Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 3 évig edzettem, miután...

3 évig edzettem, miután abbahagytam fáj a derkam volt már valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
3 évig rendszeresen edzettem , utánna tüdőgyulladásom lett és rá 2 hónapjára eltört a lábam , igy fél éven keresztül nem edzettem , azelőtt heti 5 edzést csináltam (testépités), semmiféle komoly dolgot nem szedtem csak protein, multivitamin pack és izület védő. mikor jött a betegség mindent abbahagytam és igy fél év elteltével nagyon érzem hogy fáj a derkam ez mitől lehet? Orvosnális voltam vele aztmondta semmit nem lát , röntgenen is voltam és aztmondták semmi baj. Edzhetek igy? Volt már valakivel hasonló?

2019. jún. 9. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen mozgó, aktív életből fél év ülő/fekvő, mozgásszegény életmód... Berövidültek és elgyengültek az izmaid, némelyik gátlás alá is került. Javaslom, hogy keress fel egy manuálterapeutát. Nem olcsó, de néhány alkalom alatt helyrerak. Megmondja milyen gyógytorna jellegű gyakorlatokat végezz és mit hogyan nyújts és minden fain lesz.

Nyilván combhajlítót, farizmot és a mély csípő izmait kéne nyújtanod és a törzsedet erősítened.

2019. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! Sokat segitettél!
2019. jún. 9. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem úgy van, hogy volt egy részleges izomszakadásom a hátamban, és folyton fájt. elkezdtem újra edzeni, onnantól kezdve megszűnt. amíg edzem, addig nincs semmi panaszom, illetve ha max közeli súlyokat használok, akkor néha egy pár napig enyhe panaszok vannak, de amúgy minden cool.
2019. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2019. jún. 9. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:

A röntgen nem mutatja ki a porckorongok problémáit mint a kiboltosulás vagy sérv.

A doki meg gondolom spórolt és ezért nem küldött mri re ami viszont kimutatná.

Amúgy a 2 leggyakoribb ok,hogy elsatnyult a gerincfeszítő izomzat ezért nagyobb a terhelés a gerincen.

A másik hogy az inaktivitás miatt keményedtek a porckorongok,lassult az anyagcsere bennük ezért jóval rugalmatlanabbak keményebbek.

Ha elkezdesz újra fokozatosan és rendszeresen edzeni a gerincfeszítőt és a gerinc hajlekonyságát célzó gyakorlatokat sem elhanyagolva akkor el fog múlni.

2019. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ !
2019. jún. 9. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem találtak semmit, az jelenthet lumbágót. Sajnos nem múlik el, de elkerülheted azt, hogy beálljon, ha kerülöd az olyan megerőltetést vagy testhelyzeteket, melynek során az izom begörcsölhet és húzhatja az ideget. Amennyiben "beáll" a derekad, mydetont (izom lazító/vényköteles) és fájdalomcsillapítót (nekem pl flektort) szoktak rà adni, az 2 nap alatt rendbe hozza úgy, hogy nem fáj egyáltalán, az 5.-6. napon pedig már terhelhető. Gerinctornát is próbálj, az nekem bevált, lecsökkentette a gyakoriságát 1,5-2 évre.
2019. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!