Mi tevő legyek?

Figyelt kérdés

Szóval röviden annyi, hogy már elegem van a kalóriák számolgatásából. Kb.mindent lemérek, majd bepötyögöm, hogy mennyit ettem meg bizonyos ételekből.


Már nem fogyókúrázom. Szimplán súly megtartásról van szó.


Ti hogyan tartjátok a súlyotokat? Vagy ti mit tanácsoltok?



2020. júl. 4. 16:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a normál ételtől nem hízom el, azokból magamtól sem eszem túl sokat, csak a túlzott édességbevitel veszélyes, mert azokkal könnyű túlszaladni. Szóval én az édességet mérem csak, és úgy igyekszem, hogy a cukorbevitelem a napi ajánlott 30 g alatt maradjon. És így automatikusan kevesebb lesz az édesség is. (Édesítőt nem használok, jobban bevált az édes dolgok általános csökkentése.)


Amikor ezt sikerül tartani, akkor a súlyomat is sikerül tartani, de néha rámtör a letargia, és akkor semmilyen, magam által hozott szabályt nem tartok be. Akkor persze hízom.

2020. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy ha x kilót ledobtatok már, és ezerszer bepötyögtetek és lemértetek kajákat, akkor miért okoz olyan nagy gondot ennyi rutin után nagyjából beírni v akárcsak ránézésre tudni, hogy mennyi az elég v a már sok.
2020. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én azt vettem észre, hogy ha nem mérem le, hajlamos vagyok kevesebbet enni. Mert nekem valahogy annyi elég. Szóval lehet nem baj, ha nem mérek.

De a kalóriát sem akarom már számolni annyira, elég, ha tudom, hogy körülbelül mennyit eszek

2020. júl. 16. 13:27
 14/16 anonim ***** válasza:
De akkor mi a probléma? Eszel szemmérték szerint, meg hetente vagy havonta méred a súlyod, és amíg a súlyod rendben van, addig az evés is jó lesz így. Ha meg kezdesz elcsúszni, időben észre fogod venni, és módszert váltasz.
2020. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem volt probléma, csak nem voltam magamban biztos. Elég hosszú ideig méregettem, és furcsa volt megválni a mérlegtől.
2020. júl. 16. 17:26
 16/16 anonim ***** válasza:
Így már értem. Szeritnem ne aggódj, jó lesz. Időnként mérd meg a súlyod, hogy minden oké-e, de ennyi. Meg persze ha valami újdonságot eszel, akkor azt is lemérheted, hiszen abból még nem tudod, mennyi egy normál adag.
2020. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!