Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
 51/108 anonim ***** válasza:
54%

Én ebben a vitában a kérdező pártjára állok.


Nekem az utolsó teljesen szabad nyaram 18 évesen volt. Felvettek egyetemre, de mivel önköltséges képzésre kerültem be, sokkal drágább volt a koli (később pedig albérletbe kellett költöznöm, mert koliba nem vettek fel), ráadásul ezen felül ott volt az, hogy ennem is kellett valamit, illetve voltak vizsgáim, amik nem sikerültek, azokat is ki kellett fizetni. A szüleim mindebből vállalták azt, hogy a 250.000 Ft-os féléves képzési díjamat fizetik. És hogy nekem milyen költségeim voltak:

- a kolim 33.000 Ft-ba,

- az alapvető élelmiszerekre (magamra főztem), napi egy csokira, illetve néha egy-egy flakon kólára elment 50.000 Ft,

- ha egy tárgyból már a harmadik vagy további vizsgámat kellett letennem, az 2.000 Ft/vizsga volt,

- ha nem sikerült egy tárgyam, a félév végén még kreditbüntetést is kellett fizetnem, ami 1.500 Ft/kredit volt (extra poénként a legtöbb tárgyam 5 kredites volt).


Hogy ezeket a kiadásaimat fedezni tudjam, legalább havi nettó 90.000 - 120.000 Ft-os fizetést kellett elérnem. Szoftverfejlesztő gyakornokként egy vidéki cégnél dolgoztam nettó 900 Ft óradíjért heti 30 órában, így a minimum szintet épphogy meg tudtam ütni. Nappali tagozatos képzésen ezt bevállalni esélyem sem volt, így hamar átkerültem levelezőre. És még így is belepusztultam a sok munkába, hogy menni kell dolgozni, tanulni kell és még csak nem is jutott idő arra, hogy főzzek, kicsit pihenjek vagy épp kitakarítsam a szobámat (és nekem az nem minősül pihenésnek, hogy főzök vagy kitakarítok, mert rühellem csinálni). Ezek miatt barátkozni sem nagyon tudtam, nem volt senki, akivel elmehettem volna szórakozni egy kicsit, levezetni a bennem lévő stresszt. Állandóan feszült voltam, zárkózott lettem, elfelejtettem, milyen boldognak lenni.


Én úgy gondolom, hogy a kérdezőnek 18 évesen még nem kellene dolgoznia, hacsak nem az múlik rajta, hogy az egész családnak nem lesz tető a feje felett. Utána úgyis egész életében güriznie kell, aztán a jó magyar egészségügynek hála az lesz a csoda, ha egyáltalán életben marad a nyugdíjkorhatárig. Csak akkor meg már vén szar lesz és baszhatja.


24/F

2018. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/108 anonim ***** válasza:
41%
Jó, ha külföldön vagy pincérnő, annak úgy nyelvtanulás szempontjából tényleg van értelme. De itthon a Mekiben hamburgert sütni 800 Ft-ért át teljességgel értelmetlen.
2018. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/108 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, látom előjöttek a normális emberek is :)

Facebookos csoportra rá is keresek :D

Igen, anya szeretné hogy egyetemre menjek, hogy később jobb munkám legyen, de addig szeretné, hogy ilyet is elvállaljak mellette. Mert azt hiszi, egyetem mellett olyan könnyű dolgozni. Bár ő maga sosem tett le egyetemet.

És nem kerülnénk miatta az utcára, ha nem mennék dolgozni.

Angol nyelvből elég jól beszélek, amúgy nyelvfejlesztéshez elmennék dolgozni, ahol külföldiekkel kell bezsélgetni

És Pythonban programoztam középiskolában.

2018. jún. 28. 23:08
 54/108 anonim ***** válasza:
64%

[OFF]

"Mert azt hiszi, egyetem mellett olyan könnyű dolgozni. Bár ő maga sosem tett le egyetemet."

A szüleim is így voltak ezzel, és mivel apának szakmunkás, anyának érettségi a legmagasabb végzettsége, egyáltalán nem látják át, hogy az egyetem mennyivel másabb, mint a középiskola, illetve mennyivel nehezebb. Emiatt a szüleimnek elég sok értetlenkedésük volt:

- És fiam, most, hogy nem sikerült egy tárgyad, évet ismételsz?

