Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha erőemelés mellett fejest...

Ha erőemelés mellett fejest akarok ugrani a küzdősportok világába, csinálhatom mindkettőt egyszerre és fejlődhetek mindkettőben?

Figyelt kérdés

2019. máj. 12. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha egyiket sem viszed túlzásba, akkor igen
2019. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya. Regenerációra figyelj oda.
2019. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aikiboxer ***** válasza:
100%
Igen, főleg ha birkózás típusú stílust próbálsz. Próbáld ki a brazil jiu jitsut (BJJ), ahhoz jól megy ez a kondi, és felnőtt csoportok is vannak.
2019. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MadSeal ***** válasza:
Igen, de ajánlott a két kezdés között eltelnie 1-2 évnek, mert hírtelen egyszerre sok. De ha nem most kezdted, akkor simán.
2019. máj. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Hiába erolkodsz az igazi kemeny csávók a fizikai munkások maradnak..
2019. máj. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Attól függ milyen küzdősportot akarsz mellette csinálni. Én is a brazil jiu jitsu-t ajánlanám. A boxot az erőemelés mellett nem igazán mert a nagy ütésekhez laza váll kell
2019. máj. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A bjj nem jön be annyira,inkább a rendes birkózás tetszik,de ott meg csak gyerekekkel foglalkoznak komolyabban.

És a grappling meg a BJJ ugyan az?Mert van egy sportegyesület,ahol van BJJ edzés és grappling edzés is.Meg a kickbox tetszik még.


Régebben karatéztam,de az nem jött be és otthagytam 2 év után.

2019. máj. 21. 12:30
 8/11 aikiboxer ***** válasza:

A grappling a testharc stílusok (BJJ, birkó, judo) összefoglaló neve. A BJJ is egy grappling stílus. Nagy az átfedés a kettő között: a BJJ-nem van “gi” és “no-gi” része, és ez utóbbit számítják azt hiszem a grapplingbe. Másfelől lehet, hogy a grappling edzésen olyanok is vannak, amelyek a no-gi BJJ edzésen nincsenek. Menj le és nézd meg. Gondolom, ugyanaz tanítja mind a kettőt. Valszeg a BJJ egy bővebb dolog, övrendszerrel stb. A grappling edzés meg az MMA testharc részére készíthet fel. Menj el és nézd meg mind a kettőt.


A box/kick-box teljesen más. Oda gyorsaság, fürgeség, és ehhez passzoló kondi kell, nem nem tipikusan erőemelő erőnlét. (Nálunk boxon tilos a versenyzőknek súllyal edzeni amúgy. Nem mintha nem edzenének azzal, csak nem reklámozzák az edző bának.)

2019. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Vannak elég kigyúrt kickboxolók pl.Mirko Cro Cop,rajtam meg azért közel sincs akkora izomtömeg,mint rajta


És az a grappling önvédelemre jó lenne?

Bjj-ben úgy tudom zömében földharc van és gyenge földrevitelek,az meg nem igazán való önvédelemre.

2019. máj. 22. 23:39
 10/11 aikiboxer ***** válasza:

Erre nehéz válaszolni, mivel a küzdelmek 80%-a a földön fejeződik be, és ha nem tudsz földharcolni, akkor baj van. Másfelől, nagyon könnyű földre dönteni valakit, tehát ebből a szempontból is előnyös a BJJ.


Önvédelmi szempontból azonban a legfontosabb, hogy (1) tartsd a távolságot mindenáron, kerüld el a testharcot (és lehetőleg tartsd minél távolabb a támadót); (2) maradj talpon. Nem csak az előbb emlegetett földharc miatt, hanem azért is, mert ha vannak társai, akkor vesztettél a földön.


Az önvédelem amúgy nagyrészt illúzió azért, még profi küzdősportolókat is úgy leszúrnak mint a szilveszteri malacot. Ungvári az egyik legjobb judósunk, és [link]


Szóval ha mindenáron önvédelemre akar valaki berendezkedni, akkor szerintem a legjobb a lőfegyver és az escrima.

2019. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!