Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom jogosan neheztel,...

A párom jogosan neheztel, amiért még a gyerekek miatt nem mentem vissza dolgozni? Nem tudom mit csinálhatnék másként.

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van és sajnos most úgy tűnik kisebb-nagyobb mértékben mindhármuk problémás. Én most GYET-en vagyok velük, a párom dolgozik.

Egyre többször feszült itthon. Mikor megpróbálok vele beszélni róla, először azzal jön, hogy szalad a ház, soha nem vagyok otthon, végül mindig oda lyukadunk ki, hogy én mikor fogok már tudni visszamenni dolgozni. Hiába mondom neki, hogy már én is nagyon szeretnék dolgozni, de a gyerekek mellett most még egy 4 órás munkát sem tudok bevállalni, mert nem tudom fixen megmondani, hogy mikor érek rá és mikor adódik valami program a gyerekek körül (orvos, fejlesztés, nevtan, sos fogadóóra, megbetegedés stb.).

Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan tudnám vele ezt megbeszélni. Attól is nagyon félek, hogy esetleg a gyerekektől is el fog távolodni. Hiába mondom neki, hogy a gyerekeket közösen akartuk, közösen is kell róluk gondoskodnunk, ő mindig elintézi azzal, hogy ő eljár dolgozni, tehát részéről teljesíti a feladatát. Tény, hogy elég szűkösen jövünk ki a pénzünkből, de akkor se lenne jobb, ha valakit azért kellene fizetnünk, hogy a gyerekekkel legyen amíg én dolgozok.


2018. aug. 31. 09:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/214 anonim ***** válasza:
80%

Gyet akkor jár, ha a legkisebb gyerek már betöltötte a 3. életévét. Magyarán a te gyerekeid óvodás korúak és napközben óvodában vannak, míg te otthon...vagy. Csak megjegyzem, rengeteg szülő dolgozik, miközben a gyerekei az óvodában vannak.


Másrészt GYET mellett dolgozhatsz, heti 30 órát vagy otthoni távmunkában időkorlátozás nélkül bármennyit. Mindezek alapján teljesen jogos elvárás, hogy tegyél te is valamit a közösbe. Persze megideológizálhatod az egészet miért kell otthon lenned, csak akkor meg a házasságod megy tönkre. Más, normális családok nem a kifogásokat keresik, hanem cselekszenek.

2018. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/214 anonim ***** válasza:
84%

Tudod, én is itthon maradok a gyerekkel oviig, mert az apjuk is így látna jónak.

De irtó nehéz volt beletörődnöm, hogy nem vagyok keresőképes, és ha a párom akarná, azonnal visszamennék dolgozni, képem nem lenne itthon lenni, amikor ő máshogy szeretné.

Menj vissza, vagy őt elveszíted. És hiába vagyok gyeden, őt pártolom.

Nehéz neked, oké, de ha te is dolgozol, közösen csináljatok mindent, ne csak te kérj szabit, ne csak te csináld a házimunkát. De ne is csak ő dolgozzon, mert három gyerek mellett ez.luxus.

