Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ultimátumot kaptam, hogyan...

Ultimátumot kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Tegnap végre kikaptam az érettségi eredményeimet, sikeresen leérettségiztem. Gondoltam magamban, hogy 2 hónap múlva kezdődő egyetemig akkor ki szeretném élvezni az utolsó nyári szünetemet pihenéssel és szórakozással, hogy új erővel kezdhessek neki az egyetemnek. Viszont anya ma azzal köszöntött, hogy "Gratulálok a szép érettségi eredményeidhez, most, hogy érett lettél, kapok 1 hetet, hogy keressek munkát nyárra, vagy kidoblak itthonról." Nem akartam elhinni, hogy képes lenne erre, de sajnos nem vicc. Nagyon nem akarok dolgozni nyáron. Ki akarom élvezni az utolsó nyári szünetemet, mert ha felvesznek egyetemre (és eddig úgy néz ki fel fognak), akkor kipihenten kéne nekiállnom. Ha nem vesznek fel, pedig így is úgyis kerestem volna magamnak valami munkát. De az még 1 hónap, amíg kiderül. Az a baj, hogy már a nyár közepén nem fogok értelmes munkát találni, csak gyári retardáltságot, vagy gyors éttermi marhaságot meg szupermarketes valamit. Ezeket pedig eszem ágában sem lenne elvállalni még egyszer, tavaly dolgoztam gyárban, de csak 4 napig bírtam, ott is hagytam a fenébe. Szupermarketbe tavalyelőtt, de ott is csak 2 hétig. Nem a munka büdös, de az ilyeneket egyáltalán nem akarom, valami kreatívabb munkát keresnék akkor, vagy irodait. A lényeg, hogy szellemi munka legyen, de azt már nem fogok találni ilyen későn a környéken. Most mit tegyek? Csak az utcára kerülést tudom választani? Még az is jobb mondjuk a felsoroltaknál, de nem akarok azért odakerülni....

2018. jún. 28. 19:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/108 anonim ***** válasza:
75%

Hogyan tovább? Vagy dolgozol vagy mész, ennyire egyszerű.

Azért engem elgondolkodtat, hogy amilyen szellemi magaságokban probálod magad eladni, ahhoz képest eléggé együgyüen viselkedsz. Mint egy kisgyerek.

Lehet anyukád a buli igenyeidet nem akarja finanszirozni, mellesleg érthető is....

2018. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/108 A kérdező kommentje:

16, nem mindegyik, csak a legalja. Például programozni, vagy valami informatikához köthető munkát elvállalnék. vagy bármilyen irodai munkát.

18. eddig a legértelmesebb válasz, köszönöm :D Végre, aki átélte azt amit én is, nálunk is voltak ilyenek. Ez a kisboltos téma akár jó is lehet, úgy is van erre fele sok.

2018. jún. 28. 20:13
 23/108 anonim ***** válasza:
71%

Ra kell cafoljak:D keeeeepzeld gyari munkas vagyok.. Es csoportvezeto es egyaltalan nem unalmas:000/sot igenyli az agytornat a dolog...

Nem gondolnam amugy hogy egy erettsegivel csak uuugy semmi protekcioval mesz irodazgatni... Azert az kicsit eros erted ugye?:D Jo nem tul.jofej anyad h menj utadra ha nincs semmi de valami nyarimelot csak talalsz. Annyit hirdetnek. Mehetsz peldaul cimerezni!:D

Mr. Nagyokos

2018. jún. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/108 anonim ***** válasza:
87%

20-as hsz vagyok, amit kihagytam: Nem vagyok sokkal idősebb nálad (pár évvel), de én is így voltam a diákmunkákkal annak idején, szóval megértelek. Elmentem szupermarketbe, 3 hónapot bírtam mert büdös volt a szerintem retardált, fizikai munka, értelmetlennek láttam. De nem úgy működik az élet, hogy rögtön CEO leszel egy multiban, csak ezt ma már nem mondják el nekünk sajnos. És azzal, hogy bizony fel kell magunkat tornázni a ranglétrán, nincs szerintem semmi gond. Szerintem nem neveltek belénk elég alázatot a munka irányába.

Ezzel nem leszólni akartalak, csak én így látom, igazából magamnak is írom most ezt, amit neked.

2018. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/108 A kérdező kommentje:

20, köszönöm tőled is az értelmes választ :D Igen, a részmunkaidő perfekt lenne, erre nem is gondoltam, hogy nem csak 8 órában van munka. Esetleg ezzel belekedvelhetek a munkába. És igen, el kéne kezdenem az életemet szervezni

21. Nem sokat kell finanszírozni, saját pénzből megyek általában, amiket össze gyűjtöttem az évek során. És havonta max 5 ezret költök "bulira"

23, CSOPORTVEZETŐ Hát úgy persze, hogy nem unalmas. Címerezni már megint egy monoton dolog, de kipróbálhatom esetleg....

2018. jún. 28. 20:19
 26/108 anonim ***** válasza:
75%
Bakker, mindjárt kiderül hogy az öntelt, tapasztalatlan kis nyikhaj vezetőt óhajt játszani... Hát aranyom, tudod mit NEM csinál egy jó csoportvezető? Nem nézi le azokat akikért felel, sőt ha kell, a főnökséggel szemben is kiáll értük. És rohadt stresszes meló tud lenni, nem annak való aki még a sima gyári munkát se bírja... És csak hogy tudd. nálunk MINDEN csoportvezető a "retardált" gyári melósok közül került ki, belső fejvadász programmal. Nem valami tejfölösszájú, arrogáns okostojás egyik sem...
2018. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/108 anonim ***** válasza:
73%
Köss kompromisszumot anyukáddal .Pl heti három nap mész dolgozni, négy napot pihensz, következő héten négy napot mész, hármat pihensz. Így dolgozol, is, pihensz is, pénzed is lesz, és nem csak otthon ülve, vagy a szüleid pénzét költve töltenéd a nyarat.
2018. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/108 anonim ***** válasza:
60%
És milyen nyelveken tudsz "programozgatni", Mr. Érettségi?
2018. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/108 anonim ***** válasza:
90%

Én teljes mértékben megértelek, de tényleg.

2 nyári szünetemet húztam le gyárban vagy még fosabb helyeken, az idei érettségi utáni nyarat én is szórakozással és pihenéssel fogom tölteni és fesztiválra megyek dolgozni, ha minden jól megy.

Anyukám velem is cirkuszolt egy sort, de már megnyugodott, bár ő nem mondta azt, hogy kitesz itthonról, csak azt, hogy a zsebpénezemen felüli szórakozásaimat ő nem fogja kifizetni, ami egyébként teljesen jogos :D Sajnos tényleg szűk az emberi diákmunkák tárháza ilyen későn,de nem lehetetlen.

2018. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/108 anonim ***** válasza:
74%

Menj balatonra dolgozni. Bar teny hogy rohadt sok a melo viszont meg is fizetik. Munka utan meg mehetsz lazulni a partra. Tele van joarcokkal. Tudsz ismerkedni, nem lustulsz, es meg penzt is keresel. Nekem is ilyesmi a tervem amint vegeztem a nyari gyakorlatommal.

+1

Nem kell anyukaddal foglalkoznod amig balcsin vagy 😄

2018. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!