Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezt hogy kéne? Jó a kalória...

Ezt hogy kéne? Jó a kalória bevitelem?

Figyelt kérdés

1200 kalóriát viszek be fogyás céljából. Csak egészséges kajákból, de ez most nem fontos a kérdés szempontjából, csak gondoltam azért leírom. Na a lényeg, hogy sport mellett kell ennyit bevinni és akkor lesz fogyás vagy akkor kell ennyit bevinni ha nem csinálok semmit, és ha sportolok akkor meg többet?

Majdnem minden nap 5 km-et futok közepes tempóban és 4x egy héten otthon edzek saját testsúlyos edzést. Járni szoktam kondiba is de most egy ideig nemtudok, de nemsokára megint fogok. Ott olyan 1-1.5 órat szoktam menni azt is 4x egy héten és amikor megyek azokon a napokon nem futok mert ott futok futógéppel, de a többin igen. Viszont amikor csak otthon edzek ott ugyanúgy járok nyilván futni is és edzek is ugyanazon a napon. Szvl az a kérdés hogy így is 1200at kéne bevinnem vagy ha sportolok akkor többet és ha többet akkor mennyivel szerintetek? És van különség kalória bevitel szempontjában hogy most otthon vagy kondiba edzek? Mármint hogyha többet kéne bevinnem mikor kondiba vagyok akkor azt is írjátok már meg kérlek. Tudom sokat írtam és lehet értelmetlen is de ha valami nem világos akkor majd újra leírom.

Köszönöm annak aki válaszol!!

18/l 172 cm 65 kg



2020. szept. 17. 20:40
 1/7 anonim válasza:
37%

Én a helyedbe letölteném a KalóriaBázis nevű alkalmazást. Recepteket is tudsz felvinni, és adagokat beállítani. Szerintem, így a legkönnyebb.

Amúgy gratulálók neked a kitartásoshoz, én valahogy az edzésre soha, vagy csak nagyon ritkán tudom rávenni és inkább a táplálkozásomra figyelek.

18/L

2020. szept. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)) Hát én imádok sportolni, főleg futni. Úgy érzem akkor tudom igazán elengedni magam. Szerintem keress valami sportot amit igazán élveznél csinálni, mert szerintem biztos van olyan mindenkinek, és szerintem előbb utóbb te is megtalálod a hozzád illőt. Sok sikert!:)
2020. szept. 17. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Ezzel heti 0,5kg fogyást el tudsz érni, ennél nem érdemes gyorsabban, mert a bőrödnek nem tesz jót. Nem kötelező a keretet felemelni ilyenkor, mérlegelni kell, hogy mi a célod, de ez további deficitet eredményez. A kalkulátorok felül lövik a sporttal elégetett kalóriát, ha annyival nem is, mint amit számolnak szerintem 2-300-al emeld fel, és utána majd kitapasztalod, hogy ez neked mennyire felel meg.
2020. szept. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2020. szept. 18. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Sport mellett 1200 kaloria keves. Ha nem sportolsz akkor is fogysz ennyivel. Az a lényeg hogy kaja kaloria - sport kaloria - alap anyagcsere kaloria minuszba menjen. Ha ez megvan deficites a napod es fogyas van. Mivel sportolsz az izom novekedes miatt lassabb lehet vagy neha hizas is lehet de ez nem zsir hanem izom. Viszont ennyi mozgas mellett ugyelj a megfelelő feherjebevitelre.80 g legalabb naponta. De lehet 100 is.
2020. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés az 1200 főleg ennyi sport mellett,ebből így koplalás lesz nem tartós fogyás... kezdj 1800al szerintem ennyi sport mellett, ha egy hónap után nincs eredmény, 1500. De lesz eredmény.. (heti max 0.5 kg! neked nem kell sokat fogyni nem 130 kilótól indulsz hogy heti 1-2 kiló legyen a cél.. )
2020. szept. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:)
2020. szept. 22. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!