Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez a kombinált gép is gagyi...

Ez a kombinált gép is gagyi vagy ezzel már érdemes edzeni?

Figyelt kérdés

[link]

Haveromnak vette az apja és mondta h mehetek en is edzeni. De ugye az otthoni multifunkciós gépek nagy része gagyi es csak bohóckodni lehet vele, sok gyurostil hallottam meg tapasztaltam is.

Viszont ennek a kinézete meg az ara is komolyabb. Szerintetek jo, komoly gép?

Egyébként nyilvan nem profi testépítők vagyunk csak hobbisták heti 3-4 alkalommal en eddig terembe edzettem de ha jo a gep haveromhoz jarnek mert ő nem jár terembe es ketten mégis jobb mint egyedul(pl fekvenyomas) meg náluk kényelmesebb, nyugodtabb lenne mint egy edzőterembe. Szoval veszítek a hatékonyságbol ha en is ezen edzek vagy sem? Nyilvan nem csak a gépen csinálnék gyakorlatokat van még haveromnak csomó tárcsa, ilyen olyan rúd, fekvenyomó pad, szinte minden.


2019. júl. 2. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Az összes ilyen gép pénzkidobás
2019. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennek a gépnek már lehet hogy elfogadható a minősége. De nem azért szoktuk azt mondani egy kondigépre hogy inkább ne vedd meg, mert minőségi probléma van vele. Hanem a funkcionalitás hiánya miatt.

1-2 hete valaki megkérdezte ugyan ezt egy 150-200 eft-os gépről. Kb. ugyan azt tudnám leírni ennek az esetében is, teljesen mindegy hogy mennyibe kerül.

Az izomzat a következő gyakorlatoktól fog elkezdeni nőni, illetve erősödni: fekvenyomás rúddal/egykezessel, ferde nyomás rúddal/egykezessel, fej fölé nyomás rúddal/egykezessel, karhajlítás rúddal/egykezessel, lehúzások, húzódzkodások, evezés döntött törzsel/T-dúddal/alsó csigán, padlóról nyomás, tolódzkodás, guggolás, felhúzás, kitörés, lábtoló.

Ez a gép talán a karhajlításra és a lehúzásokra alkalmas, lábtolásra csak nagyon kezdő szinten, egyszerűen nincs rajta elég súly, egy olyan áttétel pedig ami a ránézésre 80-100 kiló lapsúlyt 4x terhelésen közvetíti, nincs benne egy ilyen gép árában.

Hány százalékát tudod ezzel csinálni a kalsszikus izomépítő gyakorlatoknak? Kb. 5%-át. Ezért mondjuk azt, hogy sokkal de sokkal többet ér egy dönthető pad villával, meg egy húzódzkodó és egy guggoló állvány. Ennyi pénzből azokat is ki lehet hozni használható, úgy 150-200kg súllyal. Csak úgy a gyakorlatok 90%-át meg tudod csinálni.

2019. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es! Félreértettél. Nem kérdeztem ilyet h hany %-at tudom csinálni a gépen a klasszikus gyakorlatoknak. Es nem is akarom kihagyni azokat. Amiket leírtál azt mind megtudom nála csinálni mert mint ahogy írtam nem csak a gep van haveromnak hanem vett sima es francia rudat, tárcsákat meg fekvenyomó padot es huzodzkodot is fel rakatott. Tele van zs-vél faterja egy külön helyiség lett kialakítva.

Tehat a klasszikus gyakorlatokat mint a guggolas, fekvenyomas kitörés, felhuzas stb mind csinálnám mint ahogy most is csinálom attól h edzőterembe járok. A gép inkább kiegészítés lenne mert ugye az izmoknak is kell a változatosság. Nem véletlen h az edzőtermekben is nem csak fekvenyomast csinálnak meg klasszik guggolast hanem fekvenyomó gép, tárogató gép, combtolás, combhajlitas, csigas lehuzasok. Azert ezek nem hülyeségek mert kell a változatosság, aki csak sulyzoval edz es nem használ gépet az ne menjen terembe hanem vegyen otthonra egy 1-2 rudat meg súlyokat.

2019. júl. 2. 20:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehat a kérdés: mennyivel fogok rosszabbul kinézni ha haveromhoz járok es a klasszikus gyakorlatok mellett még ezt a gépet használom ahelyett, h rendes terembe járok es ott csinálom a klasszikus gyakorlatokat meg azokat amiket ez a gép tud? De mar azt megtudtam köszi h pl. a labtolo sokkal gyengebb még egy fel millás gépen is mint egy termi.
2019. júl. 2. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Most mondhatnám azt, hogy a teremben végezhető kiegészítő gyakorlatoknak is max. az 5%-át tudod ezzel csinálni.

Lábnyújtás, lábhajlítás, scott, vízsizntes váll-mell nyomás, tárogatás, alsó csiga, lábtolás. Az a 80 kg súly nem csak a lábtoláshoz, az alsó csigához (haladóbb szinten a nyomásokhoz is) kevés. Próbáld ki, én nem foglalkoznék vele.

2019. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezzel már lehet edzeni.De egy 50 ezer forintos gépen is lehet.Csak nem a mostani decatlonos gépeket kell megvenni hanem használtan 10-15 évvel ezelőtti konstrukciókat érdemes megvenni mert ott még vastagabb anyagból készültek a "gépek".

Én is egy ilyenen edzek már 8-9 éve.

Vagy hegesztetsz magadnak egyet.

2019. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!