Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
 61/108 anonim ***** válasza:
13%

En irtam a baltoni valaszt. Nem akarlak megserteni de ertem a te allaspontod es a valaszoloket is. A helyzet az hogy az elvarasaid tenyleg nem passzolnak a valosaghoz. Ha elmesz dolgozni ott nincs am nyariszunet, teliszunet, tavasziszunet, osziszunet, es lehet meg az unnepnapokon is dolgozni fogsz. Ha a munkavallalo letet valasztod a hatralevo eletben akkor erre fel kell hogy keszulj. Anyukad most a fonok szerepet tolti be jelenleg. Bar kicsit tulzas szerintem is, de dolgozol vagy kirugnak. Kesobb se lesz valasztasod.

Ezt a nyarat hasznald arra hogy felkeszulj az eletre. Menj balatonra, dolgozz kemenyen, es epitsd a kapcsolati toked.

Sok lehetoseg van az eletben amivel ki lehet torni ebbol a mokuskerekbol, de ezeket inkabb nem kezdenem el felsorolni mert ezek olyan dolgok amit az emberek nagyresze nem fogad el. Viszont mindenhol kozos pont hogy legalabb az elejen kemenyen kell dolgozni, illetve kell az ismeretseg. A masik hogy ne nezd le a gyari munkasokat meg akiknek csak 8 altalanosa van. Nem egy olyan diplomast ismerek akik minimalberert dolgozik jelenleg, es nem egy olyan 8 altalanost vegzett embert aki most havonta 6 szamjegyu osszeget keres legalisan. Akik meg mindig abban a hitben elnek hogy iskola nelkul nem lehet semmit kezdeni az eletben, azok nem fogtak fel hogy 2018 van. Nem azt akarom kihozni belole hogy az iskola baromsag, de aki akarja vinni valamire es beleteszi a kello energiat es idot az siman elerhet barmit. Erdemes lentrol kezdeni. Te jelenleg itt lent vagy, de hidd el ha elered a celjaid mar csak nevetni fogsz rajta.

Annyit akartam ebbol kihozni hogy egyszerre epitheted a jovod es szerezhetsz tapasztalatot. Igy mar szerintem azert nem hangzik szarul. Hajra ✌

2018. jún. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/108 anonim ***** válasza:
81%
Az en mentorom is a sorrol jott. Most o is 6 szamjegyu osszeget keres. Nem mondanam meg rola se hogy valaha ilyen helyen dolgozott ha nem lattam volna a sajat szememmel 😄
2018. jún. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/108 anonim ***** válasza:
86%

Látod-látod... probálod magad okosnak, és intelligensnek eladni, de szerinted csak az a normalis ember, aki a Te pártodon áll, az már elárul rólad mindent.

Én pont úgy látom, hogy minden válaszolónak részben igaza van. Valaki nyersen fogalmaz, de igen Neki is részben igaza van. Es valószinüleg attól még normális ember.

Sokat fogsz Te még küszködni az életben, ne legyen igazam, de kösd fel a gatyát.

2018. jún. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/108 anonim ***** válasza:
80%

Az exem gyari meloskent hozott haza 400k

En ertelmisegi irodai meloval kapok 220k


Szoval ha mast nem legalabb a penz miatt megeri gyarban melozni


A nagylanyom 16 evesen kikonyorogte h epmehessen 2 honapra valamit dolgozni

Nem akartam pont azert h pihenjen

De elintezte maganak igy mehet :-)

Alairtam neki

No asszem a lanyom ennyi idosen eretebben gondolkodik mint te !

2018. jún. 29. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/108 anonim ***** válasza:
18%

Szóhoz sem jutok....

6 számjegyű összeg? Mi van? 100.000 Ft is 6 számjegyű összeg, nem 7 számjegyűt akartál volna írni?

Fizethet a gyár akármennyit, az intelligens ambiciózus és művelt emberek számára nincs az a pénz, amiért betanított majom módjára állnànak a szalag mellett és pattintanák össze az alkatrészeket, és konkrétan meg lenne határozva, hogy mikor lehet szünetet tartani. Lehet jól fizet, de attól még intellektualisan egy nagy 0.

Nem nézem lenne a betanított fizikai munkákat (gyár, bolti eladó, stb.), mert valakinek ezeket is el kell végezni, de a normális ember törekszik arra, hogy ne ő legyen az a valaki.

