Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
 71/108 anonim ***** válasza:
88%

Hát én ezt nem értem.. 16 éves korom óta diákmelóztam nyáron, egészen 24 éves koromig(mesterképzés végéig).


elég széles munkapalettát kipróbáltam:utasszámlálás, tolmácsolás, árufeltöltés, gyógyszercsomagolás, minőségellenőrzés, bébiszitterkedés, úszómesterkedés, vízimentőzés, fesztivál elsősegélynyújtó stb.


És hiába vagyok lány, 160 cm 45 kiló, soha, sehol nem néztek le, mindenhol jól éreztem magam, rengeteg barátságot kötöttem ezeken a helyeken. Igen, van hogy monoton volt, de valaki mindig bedobott valami poént amin jót szórakoztunk, munka után meg beültünk valahova. Tehát nem olyan ördögtől való ez a munka, és ha titeket lenéztek ezeken a helyeken, lehet a ti hozzáállásotokkal van a baj. Én megláttam ha valakinek kellett segítség, ha volt kis időm beálltam mellé hogy szusszanhasson. Mikor az utolsó napomat töltöttem, mindenki odajött elköszönni, kaptam ajándékot is.


Attól hogy valakink egyetemi végzettsége van, még nem jelenti azt hogy intelligens is. Ez ennél a kérdésnél, és a rá érkezett válaszoknál is jól látszik. Az intelligencia egyik szerves része hogy nem nézünk le senkit. Én nagyon tisztelem a kétkezi munkásokat, hatalmas teherbírás kell hozzá. Sok ember, aki veri magát az ilyen-olyan diplomájára nem bírná azt amit ők éveken keresztül csinálnak.

2018. jún. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/108 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és egy pillanatig ne hidd, hogy szellemi munkakörben dolgozni olyan szuper...


Párom developer (ugyanott, ahol én BA), és kb. minden nap brainf*ck, mert szar a környezet amint fejesztenie kell, a pesti csapata leszarja a munkát, mindent ráraknak.

A kódját néemlyik mtárs úgy összegányolja, hogy egy hetébe telik rendbe szedni - ha sikerül, tegnap 5 perces munkával nem végzett 9 óra alatt, mert körülötte akkora okádék gány volt, hogy neki sem tudott állni a feladatnak, takarította helyette a sok összehányt fost a kódban.


Szóval nagyon naiv vagy, ha azt hiszed, szellemi munkásként bemész, elvégzed a kis feladatodat és ennyi :D


Gyakorlatilag egy jobb helyen is sokszor lehet hülyét kapni a munkátársak és/vagy körülmények miatt.


Úgyhogy szoktasd magad a gondolathoz, hogy az élet nem rózsaszín habostorta, hanem még jobb helyen is kalap szr tud lenni.

2018. jún. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/108 anonim ***** válasza:
31%

A gyár amúgy arra jó, hogy tanulásra késztessen.

Legalább látod, hogy mi várna rád végzettség nélkül.

Továbbra is fenntartom, hogy gyárban dolgozni borzalmas, de ennyi haszna van.

Mély tiszteletem annak, aki egy életen át bírja.

2018. jún. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/108 anonim ***** válasza:
75%

71-es, igen, nekem is voltak-vannak barátok, haverok, de az olyan beképzelt, pökhendi okoskó embert, mint a kérdéező, messziről kerüli a többi.


Nekünk is volt ilyen egoista munkatársunk, a világból ki tudtunk szaladni tőle, mindenen okoskodott, azon is, amihez köze nem volt, és leénzett mindenkit, aki alacsonyabb munkakörben dolgozott.


Elég hamar elértük, hogy eltakarodjon tőlünk :D

2018. jún. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/108 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, miért pontozzátok le azt, aki azt mondja, hogy gyárban dolgozni sz.a.r.

Gyárban dolgozni SZ.A.R!

Unalmas, monoton, lélekölő.

Ez tény.

Bármi jobb, mint a gyár.

2018. jún. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/108 anonim ***** válasza:
39%

1. Munkahelyem gyár volt. Utáltam,mert tenyleg sz.a.r volt a meló, de én ott annyi, de annyi barátsagot, és kapcsolatot szereztem, hogy megérte....

Szószerint éjszakasban minden zugot végig keféltunk.... azok a boldog fiatal évek, sajnos elröppentek.😔

2018. jún. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/108 anonim ***** válasza:
34%
Én egyszer kipróbáltam a gyárat, négy hónapot csináltam és soha sem volt annyira pihentető munkám, mint akkor és ott. Mikor hazamentem sosem voltam fáradt.
2018. jún. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/108 anonim ***** válasza:
94%

Azért mindenki más.

Nekem a gyár annyira fárasztó volt, hogy négykézláb másztam haza. Volt bicikligyár, papírgyár, kábelgyár, bőrgyár, áruösszekészítő, varroda.

Ez diákmunkákban volt, utána kaptam egy rendezvényszervező asszisztens állást, 8-ra mentem este 6-kor jöttem, telefonáltam, szaladgáltam, rendezvényeztem, álltam, jöttem-mentem, ügyintéztem, több volt a munkaidő, de negyedannyira nem voltam fáradt estére.

Nem mindenki bírja a gyárat.

Én nő vagyok, viszonylag kicsi, a fizikumom is törékeny, nem bírtam az egész napi állást.

Nem szabad ítélkezni!

2018. jún. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/108 anonim ***** válasza:
23%

En 16 eves koron ota dolgoztam nyaron is hogx legyen penzen mert anyamek nem adtak, zsebpenz se volt es szerettem volna.

Tobb teruleten dolgoztam, vendeglatas, kereskedelem, marketing, nokent meg automosoban ( ahol nem a gep mosott) is semmi bajom nem volt vele, de a gyarban par napot voltam 3. napja alliottak volna a legnehezebb szalagos munka melle, akkor mar sirtam. Azt mondtam soha tobbet! Pedig en aztan rendegetv melot csinaltam tobbfele munkakorulmenybe ss munkaoraban voltam benne. De az borzalmas volt!


En anyad helyebe orulnek hogy jo lett az eredsegid biztos nem varnam el hogy dolgozz. Szerintem kijar ennyi jutalom. Meg neha penzt is adnek valamilyen szorakozasra. Csak hogy lassa ertekelem amit tesz a gyerekem, hogy meg van jutalmazva a munkaja. Szerintem azt is kell!


Aztan persze meg kell tanulni mi az a munka de en tuti nem b**nalak ezen a nyaron.


Amugy a kerdezonek van sajat felre tett penze nem az anyjatol varja hogy finanszirozza a szorakozasat

2018. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/108 anonim ***** válasza:
81%

Most nem azért, de gondolod, hogy van egy sima érettségid (nem nagy cucc, az már alap) és rögtön felvesznek programozónak? :D hány nyelven tudsz programozni vagy beszélni? A gimis angollal kitörölheted a valagad. Tényleg nem bántani akarlak, de 2 hónapra semmilyen értelmes irodai munkát nem fogsz találni, mert általában hosszútávra keresnek tapasztalattal rendelkező embert.


Én is voltam nyáriszünetben anno gyári munkán. Nem egy álommeló, de kibírtam 3 hónapot, hogy legyen pénzem erre-arra.


Egyébként a stílusod valóban antipatikus, nem csodálom, hogy nincsenek barátaid. És még egyszer mondom: Nem bántani akarlak, de... ez a fellengzős, van egy érettségim és én vagyok a király csávó mentalitás marhára visszataszító. Ezzel a "felnőttek világában" ki fognak csinálni.

2018. jún. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!