Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/108 anonim ***** válasza:
74%

Pffff, elég nehéz elhinni egy ilyen ultimátumot! Pláne, hogy az jön le, hogy egy elkényeztetett kis s.ggdugó vagy. Azért kíváncsi lennék anyukád oldalára is, bár ő nevelt olyanná, amilyen vagy.

Képzeld el, hogy az Alföld közepén mennyire nehéz nyári munkát találni, aztán rinyálhatsz... Dolgoztam sok cigány és román között, gyümölcsöt szedve, hűtő házban, savanyítóban, földeken is... Túléltem. Heti pár nap mekitől nem törik le a kezed, dehogy mondjak valamit, a Mesterdiplomám megszerzése előtti nyáron könyvet csomagoltam. Ez augusztusi munka volt csak, hajnalban keltem, hiszen a megyeszékhelyre kellett bejárni, de azért még sem sormunka. Aki keres, talál. Te csak lusta vagy és könnyebb lenézni azt, aki bár 'csak' 8 osztálya van, mégis dolgozik a pénzéért, nem azt várja, hogy anyuci alárakja.

2018. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/108 anonim ***** válasza:
67%

Jaj hagyjàtok màr, melyik frissen érettségizett fiatal szeretné a nyarat egy dzsuva gyàrban tölteli?

Kérdező néztél is màr esetleg melókat,vagy csak elkönyvelted magadban, hogy màr úgysincs semmi "jó"?

Anyukàddal beszélgettetej erről?

2018. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/108 anonim ***** válasza:
76%
Jézus, senki nem AKAR nyáron dolgozni, nemhogy gyárban.... De sajnos nem az akaráson múlik, ha be kell fizetni a számlákat, vagy el kell kezdeni az évet anélkül, hogy a családod lehúznád..
2018. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/108 A kérdező kommentje:

Sokan ajánlják ez a balatoni munkát, meg fogom nézni, esetleg nem rossz ötlet, hiszen a parton bódéban dolgozni mégis színesebb mint a szürke gyárban, és közben emberi interakcióba is kerülhetek. Mondjuk a szállást nem tudom, hogyan oldom meg. És oké, hogy nem az alföld közepén élek, de a mezőgazdasági munka ugyanolyan monoton, mint egy gyári munka, szóval...

Fogok beszélgetni anyuval, de mivel ő ilyen "idegbetegebb" ember, ezért tuti nem fog meghallgatni, de megpróbálom. És igen, nekiálltam most keresgetni, de csak a felsoroltak között találtam.

2018. jún. 28. 20:56
 35/108 anonim ***** válasza:
61%

Én nem értem, hogy miért szidják ennyien a kérdezőt...


Engem mondjuk sosem akartak elküldeni a szüleim dolgozni, mert mindig azt mondták, hogy foglalkozzak a tanulmányaimmal, a szünet pedig arra van, hogy pihenjek. Maximálisan támogattak a szüleim és ezt anyagilag is megengedhették maguknak, így nem volt ebből semmi probléma. Persze, vannak olyan családok, ahol erre nincsen lehetőség és szükség van arra, hogy a gyerek is dolgozzon, viszont akkor sem ez a módja. Ha anyuka/apuka tudja, hogy nem tudják finanszírozni a gyerek tanulmányait vagy szimplán az ellátása is sok pénzbe kerül és jól jönne nekik, ha a gyerek is besegítene, akkor esetleg odaállhattak volna elé még időben és ezt felvázolhatták volna neki, hogy ennyi pénzünk van, erre és erre elég ezért szeretnénk, ha esetleg ő is keresne egy kis pénzt magának (normálisan meg kellett volna beszélni, mert az nem elég, hogy büdös kölök húzzál el dolgozni...). Így akkor a kérdező sem az utolsó pillanatban kapkodna, mikor már nincsen annyi lehetőség, nem lenne felháborodva és akkor nem lenne szükség ilyen gusztustalan fenyegetőzésre, hogy kidoblak a házból stb., szerintem az ilyen nem is szülő...


Egyébként a szünet szerintem is pihenésre van kitalálva, nekem az egyetem előtt kifejezetten jól esett, hogy volt néhány hónap pihenőm, amikor végre magammal foglalkozhattam és azt csinálhattam, amit csak szerettem volna. Később pedig bőven van még alkalom a tapasztalatszerzésre is, főleg, ha az egyetem alatt már tudsz vállalni olyan munkát is, ami szakmailag is hasznos. Amúgy azt is megértem, hogy a kérdező nem akar bármilyen munkát elvállalni. Én is voltam nyáron diákmunkán, de mindig irodai munkára jelentkeztem az önkormányzathoz, mert nem szerettem volna címerezni a porban a tűző napon/térdig érő sárban vagy egy gyárban robotolni. Nem mindenki bírja és, ha van választási lehetőség, akkor hülye lennék a rosszabbat választani.

2018. jún. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/108 A kérdező kommentje:

35, köszönöm, látom vannak még értelmes emberek a Földön. Igen, ha nem úgy ordítoznának velem, mint a kutyával az utolsó pillanatban, akkor lehet már most dolgoznék.

Szerintem is a szünet nem dísznek van, de anya szerint a szünet a tanulmányokra vonatkozik, és ilyenkor a fizikai munka következik, majd Szeptembertől újra a tanulmányok, de 18 éves kortól a munka is mellé. Szóval így nehéz.

2018. jún. 28. 21:06
 37/108 anonim ***** válasza:
87%
A balatoni munkak zomehez jar szallas ha esetleg azt az utat valasztod!:)
2018. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/108 A kérdező kommentje:
Jó tudni, keresek is :D
2018. jún. 28. 21:15
 39/108 anonim ***** válasza:
29%
Kedves Moderátor! Ez nem ugyanaz a kérdezi, mint aki kamukat szokott posztolni?
2018. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/108 anonim ***** válasza:
92%
Milyen programozási nyelveket ismersz? Csak mert írtad, hogy elmennél programozónak.
2018. jún. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!