Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen küzdősportot ajánlanáto...

Milyen küzdősportot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
Egy 207 cm magas 115-116 kg-s embernek! Ajánlatos a küzdősport, hiába edzek mellé és vagyok + ki “gyúrva” mivel 7 éve edzek. Egy tapasztaltabb kűzdôsportoló úgyis elver. Az lehet akár 75-80 kg is 170 cm magasággal. Tehát ez az utcán is ugyanígy megy kb?! Mondjuk thai box-on, box-on vagy shaolin kung fu-n esetleg shotokan karatén gondolkoztam. Melyik lehetne a legjobb nekem?!

2019. máj. 30. 08:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt valaki azt hinné , hogy van feleslegem mármint macis vagyok. Nem közepes a testalkatom. Csak az izmaim nagyok. Pl 45,5-ös kar. Amúgy meg a testzsírom is csak 15% kb!
2019. máj. 30. 08:15
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyúrás és a küzdősport együtt nagyon jó kombináció. Amúgy mind a kettő jó dolog, de igen elverne egy küzdősportoló mivel ő csak bunyózni tanul.

De van egy jó hírem. Mivel az erőnléted nagyon jó, ezért ha elérsz egy szintet, mondjuk 5 év múlva akkor erősebb leszel egy átlag küzdősportostól, mivel te is tudsz majd bunyózni de mellette erős is vagy.

A gyúrással nem tudsz bunyózni, de nagy segítséget ad a küzdősportban.

2019. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3%
Wing tsun
2019. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel iszonyat nagy termetű vagy, alapból kevesen mernek odaállni. Én mondanék egy MMA-t neked. De inkább az állóharcot elrőltetném, de jó ha földön is van némi tapasztalatod, bár a testalkatod nem éppen a legmegfelelőbb rá.
2019. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 aikiboxer ***** válasza:

A testalkatodhoz valószínűleg a judo, BJJ vagy birkó lenne a legjobb, de mivel felnőtt kezdő edzés ezek közül csak BJJ-ből van, ezért ezt nézd meg!


Az ütősrúgósok közül a rendes ökölvívással próbálkoznék. Szép, harmonikus, organikus mozgás, természetes biomechanikával, ezért nem fogsz tőle lesérülni, és a térded/könyököd se megy tönkre.


Érdemes még megpróbálni a kalit/escrimát is, nagyon természetes, szép harcművészet az is, és ez szerintem jobb lehet a testalkatodhoz, mint a sima box.


Az Aikido kevésbé hatékony kali vagy box nélkül, de azért arra is rápillanthatsz, nagyon szép harcművészet.

2019. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért akarsz verekedni? Nem értem az ilyen embereket úgy se akarna senki se beléd kötni ha ezek az adataid. Sőt álltalában ha te nem csinálsz hülyeséget akármilyen akármekkora lehetsz nem fognak a semmiért beléd kötni.

Küzdősport meg ahogy neve mutatja csak sportszinten okos húzás. Mert ha tényleg utcán balhézni akarsz akkor nem hinném hogy pusztakézzel mennek neked főleg ha alacsonyab s kisebb nálad, ha meg kisebbségi akkor szinte tuti egy bicska vagy valami.

2019. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Határozottan BJJ
2019. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak bunyózni akarsz, akkor tb.
2019. máj. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Krav maga nagyon jo, kifejezetten utcai harcra valo.
2019. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!