Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen ritka manapság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen ritka manapság, hogy egy nő tudjon főzni?

Figyelt kérdés

A mai lányok a gyorskajákon élnek, semmi nem érdekli őket, csak a pénz és a szép ruhák.

Hol vannak azok a házias nők akik finom vacsorával várják a szerelmüket otthon? Ugye mégis csak a nő dolga a főzés.

Nem rég találtam rá erre a blogra és végre felcsillant a remény, hogy vannak még normális lányok.


(helyesírást ne nézzétek, nem ezen van a hangsúly)


[link]


Van köztetek olyan lány aki tud és szeret is főzni, és nem csak a cipők érdeklik? Vagy valaki, aki hasonló blogot vezet? Várom a linkeket!



2017. okt. 16. 19:36
 191/235 anonim ***** válasza:
10%

#187

Te most direkt kötözködsz? Mondtam, hogy lakásokra ez nyilván nem érvényes.

Amúgy nem tudom, hogy tartottál-e fent, vagy pláne építettél-e már fel saját kezűleg egy kertes házat, de én igen. És az építkezés időszakában folyamatosak az olyan munkák, amit egy nő erő és állóképesség, vagy épp szakértelem híján nem tud megcsinálni, vagy csak sokkal lassabban és nagyobb kínlódással.

Tudsz villanyt szerelni? Burkolni? Betonozni? Nem csak fizikailag, hanem egyáltalán a technológiáját ismered?


Egy értelmes méretű kertben meg az elektromos fűnyíró annyit ér, mint hurrikánban az esernyő. Oda kell egy jó masszív, nagyobb teljesítményű benzines gép, és ha még lejt is a kert, akkor bizony egy nő azt csak óriási kínlódások árán fogja fel-le tologatni 3 órán át, és utána úgy kifingik, hogy 2 napig meg se mozdul.

És az is más dolog, hogy felvágsz 4-5 kugli fát a vasárnapi szalonnasütéshez, és más dolog az, ha fával fűtesz télen, és odahozzák teherautóval a 4-5 köbméternyi méteres rönkre fűrészelt fát, amit aztán a 6 kilós láncfűrésszel fel kell vágjál kuglira, amit aztán még fel is kell hasogass fejszével, amit aztán be is kell hordjál a fatárolóba.

Ezt még az elpuhult városi férfiak is nehezen bírják, nem hogy egy nő.


És akkor még nem is beszéltem arról, hogy ha ültetsz növényeket, akkor rendszeresen ásni kell, rendszeresen gazolni kell, amit aztán el kell talicskázni, permetezni kell, és egy permetező se 2 kiló.


Aki így él, annak majd minden hétvégéje kemény fizikai munkával telik.


Szóval maradjunk annyiban, hogy nem sok fogalmad van arról, hogy mit jelent egy nagyobb kertet karbantartani, meg zöldséget, gyümölcsöt termeszteni, meg építkezni, meg az állagmegóvó munkákat folyamatosan végezni a már felépített házon.

2017. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/235 anonim ***** válasza:
69%

191: Én ezt mindet csináltam, és mindhez konyítok valamennyit a villanyszerelésen kívül. Illetve elméletben elmagyaráztak sok dolgot, de csinálni sose mertem. Párommal ketten húztuk fel a házat, meg pár haver besegített. Ha akkora kertünk lenne kistraktort vennénk, amit szintén tudok vezetni. Most akkor ki a hülye?

20 éves koromig anyámmal laktunk ketten, fával fűtöttünk, és igen összevágtunk ketten minden évben ennyi fát. Nem érzem tőle magam se többnek, se kevesebbnek, csak embernek. Kellett, úgyhogy megcsináltuk. Szerintem ha egy nő képes ilyen munkára, illetve ha te akkora nagy erőművész vagy, akkor ne erogáljon már megfogni a porszívót vagy a fakanalat. Pont, hogy maga ellen beszélsz ezzel a "mi férfiak milyen erősek vagyunk" dumával. Igen? Ha olyan erős meg ügyes vagy, akkor miért is esik nehezedre elmosogatni?

2017. okt. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/235 anonim ***** válasza:
22%

#192

Hát persze, hogy ezt mind csináltad, nagyon életszerű.


Egyébként nem esik nehezemre elmosogatni, se porszívózni, se főzni, ezt mégis honnan szedted, mondtam én ilyet? Nem.

De ha egyszer én könnyebben és gyorsabban megcsinálom ezeket a kerti meg ház körüli nehéz fizikai munkákat, akkor miért hagynám, hogy a nő kínlódjon meg szenvedjen vele, mikor neki ez sokkal fárasztóbb, mint nekem?

Ez se nem célszerű, se nem logikus. Az a célszerű és logikus, ha én csinálom meg ezt a nehéz részét a melónak, ő meg a fizikailag könnyebb részét, takarítás, viráglocsolás, főzés, stb.

2017. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/235 anonim ***** válasza:
23%

De tudod mit, legközelebb a te kedvedért majd úgy oldom meg, hogy kizavarom az asszonyt füvet nyírni meg fát vágni, én közben gyorsba összeütök valami kaját, kitakarítok, aztán meg nézem az erkélyről egy üveg sörrel a kezemben, ahogy szerencsétlen szenved a fűnyíróval meg a láncfűrésszel, és ha megkérdezi, hogy miért neki kell nyírnia a füvet meg vágnia a fát, akkor megmondom, hogy azért, mert feminista lettem, mert a gyakoris nők szerint ez a normális.

