Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nolvadexet (Tamoxifent)...

Nolvadexet (Tamoxifent) hogyan kell szedni és mennyi idő alatt állítja vissza a normálisra a hormonháztartást?

Figyelt kérdés

Nem, nem szteroidoztam. Az utóbbi időben észrevettem, hogy elkezdett nőiesedni a mellem és felkerestem endokrinológust. Az első vérvételnél ki lett mutatva, hogy magas az ösztrogén szintem (férfiaknál normális 7-40 , nekem 204,60 volt) és a progeszteron is magas volt. A második vérvételnél 180 lett az ösztrogén (estrodiol szint) értéke.

Voltam urulógusnál, here ultrahangon, ahol megállapították, hogy minden rendben. Szóval valószínűleg az aromatáz enzim működik túlságosan. Ez egyrészt meg is lett állapítva, másrészt pedig a tesztoszteron értékem 22 lett és a férfiaknál a határérték 24 körül van ha jól emlékszem.


Az aromatáz enzimet szeretném gátolni, csökkenteni az ösztrogén (estrodiol) szintet.


Aki egy kúra után szedte hogyan tette? Milyen mellékhatások léptek fel? Tartós volt-e a hatás?


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 10. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A doki nem írt fel gyógyszert???
2019. máj. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, fél a mellékhatásoktól
2019. máj. 10. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Azt csináld amit az orvos mond! Milyen alapon bírálod felül?
2019. máj. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Milyen alapon? Úgy mentem oda hozzá, hogy rengeteg külföldi orvosi fórumot elolvastam és már az első vizsgálatkor elmondtam mi lesz a probléma. Be is igazolódott, ahogyan a második alkalommal is.

El is ismerte, hogy az aromatáz enzim túlműködése okozza ezt, még sem ír fel gyógyszert. Egyszerűen fél a következményektől.


Ilyen nincs, hogy van egy beteg, aki volt már:

- emlő ultrahangon

- here ultrahangon

- prosztata vizsgálaton

- 2* vérvételen


Minden ki van zárva, tehát nem daganat miatt termelődik ennyi ösztrogén... Tudja mi a baj és egyszerűen nem akarja megoldani a problémát...

Ezzel sajnos úgy nem tudok mit kezdeni.

2019. máj. 10. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Én nem tamoxifent hasznàlnék. Azt rákos betegek szokták szedni, kúra után sem használom. Lehetnek durva mellékhatások. Inkább kétnaponta fél szem arimidexet, ez elnyomja az ösztogént, plusz napi 2 szem proviront, ezt meg a tesztó miatt szedném. Amúgy magánrendelésen voltál?
2019. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felemeled a segged és elmesz másik orvoshoz, nem tovább rontod (valószínűleg ebből ez lenne) a helyzeted..
2019. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%

Ja bocsi, olvastál külföldi fórumokat. Az más, az felülbírálja az orvosi egyetem elvégzését. Igazad van. Akkor szedjél csak nyugodtan amit akarsz. De ha rosszabb lesz a helyzet akkor se hallgass majd a dokira hanem azt is old meg a külföldi fórum olvadásával.


Sok sikert, remélem tönkreteszed magad!

2019. máj. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
40%, ritka nagy tahó vagy.
2019. nov. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!