Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék izomtömeg...

Hogyan tudnék izomtömeg mellett erőt is növelni?

Figyelt kérdés

Az alapokkal tisztában vagyok; alacsony ismétlés szám (<6), maximális súly, nagy pihenők, a kérdés igazából ennek az erőemelői edzésmódszernek a testépítő edzésmódszerrel való kombinálására vonatkozna.


Lehetséges pl. hetente kétszer úgy felhúzni/guggolni, hogy egyik esetben a normál hát/lábedzés keretein belül a szokásos 8-12 ismétlési tartományban, majd 3-4-5 nap múlva még 3-4 sorozat felhúzás maximális súllyal, max. 6 ismétléssel?


Van ennek így értelme, és nem vezet túledzéshez? (Alapból heti 5 edzésem van /naturálban/, de semmit nem edzek heti kétszer; azért 5, mert nem kombinálom az izomcsoportokat)



2015. márc. 29. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudsz izomtömeget erő nélkül növelni. Ha izmosabb vagy 100% hogy erősebb is vagy.
2015. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, nyilvánvalóan, de ha csak az izomtömegre koncentrálok, az erőnövekedés sokkal lassabb.
2015. márc. 29. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Jön erő is az izommal, no para. És annyi,hogy néha felmész nagy súlyokra is.
2015. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért nem feltétlenül jön az izommal nagyobb mértékű erő.. Nyilván fejlődsz, de kezdőként gyakorlatilag minden működik, szóval ez nem annyira mérvadó.. Alapvetőleg a nagyobb izom nem feltétlenül erősebb izom is egyben, de megvan a potenciálja, hogy az legyen. Ezt így kell felfogni.

Pont egy másik kérdésre ajánlottam ma az ICF 5x5-öt, az megfelelő lenne neked.


[link]

2015. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolso válaszoló csak nem omar isuf Greg Knuckols-al készített videójából idezett?
2015. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azért még olyat nem láttam, hogy valaki marhaizmos, de gyenge lenne, szóval nem kellene ilyet írni.
2015. márc. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a dolog szetvalaszthatatlan es egy szint folott kell kozepes ismetlesszam (8-12) is es alacsonyabb is (3-5) kezdoknek es kozephaladoknal eleg ha a 4-8ra fokuszalnak csak

Mert 8-12 ismetlessel ha ugyanannyi sorozat megy akkor nagyobb volumennel tudod megedzeni az izmaidat ami nagyobb novekedest vált ki de 3-5 ismetles pedig nagyon jol "szoktat" a magasabb sulyokhoz es epiti az erot. Amit ugy tudsz fejleszteni neurologiailag ha megvan hozza az izmod es nagyobb izmot meg ugy tudsz noveszteni ha nagyobb sullyal nagyobb terhelésnek teszed ki. Szoval ero es izom igenyli egymast

2015. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

69%-os, igen onnan, bár hallottam már korábban is valahol:D. Azzal a megközelítéssel egyetértek, amit leírtál.


"Én azért még olyat nem láttam, hogy valaki marhaizmos, de gyenge lenne, szóval nem kellene ilyet írni."


Nyilván nincs ilyen, de olyan van bőven, hogy valaki gyengébb, mint amire az izomtömegéből következtetni lehetne.

2015. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két különböző ember közül nem feltétlenül az az erősebb, aki nagyobb izomtömeggel rendelkezik. Két 42-es kar nem ugyan olyan erős. Talán ezért gondolják azt hogy izomtömeg és erő növekedés nem jár együtt, pedig együtt jár. Nyilván ha valaki felpakol magára x kiló izmot az hozza magával azt is hogy erőben is fejlődött.
2015. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!