Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
 81/108 anonim ***** válasza:
68%

"A gyári munka a retardáltak aranybányája. De én nem vagyok az szerencsére."


Ha nem vagy retardált, akkor hogyhogy nem tudsz olyan munkát vállalni, amilyet szeretnél? Meg ha vmi kreatív munkát szeretnél inkább, akkor hiába nincs munka, bombázni kell a munkaadókat KREATÍV önéletrajzokkal, motiv.levelekkel, amik azt bizonyítják, hogy téged ha törik, ha szakad, FEL KELL VENNIÜK téged dolgozni, mert egy szuper kreatív mnkaerő vagy... De hát ugye ha valóban kreatív és talpraesett lennél, akkor nem született volna meg ez a kérdés.

2018. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/108 anonim ***** válasza:
63%
Már azzal retartáltá váltál, hogy lenézel másokat. Akik dolgoznak ha kell gyárba ha kell szupermarketbe hogy saját keresetből éljenek meg, és ne anyu apu pénzén. 18 19 éves gyerekként még fogalmad sincs az életről. Az első lecke itt van. Nem attól leszel valaki ha lenézel másokat, ne hidd hogy csak mert leérettségiztél külömb vagy bárkinél. Menj dolgozni és tanuld megbecsülni a munkát.
2018. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/108 anonim ***** válasza:
72%

Attól, hogy valaki nem akar betanított munkát végezni mint egy biorobot, még nem nézi le őket.

Én sem akarnék cigizni, füvezni, állatokkal csinálni vagy vécét takarítani, de ettől még nem nézem le őket.

2018. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/108 anonim ***** válasza:
61%
Érdekesek a válaszolók akik annak a szülőnek adnak igazat amelyik nem örül eléggé úgy látszik, annak, hogy a gyereke esetleges sikeres felsőoktatási végzettséggel nem ugyanabba a porfészekbe kényszerül majd mint ők.
2018. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/108 anonim ***** válasza:
31%
Mindezek ellenére nagyon tiszteletlen vagy édesanyáddal. Persze az, hogy valaki a szülőd, nem kötelez arra, hogy tiszteld, pl. ha ütött-vert, megalázott, de nem írtad volna, hogy ez lenne a helyzet. Csak annyit mondott, 18 évesen már menj el dolgozni.
2018. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/108 A kérdező kommentje:
Igen, sosem néztem le az ilyen munkásokat, a retardált jelző inkább a szellemileg robotot jelenti nálam, és nem sértésnek szántam, de igazatok van, hogy annak hangzott, ezért elnézést is kérek. Viszont én nem tudok ilyen munkákat végezni és ezt pár embernek sajnos nem sikerült felfognia, ami elé szomorú. Nem vagyunk egyformák, ami nektek könnyű, az nekem lehet a végem és ami nekem gyerekjáték, az másoknak halál.
2018. jún. 29. 13:47
 87/108 anonim ***** válasza:
30%

Munka mellett miért nem lehet bulizni?

Képzeld, én napi 8 órában dolgozom, és mégis szoktam járni bulizni, sőt még kirándulni meg strandra is a hétvégeken.

Nem értem, hogy miért zárja ki egyik a másikat.


Ha annyira akarnál dolgozni, akkor vállalnál mondjuk heti 4 napot, 3 meg maradna a pihenésre.


De sajnos kétoldali munkaundorra nincs ellenszer.

2018. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/108 anonim ***** válasza:
25%
Még pedig azért nincs mert nem is kell, hogy legyen. Meglehet, hogy azért nem dolgozik mert van jobb dolga is mint dolgozni.
2018. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/108 anonim ***** válasza:
39%

Tegyük még hozzá, hogy 4-es, 5-ösre leérettségizni se a "hülye is megcsinálja" kategória.

Én magyarból emelteztem anno, roh.adt nehéz volt, rengeteget tanultam rá, ötös is lett, de nagyon nehéz volt.

Az emelt magyar pl. nem az, hogy "majd rizsázok valamit", rizsázással kivágnak a pi.cs.ába, kaphatsz egy kettest, úgyhogy csak óvatosan ezzel az "emelt érettségi semmi" véleménnyel.

Gondolom a kérdező is emeltezett.

2018. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/108 A kérdező kommentje:
Igen, emelteztem töriből és angolból.
2018. jún. 29. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!