Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/108 anonim ***** válasza:
37%

Akkor meg nincs kérdés, Kérdező!

Baromira meg kell dolgozni az emeltért, úgyhogy gratulálok.

Én is kényszerből voltam gyárban, és igen SZ.A.R volt,igen, gyűlöltem, buta volt a két főnök, mint a s.egg és még rosszindulatú is.

A munkatársak nagy százaléka úgyszintén.

Sz.arom le, hogy most én vagyok a másokat lenéző, ez tény, kicsit is normálisabb ember nem marad meg a gyárban hosszú távon.

Vagy nagyon buta, vagy nagyon lusta még egy villanyszerelőit vagy bármit is elvégezni.

Nem a szakmunkásokról beszélek, ők szakemberek, azokról beszélek, akik nyolcadik osztály után letették a lantot.

Ők kötnek ki a gyárban, hadd ne essek már hasra attól, hogy milyen nehéz munkát végeznek.

2018. jún. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/108 anonim ***** válasza:
60%
Töri és angol? Ez viselt meg annyira?:D Az én gyerekem 94%-os előrehozott emelt angolt csinált, most 11.-ben. Nem is készült rá, többen jelentkeztek az írásbelin, hogy biztosan nem cserélték-e el a feladatsort, annyira könnyű volt. Ettől tartod magad ultra intelligensnek?:D
2018. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/108 anonim ***** válasza:
58%
És te, utolsó? Komolyan ez nyugtat meg és ettől érzed magad jobban, hogy a gyereked eredményével, teljesítményével villogsz és egy anoním oldalon szidsz egy 18 éves gyereket? Hát ehhez is csak gratulálni tudok....
2018. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/108 anonim ***** válasza:
41%
Na azért 2 emelt érettségiért nem kell ám pezsgőt is bontani, én is több nyelvből plusz töriből letettem (nyelvekből azért mert így nem kellett 28000 ftért nyelvvizsgára kisdni. ) szóval nehogymár ez ekkora hűha legyennkérem! A barátom orvosin van ő 4 tárgyból emeltezett utolsó évében mégis elment dolgozni.:) volt ideje puhenni szórakozni....
2018. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/108 anonim ***** válasza:
69%

Na, a te barátod se tanulhat valami sokat orvosin!

Én orvostanhallgatókkal laktam egyetem alatt, a belüket kitanulták, orvosi mellett nem lehet dolgozni.

Pihenni se sokat.

2018. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/108 anonim ***** válasza:
28%

Van itt olyan, aki önmaga elért valamit?

Az egyik a fiával példálózik, a másik meg a barátjával.

TI hány emelt szintű érettségit, nyelvvizsgát, diplomát raktatok le?

2018. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/108 anonim ***** válasza:
33%
Nem unjatok meg?
2018. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/108 anonim ***** válasza:
83%
Mikor lesz vége ennek a képmutatásnak? Eleve arról szól az élet, hogy mindenki valami jobbra törekszik ideális esetben mint ami van. Aki pedig nem, az éli a begyepesedett, senkit sem érdeklő életét. Innentől kezdve két lehetőség van, akik azzal jönnek, hogy micsoda lenézés, hogy nem akarsz intelligenciát és értelmet nem igénylő munkát végezni, és még buta is vagy azok vagy az pontosan az utóbbiak. Vagy az előbbiek csak képmutatók. Sajnálom, hogy vannak olyan emberek akik szerint butaság és lenézés, ha valaki nem akarja azt a kínlódást csinálni amit pl a szülei, vagy mások hanem valami értelmesebbet akar. Azt is sajnálom aki viszont örömmel marad ugyanabban a porfészekben amiben az elődei ahelyett, hogy többre vágyna. Lehet, hogy ez most durva de igaz.
2018. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/108 anonim ***** válasza:
35%

#95 nem mondtam hogy dolgozik, azt mondtam van ideje pihenni meg szórakozni. :) a kettő nem ugyanaz és igenis tanul, de az a lényeg hogy te ebbe belelátsz. Nem , nem dolgozik, orvosi mellett tényleg nem lehet, ezt aláírom, de pihenni tud.


És a kérdésre válaszolva igen én is leraktam 3 emelt nyelvit plusz törit....:)

2018. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/108 B. Zotya ***** válasza:
68%
Üzemben nem retardáltak vannak. Én is ilyen helyen dolgozok. A felvételinél szokott teszt lenni, ami az inteligenciát is méri. A kollégákkal sokat beszélgetünk, viccelődünk. Persze az olyanokat, mint te /akik lenézik a másikat/ simán kiközösítjük és viszonozzuk a kedvességét. Nem lenne egyszerübb az életed, ha a másikat elfogadnád olyannak, amilyen? Megsugom neked, minkenki másban jó. Ha mindenki egyforma lenne, unalmas lenne a világ. Ja, azok fogják megcsinálni azokat a dolgokat, amiket orvosként használni fogsz, amire leülsz az iskolában. Az általad retardáltnak nevezett emberek csinálják meg mindazt amit használsz, használni fogsz, a boltban vett kajád is. Szerintem neked a fizikai munka nem tetszik. Orvosként szerintem nem lesz neked olyan fenékig tejföl. Folyamatos készenlét, igénytelen beteg, stb.
2018. júl. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!