Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnám erősíteni,...

Hogyan tudnám erősíteni, izmosítani a karom?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, 158 cm magas, 50 kg körül, ha ez számít valamit hozzá :). A két karom..hogy is mondjam..elég vézna😂 a lábaimhoz nézve eléggé vékony és szeretnék egy kis izmot építeni rá. Nézegettem, próbálgattam sokféle gyakorlatot már (súlyzók is vannak itthon) de 10 normális fekvőtámaszt sem tudok megcsinálni :/ Ha bárkinek van valami tippje, edzésterve szívesen fogadom :) (Amiket eddig próbáltam szerintem sokkal megerőltetőbbek voltak, mint kellene ezen a szinten semmi fejlődéssel)

2019. jún. 21. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Edzés nélkül nem fog erősödni. Nem tudom mióta, mennyit és mekkora súlyokkal edzettél, de az izomépítés nem úgy néz ki, hogy ma edzek 10 percet és holnap már duplaakkorák az izmaim. Neten rengeteg edzős videó van, keress egyet ami tetszik és csináld heti 2-3x. Plusz egyél fehérjedús ételeket.

Egyébként a fekvőtámaszhoz egy összetett gyakorlat, ami nem csak a karizmokat dolgoztatja szóval nulla sporttal nem probléma ha nem megy belőle sok.

2019. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Keresgettem már a neten kedves első🙂 De mivel a bőség zavarában nem találtam meg a megfelelőt, ezért jöttem ide.

Kedves második: igen tudom, hogy nem 10 perc nem is ennyit edzek egy nap :D az étkezéssel nincs probléma

2019. jún. 21. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha csak a kart szeretnéd edzeni, akkor tricepsz, bicepsz gyakorlatokat keress, esetleg mellé még mehet váll és alkar edzés is, ha már ott vannak a szomszédban. De ez nyilván több hónapos folyamat és mellé fehérjedús étrend is kéne, hogy tudjon miből izom épülni.


De itt pl. videókkal is szemléltetve vannak a gyakorlatok:

[link]


Mivel kezdő vagy, ezért először mehet kisebb súlyokkal is nagyobb ismétlésszámmal, hogy hozzászokj, de a cél 6-10 közötti ismétlésszám elérése lenne és ebből 3-4 sorozatot lenyomni. A sorozatok közötti szünetben várd meg, hogy megnyugodjon a légzésed, így tudsz hatékonyan dolgozni.

2019. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a fekvőtámasz nem egy rossz gyakorlat, sőt, de szerintem kezdőknek abszolút nem ajánlott, mert nehéz gyakorlatnak számít, ami egyszerre több izomcsoportot is igénybe vesz.
2019. jún. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2019. jún. 21. 20:47
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Női fekvőtámaszt csinálj vagy a kezeddel támaszkodj a kád szélére és úgy. Súlyzóval karhajlítás vagy befekszel szépen az asztal alá, megfogod a szélét, aztán felhúzod magad úgy, hogy közben a gerince egyenes marad és csak a sarkad éri a talajt. Ha a lábad az asztal alá kerül, az egy könnyített pull up, ha a fejed kerül az asztal alá a lábad ki alóla, az meg egy könnyebb fajta chin up. Esetleg még csinálj oldalemeléseket a válladra, egyelőre súly nélkül.
2019. jún. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ utolsó :)
2019. jún. 22. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!