Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
62%

Jaj egyem meg a pici kis fizikumodat meg a lelkedet, hogy neked pihenned kell az egyetemre járáshoz.

Én középsuli mellett diákmunkát végeztem, nem csak nyáron hanem iskola mellett is. Emellett kitűnőre érettségiztem majd egyetemre is jártam. A nyári szünetben dolgoztam egyetem előtt, majd felvetted főállású munkakörbe az adóhivatalba, így estin végeztem a felsőfokú tanulmányaimat.

Ne nyalogasd ennyire túl magad, mert az életben ennél sokkal kevesebb pihenőidőd lesz, és nem lesz mód puha párnákkal körbebástyázni magad.

Amúgy az egyetembe sem kell belerokkanni, lehet mellette dolgozni és pihenni is. Jót tenne neked némi való élet, úgy látom.

37N

2018. jún. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 anonim válasza:
91%
Milyen karra mész egyetemre kérdező?
2018. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/108 anonim ***** válasza:
56%

Az azért elég szánalmas, hogy anyádnak kell elküldenie dolgozni ennyi idősen, és neked magadtól eszedbe sem jut. Nekem égne a képemről a bőr.

Nagyon odáig vagytok ezzel az egyetem-dumával, meg a másik véglet a gyári munka. Te tipikusan az az életképtelen kölyök vagy mint a kortársaid nagy része, akik azt mondják: én ugyan nem végzek kétkezi munkát, én annál több-jobb vagyok. Látjuk. Csak épp megmozdulni nem vagy képes. Ennyi intellektussal pedig szellemi munkára ne nagyon számíts.

2018. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/108 anonim ***** válasza:
25%

Anyukád tipikus rövidtávú gondolkodású ember.

Addig lát csak el, hogy most dolgozz és akkor most pénz lesz.

Ezzel a hozzáállással sajnos tényleg csak alja fizetést kínáló alja munkákhoz lehet eljutni, gyárak, Meki, boltok stb.

Azt kellene anyukáknak elmagyarázni, hogyha most értelmes módon töltöd az idődet, akkor később sok pénzed lesz. Például melyik esetben lesz a jövőben nagyobb valószínűséggel több pénzed? Ha nyáron 3 hónapot fagyit árulsz, vagy ha 3 hónapot intenzív angoltanfolyamra jársz és utána leteszel egy felsőfokú nyelvvizsgát?

Ezt nem érti a magyarok, főleg a 40 év felettiek nagy része.

BEFEKTETÉS!

Ma befektetek munkát és időt, és 10 év múlva megtérül.

2018. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 acelsziv ***** válasza:
71%

Olvasva a hőbörgéseidet egy ritka öntelt, lusta disznó vagy te kérdező.

Mondjuk ha az élet megrázza fölötted a pofonfát fogod te is kapni bőven. És egy ilyen puhány pondrót az ilyen szörnyen meg tud viselni.

2018. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/108 anonim ***** válasza:
85%
Szia, van fbon balatoni diákmunkák csoport, esetleg nézd meg
2018. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező, egyszerűen szánalmas, hogy intelligensnek tartod magad, de annyi eszed sincs, hogy felfogd: 18 évesen nem fogja anyád finanszírozni a nyaradat. Azt, hogy nincsenek barátaid, így szórakozni sem tudsz kivel járni, egyáltalán nem csodálom, ha élőben is így adod elő magad. Pedig barátokkal a fos meló is jó buli tud lenni, csak ehhez ugye le kéne faragni az arcodból egy kicsit. Fogalmad sincs róla, milyen lehetőségek vannak, mert egy egyszerű Google-keresésre is képtelen vagy, de programozni óhajtanál.:D Arról nem beszélve, hogy úgy csinálsz, mintha egyetemen nem lenne nyári szünet. Teljesen megértem, hogy anyád eljutott az ultimátumig, nem lehet könnyű egy retardált, egodiasztolés kölyökkel, akinek egy év alatt se ment át az üzenet.
2018. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/108 anonim ***** válasza:
58%
Amúgy nem értem, hogy mi ez a sok "ennyi idősen csak nem gondolod, hogy anyád fog eltartani" stb. választ... A kérdező 18 éves, éppen felnőtt, de már most rögtön az érettségi után útban van otthon és egy ingyenélő senki, mi? Középiskolában egyetlen egy ismerősöm nem volt, aki dolgozott volna és még az egyetemen is a szülők finanszírozzák a többség megélhetését..szerintem ebben nincsen semmi furcsa, sőt, ha szerintem az a normális, hogy a szülő a lehetőségeihez mérten támogatja a gyerekét.
2018. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:
35%

Az itteni válaszolók nagyrésze betanított fizikai munkás (gyár, bolti eladó, futár, pincér, gyorséttermi dolgozó stb.).

Nem bántásból mondom, de nem biztos, hogy hallgatni kellene rájuk munka ügyben.

2018. jún. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
84%

"(gyár, bolti eladó, futár, pincér, gyorséttermi dolgozó stb.)"


Ne legyél ebben olyan biztos!

Külföldön végeztem az egyetemet, ma már műfordító vagyok.

Nem volt abban semmi szégyen, hogy szünetekben dolgoztam, méghozzá az általad lenézett éttermi pincérnőként, amely nemcsak a fizetés miatt, hanem a nyelvtanulás komoly fejlesztése érdekében is remek munka volt.

Szóval nem kell általánosítani.

(Első válaszoló vagyok.)

2018. jún. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!