2018. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/214 anonim ***** válasza:
87%
ha GYETet kapsz, az azt jelenti, hogy a legkisebb gyerek is elmúlt 3 éves, ergo biztosan jár óvodába. Ha mindhárom gyerek intézményben van napközben, kizárt, hogy ne lehetne dolgozni mellette, akkor is, ha fogadóóra(sosem munkaidőben) van meg néha nevtan. A logisztika persze nehezebb, de együtt, összehangoltan az is menni fog, ahogy sok más háztartásban. Nekem semmi gondom avval, ha egy családban az anyuka háztartásbeli, ha megtehetik anyagilag és ez a közös döntésük. Viszont ti szűkösen éltek és a férjed nem szeretné, hogy továbbra is egyedüli kereső legyen. Terveztétek a gyerekeket, rendben, de most itt egy új helyzet, amit meg kell oldani. fel nem foghatom ha óvodás már a legkisebb is egy 4 órás munka miért nem fér legalább bele és hogy lehet, hogy szalad otthon minden, mikor reggeltől ebéd utánig, vagy akár délutánig (nem tudom meddig vannak óvodában iskolában) nincsen otthon egyik gyerek sem. legalábbis szeptembertől tuti nem lesz, azaz hétfőtől. Tessék visszamenni dolgozni, a gyerekekkel és a háztartással kapcsolatos dolgokat meg szépen megosztani, ahogy más családokban is szokás. Nem tolhatod az egészet a férjedre, ha meg anyagilag is rosszul álltok végképp nem értem mi a kérdés. Ha problémás is egyik-másik gyerek, attól még járnak óviba suliba, az alatt az idő alatt semmi nem akadályoz abban, hogy dolgozni menj, minden más csak kifogás. A főállású anyaság azok luxusa, akik megtehetik anyagilag, akárhány gyerek is van, ha nincs pénz, dolgozni kell menni, mert tőlük veszed el azt, amit a munkáddal kereshetnél és te is ugyanúgy köteles vagy eltartani őket, nem csak a férjed.
2018. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/214 anonim ***** válasza:
21%
Ez nagyon helyzet függő, neked kell látnod el tudsz-e menni dolgozni. Ha kevés a bevétel, akkor férjeden is múlik, hogy jobban fizető állás után nézzen.
2018. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/214 anonim ***** válasza:
54%
Minek szultel ennyi gyereket? Add be bolcsibe es ovoda a es irany dolgozni! Jogos a parod duhe... Nem mellekesen a dolgozo emberek tartanak el az adojukbol teged es a gyerekeidet. Szivesen!!!
2018. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/214 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az nem várható el, hogy elmenj dolgozni és közben mindent csinálj ugyanúgy, mint amikor otthon voltál. Akkor a férjedben is be kell segíteni a gyerekekkel kapcsolatban. Pl. suliba, foglalkozásra, fejlesztésre vinni. Így működik. És így tudnál dolgozni is, mert nem neked kell mindent mást is csinálni.
2018. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/214 anonim ***** válasza:
88%

Amikor bevállaltátok a 2.-3. gyereket, hogy beszéltétek meg?

Mert ugye átbeszéltétek, hisz 2-nél több gyerekkel azért nem egyszerű a logisztika.

2018. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/214 anonim ***** válasza:
86%

Te szeretnél visszamenni dolgozni?

Valóban stresszes lehet neki, hogy ő a hivatalos pénzkereső, de háztartásbeli lenni se lehet leányálom 3 gyerekkel. Napközben hol vagy, hogy azt mondja a férjed, hogy soha nem vagy otthon?

Én a helyedben visszamennék dolgozni de akkor mindent felesben csinálnék a férjemmel, háztartást gyerkőchordozást, mindent.

2018. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/214 anonim ***** válasza:
55%

Gyerekként eléggé rossz anyagi körülmények között éltünk, főleg míg anyám otthon volt. Öcsém és köztem 3 év van, én mentem óvodába, öcsém meg már bölcsibe. Nem volt kifogás. Anyám dolgozott... Te csak a kifogásokat keresed. Elég nagy súly van most a párodon, teljesen megértem őt. Szalad a ház? Hát ez eléggé ciki, szégyellném magam a helyedben.. Egyszer elege lesz a férjednek és tönkre fog menni a kapcsolatotok. Közeli ismerőseim ezért mentek szét, a férj elkezdett szeretőt tartani.

Ha pedig elkezdesz dolgozni, osszátok be, hogy ki van a gyerekekkel ha betegek stb... Osszátok be a feladatokat...

2018. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/214 anonim ***** válasza:
80%

Eléggé úgy néz ki,hogy nulla a kommunikáció, abban sem vagyok biztos, hogy megbeszéltétek, hány gyereket akartok.

Férjed megértem, melózik, eltart 5 embert, hazaér, és kupi van.

Téged is hogy nehéz a három gyerek, de már mind ovis/sulis/stb, vagyis nincsenek otthon.


Le kell ülni megbeszélni, hogy ennyi most a bevétel, ennyi a fix kiadás, ha elmennél melózni mennyi jönne be, mennyi kéne szitterre stb.

2018. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!