Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyen esetben melyik ad...

Ilyen esetben melyik ad nagyobb terhelést az izomnak?

Figyelt kérdés

PL:

Evezés 2x25 kg-os súlyzóval, vagy fűrészelés 30 kg-os súlyzóval.


Melyik adott nagyobb terhelést az izomnak? Gondolom a 30 kg-os.. de akkor az miért van, hogy a félodalas gyakorlatokat (nagyobb súllyal) könnyebbnek érzem, mintha két, könnyebb súlyzóval dolgoznék?


2019. júl. 2. 16:21
 1/1 anonim válasza:

mert minimálisan mindig lendítesz fűrészelésnél a törzseddel, még akkor is ha nem akarsz. Robotnak kéne lenni, hogy a többi testreszed kizárd, ha azok szabadon tudnak mozogni. Evezésnél ez a minimális lendités ki van zárva, mert a törzsed fixen fekszik a padon és mind2 kezedben van súlyzó. Meg itt mind2 oldaladat edzed egyszerre, ami talán több energiát igényel mintha csak egyik oldalat edzenéd épp (fűrész). De ez ilyen humbuk lehet valszeg. Az hogy melyik a jobb, te érzed, amelyiktől jobban leedződik a hátad érzésre, mindenki olyan k*urva okos ebben a sportban é annyira biztos benne, hogy amit ő csinál az jobb mint a másik... Szerintem a súlyzós evezés padon (a pad majdnem vizszintes, amit elég nehéz megoldani a legtöbb teremben ugy hogy teljes legyen a mozgástartomány) jobb, mint a fűrészelés, mert nekem attól fáj a derekam. De ebben hibás vagyok én is. Továbbá ez a súlyzós pados evezés talán a legideálisabb hátgyakorlat minden közül. Nincsenek hátrányai. De nem vagyok edző, csak elmondtam én hogy csinálom


Ha az evezést is csak simán előrehajolva csinálod, akkor én a fűrészelésre voksolnék, simán a derékkimélés miatt. Az előrehajolós gyakorlatok engem kikészitenek. De tényleg szerintem azon mulik egész neked melyik a kényelmesebb és melyiknél érzed inkább hogy a konkrét izmod dolgozik.

2019. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!