- Nem igaz b_zdmeg, soha eddig nem buktál meg egy tárgyból sem, sőt, 4-es, 5-ös tanuló voltál. Mi a fenét csinálsz most, hogy sorra bukod el a tárgyaidat és épphogy megvan a kettes??


Ilyenekre készülj fel. (Mielőtt jó magyar szokás szerint a többiek nekem jönnek, hogy mi a f_szt kerestem akkor az egyetemen, elmondanám, hogy végül 4-es eredménnyel diplomáztam le és megbecsült szakember lett belőlem.)

2018. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/108 anonim ***** válasza:
37%

Sokan nem értik meg mi a lényeg. Én is összevesztem ezen a szüleimmel. Ők más világban nőttek fel. Ők lenézik azt, aki nem kemény munkával, hanem egy jó ötlettel szerez pénzt. (Pl startupok)

Ez egy kicsit árnyaltabb gondolkodást igényel, de mindenkinek meg kéne tudnia érteni:

Egy jó képességű, magas intelligencájú fiatal, 4-5-ös tanuló, aki egyetemre készül, NEM szeretne gyárban, vagy szupermarketben dolgozni, olyanok között, akik lenézik mert mondjuk gyenge fizikumú, vagy nem egyértelműek neki olyan dolgok amik nekik igen.

Olyan emberek között akik szellemileg igenis alacsonyabb szinten állnak (de ettől még az ilyen emberek munkájára is ugyanúgy szükség van) és mondjuk simán leb*zizzák mert nincsen benne a gusztustalan, nőket tárgyiasító poénkodásban, vagy mert nem színvonaltalan magyar zenéket hallgat, vagy nem tudja mi volt előző nap az éjjel nappal budapestben.

Természetes, ha nem érzi jól magát a fiatal ilyen közegben. Természetes hogy ő tisztában van azzal hogy mik a képességei és hova való.

Ha nem az éhhalál vagy a kilakoltatás szélén álltok, akkor gusztustalan, amit anyukád mondott, hogy kidobna. Még akár abban is igazad lehet, hogy pihennél nyáron, de abban mindenképp, hogy “testhezálló” munkát szeretnél. Én is végül akkor kezdtem el dolgozni tavaly nyáron, amikor találtam ilyet. Az előtte lévő két helyen kinéztek, kétkedve tekintettek rám, lenéztek, elnyomtak.

Ezen a helyen egyenlőként, komolyan kezeltek, és jól éreztem magam.

2018. jún. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/108 anonim ***** válasza:
11%
Ha az én anyukám ilyet mondott volna annak idején, szerintem akkor látott volna életében utoljára.
2018. jún. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/108 anonim ***** válasza:
81%

A stilusiddal van nagy baj...igen elvagy szalva magadtol,pedig meg csak most eretsegiztel.

Nem vall tul nagy muveltsegre az h igy lenezel munkakat. Az meg eleg szomoru h 2napnal tovabb nem birtad a melot...ennyi idossen ez eleg gaz. Eleg szerencsetlen lehetsz ilyen teren.

Tudod hany ilyen bekebzelt Egyetemrol kibukott v epp diplomas dolgozik gyarakban...Te is kerulhetsz meg oda. De ha anyud tenyleg komolyan gondolja akkor marad az utca...na annal tenyleg nincs lejjebb.

En nem kuldenem el a lanyom dolgozni,de h anyad ilyen akkor muszajj lesz h nem akarod h kidobjon. Akar gyarba is...ha mas nincs.

2018. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/108 anonim ***** válasza:
7%
Előző vagyok: emellett e félév végén eldöntöttem hogy nem fogok többet egyetem mellett dolgozni, mert ha ebben a félévben nem dolgoztam volna meglenne minden tárgyam, és nem csúsznék. 1 félév csúszás 6 hónappal később állok munkába, informatikusként 6*300.000 forint = 1 millió 800 ezer Ft kiesés. Diákmunkával meg kerestem fél év alatt 170 ezer forintot, rohadtul megérte...
2018. jún. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/108 anonim ***** válasza:
11%
55-ös és 58-as választ írtam én, szóval nem előző, csak közben jött üzenet
2018. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/108 A kérdező kommentje:
55-ös mindenben egyetértek :D
2018. jún. 28. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!