Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha napi 1000 kaloriat eszek,...

Ha napi 1000 kaloriat eszek, es melle kb 50 g szenhidratot, az jo dieta alatt?

Figyelt kérdés
Szoval,probaltam az atkinst,de nem lett sok eredmenye,1100 kcal felett nem fogyok,barki barmit mond.Szerintetek ez igy jo lenne?Persze,nem mindig 50 g lenne,hanem 20-50 gramm korul.Mellette napi 2 liter viz,9000 lepes es heti 3-4x 20 perc ugralokotel.
2020. febr. 7. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Koplalàs, szóval nem jó. De ahogy gondolod.
2020. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nincs, hogy 1100 kcal felett nem fogysz, mert az az alapanyagcserének is a 2/3-a! Csak akkor nem fogysz, hogyha már el vagy fogyva! Hány kiló, hány centi? Enélkül az adat nélkül senkinek nem lenne szabad ide kérdést kiírnia!
2020. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
160cm,64kg vagyok jelenleg.
2020. febr. 7. 21:37
 4/16 anonim ***** válasza:

Milyen fehérje-zsír aránnyal megy az atkins?

Egyéb "tünetek" vannak ? (Erőtlen lennél, vagy vmi hasonló?)

2020. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igazabol kb 50g feherjet ettem,zsirbol ilyen 70g-ot,ch-bol pedig ugye 20g-ot.Neha beszedultem par masodpercre,de utana elmult.
2020. febr. 7. 22:29
 6/16 anonim ***** válasza:
69%

Mondom... Koplalsz, ezért nem lett eredménye.

Az atkins diéta lényegét nem érted ha így eszel. Ilyen alacsony szénhidràtbevitelhez ( ami a bevezető szakasz) sokkal sokkal több zsír és fehérjebevitel kell, nem kalóriaszàmolgatàs/ korlàtozàs.

Ajànlom, hogy olvasd el Atkins könyvét, ha eddig nem tetted meg.

Én ilyesmi étrendet követek lényegében, bàr a bevezető ketogén szakaszt nem csinàltam. Szépen lehet vele fogyni.

2020. febr. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

50g ch? Amellett nem kellene edzeni. 20 mellett meg foleg.

Egy gyerek ch igenye 120g. Szerintem boven felviheted 80-100ra, mert 20 az nagyon keves.

1200kaloria a minimum amit vigyel be + az ugralokotelezes alatt amit elegettel.

Esetleg azert nem tudsz fogyni 1100alatt, mert belassult az anyagcseréd. Fokozatosan emelni kellene a kaloriat, majd ujra visszaallni 1200ra es hetente, kethetente egy csalonapot tartani.

A napi minimum 2 liter viz az nagyon jo.

2020. febr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#5


A fehérjét feljebb kellene vinni, legalább 60-70 grammra. (WHO ajánlás 0,8-0,9+/ttkg) Illetve a ketogén is 20%-os arányt ajánl az atkins efelett is engedi.


Szénhidrát hiányában a fehérjét mindenképp emelni kell. (Mert a zsíranyagcserében több pontos is szerepet kap pl a zsírsavak szállítása, illetve a sejten belüli mozgatása is fehérje által történik, a ketontestek képződéséhez is előbb el kell vinni a zsírsavakat a májba)


A CH-t időzíteni kell, ha ilyen kevés.

Ha van intenzív mozgás, akkor valahol akörül kellene bevinned.


Az intenzív mozgások energiaigényéért a szénhidrátok felelnek, a nem intenzívekért a zsírsavak.

Ha intenzív edzéseket folytatsz, akkor azt a szervezeted nehezen fogja zsírból kivitelezni (a zsírsavak égetése bár sok energiát ad, de jelentős oxigénfelvétellel jár, a szénhidrátok épp fordítva vannak relatív kevés energiát adnak, de "készen".

2020. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg a mozgásban is megeroltethetned magad mert ez semmi. Nekem csak a munkahelyen meg van 13 ezer lépés, és még az után.. Meg húsz perc ugráló kötél heti háromszor, ez komoly? Ettől vársz eredményt?
2020. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#9 hat tobb mint a semmi
2020. febr. 8. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!