Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/108 anonim ***** válasza:
41%

Undorító, taszító, lumpenproletár hozzáállást tanúsít édesanyád. Nem is értem miért vállal gyereket az ilyen. Nyilván az ő helyében én se akarnám, hogy a nyakamon élj de, hogy közvetlenül érettségi után megfenyegessen, hogy kitesz. Az azért elég meredek... Az meg, hogy nem szereted az ilyen munkákat az egy dolog. A munka nem élvezetről szól, pláne nem egy ilyen helyzetben... Valahol megértelek, gondolom téged is elkényeztettek, bár ezzel a hozzáállással ez elég fura. De egy ilyen kényszerhelyzetben nem úgy merül fel a kérdés, hogy milyen munkát akarsz, hanem, hogy milyen van... A barátok segítségében bíznék a helyedben.

18F

2018. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/108 A kérdező kommentje:
8-as fagyi gyárban dolgoztam, pálcikákat kellet kihúznom egy gépből és kartondobozokat hajtogatnom 8 órán keresztül. Semmi intelligens embernek nem menne ez ilyen sokáig, hogy ne őrüljön bele. Amúgy köszi a válaszokat mindenki, akkor helló hajléktalan élet :D
2018. jún. 28. 20:04
 13/108 anonim ***** válasza:
76%

Fura, ha eddig nem beszéltetek erről anyukáddal. Most akkor elhelyezkedsz nyárra?

Amúgy egy hónap elég lenne, mondjuk július, és akkor augusztusban élvezhetnéd a nyarat még a suli előtt.

2018. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/108 anonim ***** válasza:
71%
Nem beszéltek? Már egy évvel ezelőtt is szerette volna ha az elkényeztetett kölyök nem otthon vakarja....
2018. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/108 anonim ***** válasza:
82%
Szellemi munka... csak úgy kapkodnak a tapasztalatlan, öntelt kölykök után az ilyen melókra...
2018. jún. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/108 anonim ***** válasza:
79%

Ha minden munka ellen van valami kifogásod, később sem lesz könnyű dolgod.

Nem azért írom, hogy zrikáljalak, de kicsit lejjebb kellene adnod az igényeidből.

HA felvesznek az egytemre, és el is végzed, még akkor sem te leszel az, aki a munkát válogathatja, el kell vállalnod, amit ajánlanak. Mindig lesznek jobbak nálad.

És ha nem vesznek fel, ilyen igényekkel mihez fogsz kezdeni?

2018. jún. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/108 A kérdező kommentje:

9-es Szívből kívánom neked is az ilyen jóságokat :D

10-es senki sem beszélt se.ggvakarásról, nem tudom hol olvastál ilyet.

11-es, végre valaki, aki megérti a problémát, barátaim nem nagyon vannak, de igaz, hogy kényszerhelyzetben nem így működik, de ne ez legyen már a kényszerhelyzet

13, igen, 1 hónap az tényleg elég jó ötlet.

15, Ezért megyek egyetemre, hogy olyat találjak

2018. jún. 28. 20:09
 18/108 anonim ***** válasza:
73%

Azért nem kell leszólni azt, aki nem akar gyárban dolgozni. Én is 4 alkalmat voltam. A felnőtt "kollégáim" nekilöktek a fémből készült tartályoknak, ellopták a diákok kajáját (külön volt a miénk). A műszakvezető mindenki előtt letérdeltetett (igen, nő vagyok, akkoriban 18 éves gátlásos-elnyomott, így megtettem) és kötelezett rá, hogy hajoljak le előtte, mert ő ettől érzi magát macsónak. (Értsd: leejtett előttem valamit és ott üvöltözött velem, hogy térdre, vedd fel). Megalázták a diákokat. Utolsó napomon a mentő is kijött, mert a felnőtt kollégák viccből egy srácnak vágtak egy tömör fém rekeszt, ami lágyékon találta és nem bírt felállni.

Ezek után SOHA nem megyek gyári sormunkára. Szerencsére én már kapok szakmai munkákat is...

Egyébként: a bolti eladó szerintem nem gáz. Kis boltban voltam, unalmas volt, de nem rossz, ott is ragadtam 7 hónapra. De boltonként más ugyebár :) Érdemes lenne nem szupermarketekbe nézelődni.

Abban tényleg igazad van, hogy a jó munkákat már elkapkodták, de hátha le tudsz csapni valami újra. Csak lássa rajtad anyád, hogy próbálkozol legalább.

2018. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/108 anonim ***** válasza:
25%
most miért kell oltogatni a kérdezőt?
2018. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/108 anonim ***** válasza:
38%

Eléggé durva, ahogy megfogalmazta, de a mögöttes tartalmat is érdemes észrevenni, hidd el, jobb lesz neked, ha már most elkezdesz dolgozni. Manapság hatalmas előny, ha mire a többiek egyetemről kilépve csak szedegetik le magukról a tojáshéjat, neked már lesz munka-és nem mellesleg sokkal nagyobb élettapasztalatod, mint a legtöbb kortársadnak.

A másik meg, hogy most kell az életet megalapozni, ennyi idősen, megtanulni a mindennapjaidat beosztani, hogy a munka mellett jusson idő és energia barátokra, önképzésre (nyáron képezd is magadat, akkor is, ha nem mész el végül dolgozni), szórakozásra egyaránt. Ezek borzasztó fontos skill-ek, mind kell az élethez, és később hatalmas nagyon előny lesz, hogy te ezeket már szépen lassan elkezdted kifejleszteni és gyakorlod őket.

Akár elég lehet egy részmunkaidős munka, nem kell rögtön a 8 órával kezdeni, ha nem akarsz, de én kőkeményen ráfeküdnék arra, hogy percre pontosan beosztom a napjaimat. Lehet mellette szórakozni, kikapcsolódni is, csak ügyesen kell szervezni.


Elhiszem, hogy durva megfogalmazás, de én a helyedben elgondolkodnék azon, amit mondott.

2018. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!