ehhez szükséges idő párosát értem) a 100% eléréséhez szükséges tényezők közül az étrendkiegészítés kiszet mondjuk 5 vagy 3%-ot. Ha te ezt nem teszed bele, nem érsz el csak 95%-ot a végére, vagy nem éred el a 100%-ot csak a tervezett idő 1,1-e alatt. Igazából naturalban, hobbi szinten a 95 meg a 100% között nincs nagy különbség. Lehet azt a sportot csinálni étrendkiegészítő nélkül is.

Pl. mikor a legjobb erőszintemet elértem, pont abban a ~fél évben nem használtam étrendkiegészítőt. Még vitamint sem, semmit. Ma már néha csak az ízéért, néha hogy ha nem tudok napi 2-3x enni húst, azért iszok meg 1-2 adag tejsavót. Van hogy 1-2 hétig ki sem nyitom a dobozt. 22-3 évesen meg havi 2-3 kiló tejsavót megzabáltam. Mondjuk akkor volt is forma, de inkább az edzésmennyiség az, ami számított.

Nem kötelező, ha nem akarod hagyd. Kezdő szinten még bőven elfogyasztasz annyi kaját amivel a zsírmentes 50-60 kilós tömegedet tudod fejleszteni. Mikor 80+ kiló ez a tömeg, akkor jól jöhet a rendszeres vitamin, tejsavó fogyasztás, nem mindegy hogy napi fél vagy egy kg húst kell megenned az optimális fejlődéshez.

2019. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!