Elmebetegek vagytok, komolyan.

2017. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/235 anonim ***** válasza:
72%

"Aki így él, annak majd minden hétvégéje kemény fizikai munkával telik."

Ezt biztos így van. Csak a legtöbben nem így élnek.


"Tudsz villanyt szerelni? Burkolni? Betonozni? Nem csak fizikailag, hanem egyáltalán a technológiáját ismered?"

Nem tudok. De a férjem se tud. Meg az emberek (értsd férfiak+nők) nagy része sem. De hála a jó istennek a szolgáltatások fénykorát éljük, így nem volt nehéz találni olyan embert akinek ez a szakmája és gyönyörű szépen felépítette a házunkat.


"Egy értelmes méretű kertben meg az elektromos fűnyíró annyit ér, mint hurrikánban az esernyő."

Nem tudom mit értesz értelmes méretű kerten. Egy átlagos kertvárosi kertünk van, mint a legtöbbeknek akik kertvárosban élnek. Egy óra alatt simán megvagyok vele.


"És akkor még nem is beszéltem arról, hogy ha ültetsz növényeket, akkor rendszeresen ásni kell, rendszeresen gazolni kell, amit aztán el kell talicskázni, permetezni kell, és egy permetező se 2 kiló. "

Nincs veteményesünk ha erre gondolsz, fák vannak meg pár virágágyás, illetve egy kis szőlő. A virágokat elültetem tavasszal, az egy szombat délután, utána csak locsolni kell. A szőlő miatt meg a két szerencsétlen almafa miatt meg nem fogunk permetezőt venni, hanem megint csak évente 2-3x fizetünk valakinek aki eljön és gyorsan elintézi.


Üdv a 21.században. Tudom most az jön, hogy erre nincs mindenkinek pénze. Akkor nem kell a százholdas pagonyba költözni, a panelban nincsenek ilyen költségek. Illetve ha valaki mégis beköltözik egy óriási telekre, az gondolom tudja mivel jár.

2017. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/235 anonim ***** válasza:
18%

#195

Najó, cseszd már meg magad, most még nehogy kitaláld, hogy én panaszkodok amiatt, hogy így élek :D

Nem panaszkodok, én nagyon szeretek így élni, csak azért magyaráztam ezt el neked, hogy értsed, hogy lehet olyan módon is élni, ahol a hagyományos nemi szerepek szerinti munkamegosztás a célszerűbb.

A világ nem csak abból áll, amit te látsz belőle.

2017. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/235 anonim ***** válasza:
95%
Hol állítottam én olyat, hogy nem lehet? Csupán azt próbálom értésedre adni, hogy lehet máshogy is, és hogy aki ezt a "máshogy"-ot választja semmivel sem rosszabb, vagy kevesebb, mint aki nem.
2017. okt. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/235 anonim ***** válasza:
13%

# 197

Nem is én állítom, hogy aki a máshogyot választja, az rosszabb, vagy kevesebb.

Nem tűnik fel, hogy éppen te próbálod leszólni meg rossznak beállítani azt az életmódot és párkapcsolati modellt, ami számomra jó? :D

2017. okt. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/235 anonim ***** válasza:
21%

Pont hétvégén lett nyírva a fű, és nem egy elektromos kis szirszarral, hanem egy dögnehéz benzines fűnyíróval.Elképzeltem ahogy párom mondja nekem, "nyírd már le te a füvet, addig én megfőzök, hisz nincs női vagy férfimunka!".Röhej, már csak azért is, mert megmozdítani alig bírom (egyszer próbáltam) a fűnyírót.De majd javaslom itthon, ezentúl cseréljünk, mert a fővárosi plázacicák szerint az a helyes, ha a férfi főz, mos, takarít, vasal, hisz az elvégre könnyű, de emellett legyen ám tökös is, a füvet is nyírja le, én meg hagy heverésszek, hagy barátnőzzek, a férfi meg legyen férfi. :)

Abszurd teljesen.

Magától értetődőnek találom, hogy bent a házban én teszek-veszek, kint pedig ő.

Szomorú, hogy mennyi elpuhult, elnőiesdett férfi van, bár nyilván ez csak egy bizonyos korosztályon belül.

Tényleg nagy vita lett ebből a kérdésből, és sajnos a huszonéves kiscsajok szerint tényleg nem kell otthon csinálni semmit, majd a férfi, bár akit ennyire nyámnyilává lehet "nevelni", az a szemembe nem férfi.

Komolyan érdekelne egy 30-as, 40-es nő véleménye is, nekik alapvető-e, hogy főznek, mert eddig még csak csitrik válasza jött női oldalról.


Hozzáteszem, akinek úgy kényelmes, hogy olyan ember mellett éljen, akit oda rak ahova akar, legyenek boldogok.

Én meg megmaradok úgy boldogan, hogy nem egy papucs a társam, hanem egy határozott férfi, akinek ugyanolyan a gondolkodása a házimunkáról, mint nekem.

2017. okt. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/235 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi beteg ember:)) Mindenki úgy él, ahogy neki jó. Senki nem lát bele a másik életébe mélyen. 1-1 kapcsolatban, ki mit csinál, az csak is az ő dolguk. Kettőjüknek kell kialakítani, hogy mindkét félnek jó legyen. Én például, szívbajt is kapnák, ha naponta főzne a párom. Nekem, főtt kaja, heti egy alkalommal is sok. Na és, ehhez, senkinek semmi köze, csak kettőnkre tartozik.
2017. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!