Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan neveznétek azt a...

Hogyan neveznétek azt a sérülést mikor gyengébnek érzitek a csukló ízületet egy megerőltető mozdulat után? Hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés

egy spagetti csomagot akarta kettétörni a két végén a főzéshez, de nem ment úgyhogy mindenhogy próbáltam fogdosni azért nem erőltettem (nagyon)

de utána az inhüvely résznél és inaknál kicsit fájdogált. az elmúlt de most gyengébbnek érzem a csuklótáji izom területeket.


Ez csak azért fontos mert a másik csuklóm is egy megerőlteett csuklómozdulattól nem akar helyrejönni sokkal gyengébnek érzem és fáj ha sokat bilengyüzöm egerezem mosogatok.


mit csináljak a mostani húzódással? Jegeljem? vagy borogassam?

Hogy hívnátok ezt húzódás, rándulás stb ?

Amúgy nem sportolok semmit , nincs itthon krém , max vietnámi balzsam ..Az beválhat?



2019. jún. 28. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha erőteljes nagy mozdulat, akkor húzódás, ha hirtelen, akkor rándulás. Mindkét esetben pihentesd. A hűtés a fájdalmat csökkenti, a keringés így a gyógyulást lassítja. A vietnámi balzsam a keringés, ezáltal a gyógyulást fokozza/gyorsítja.

Nap közben, ha fáj, akkor borogasd vagy jegeld, estére kend be a balzsammal.

2019. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1.Ez most nem egyértelű, szétfeszítő mozdulat miatti csukló fájdalomra mi a jó borogtás vagy jegelés, enyhe nyomás fájdalom és gyengült csulótáji izomzat érzettét érzem. Sőt most kinyújtottam a karomat csak úgy és most már a felkar izomban is érzek egy kisebb fájdalmat.


nem akarom , hogy rosszabb legyen , ha rosszúl választok

borogatás vgy jegelés?


az internet nem add egyértelmű választ

tapasztalatból valaki?

2019. jún. 28. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy melyik van. A kezelés azonos. (Szinte)
2019. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!