2018. jún. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/108 anonim ***** válasza:
90%

"Nem nézem lenne a betanított fizikai munkákat (gyár, bolti eladó, stb.), mert valakinek ezeket is el kell végezni, de a normális ember törekszik arra, hogy ne ő legyen az a valaki."


Pont az jön le, mennyire nem nézed le... Biztos, te vagy a NORMÁLIS ember mintapéldánya. Én közigazgatásban dolgozom, de még ennyi ostoba, öntelt embert nem láttam! A diploma semmi, ha mögötte nincs semmi értelem...

Nem kell ennyire elszállni magunktól!

2018. jún. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/108 anonim ***** válasza:
70%

Fájdalmas volt elolvasni a kérdést mivel sugárzik belőle az önteltség, a kommentekről pedig inkább nem beszélek. Diák vagyok én is, 2 szakom van az egyetemen, így csak vizsgaidőszakok után (december-február, (június-szeptember) dolgozok, máskor sajnos nem fér bele. Nem vitték el a jó munkákat, rengeteg nagyon szuper diákmunkát lehet találni a mai napig, az öcsémet is most vették fel az egyik bankba helpdeskesnek 1200as nettó órabérrel..... Mondom most, nem nyár elején. Azért mert leérettségiztél én nem gondolom úgy hogy neked csak szórakoznod kell egész nyáron. Azért mert államira tudsz menni egyetemn, azt hiszed nem fog semmibe kerülni? Megtapasztalod. Pluszba azért mert valaki gyárban dolgozik szellemileg nem retardált....:) Édesapám tanítói főiskolát végzet sok-sok évvel ezelőtt, viszont egy balesete miatt belekényszerült hogy gyárban dolgozzon. Én adminisztrátor voltam egy banknál. Azt hiszed az nem monoton munka?! Mikor a 400. Papírt scanneled be vagy töltöd fel a 600. dolgot a SAP rendszerbe?! Ugyan... elárulom sokkal rosszabb is tud lenni plusz a szemed is fáj hogy egész nap monitor előtt ülsz.

Egyébként meg felétek is van diákszövetkezet ( ha faluba laksz a legközelebbi városba is van megnyugtatlak) szépen besétálsz, beregisztrálsz, és hidd el rengeteg munkát fognak tudni neked ajánlani. Az hogy te meg válogatós vagy az meg már a te gondod. Inkább kapnád össze magad ès mennél el dolgozni, meg lennél hálás édesanyádnak hogy le tudtál érettségizni és támogattak. Ennyit igazán megtehetsz hogy nem otthon ülaz majd egèsz nap hanwm besegítesz....

2018. jún. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/108 anonim ***** válasza:
0%

Menj be a munkaügyibe hátha tudnak valamit. De csak 60 ezer nettót fogsz keresni. És NAGYON! akard, ne csak ímmel-ámmal, mert akkor nem annyira segítőkészek.

Hogy gyárba nem mennél, azt megértem, én is dolgoztam gyárban, több helyen is.

Szerintem is borzalmas, egész nap egyhelyben állva, ugyanaz a 3-4 mozdulat...

Gyűlöltem.

A legjobb még egy varroda volt, mert ott legalább valamennyire az agyamat is használni kellett, méretet nézni, becsomagolni.

Az nem volt az a totál biorobot lét.

2018. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/108 anonim ***** válasza:
0%
Én vasvillát fogtam volna...
2018. jún. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/108 anonim ***** válasza:
77%

4 5-ös érettségi az SEMMI, a hülye is képes rá, már ne haragudj.


Egyébként mit gondolsz, érettségivel milyen diákmelot kapsz majd? Gyár meki, adatrögzités, aztán csá.


Ne arcoskpdj, mert nem tettél le SEMMIT az asztalra, és nem egy gyereket fognak a cégek megkérni, hogy ugyan, programozzon már nekik, ezt mégis hogy gondoltad? :D


Amúgy én egyetem MELLETT jártam gyárba, mágsem haltm bele, és 29 évesen Svájci banknak dolgozok, business analystként.

De a gyár megtanitott elviselni a szart, kitartásra ösztönzött, nem mellesleg 10 éve diákként jol kerestem vele.


És barátnövel mentem, együtt buli volt az is... de nem csoda hogy neked nincsenek barátaid, ezen is gondolkozz, hogy MIÉRT.

2018. jún. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!