Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálásban kérnék...

Kalóriaszámlálásban kérnék segítséget, extra bénán számolgatok! Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Ezer éve halogatom a kalóriaszámlálást, mert egyszerűen utálom csinálni! Kipróbáltam sokminden más fogyókúrás praktikát, de mindig is tudtam, és most is beláttam, hogy kalória számolgatás nélkül nem lehet rendesen csinálni. Kétségbe vagyok esve, nem akarok számolgatni! Bajom is van a számolással, lehet hogy diszkalkuliás vagyok! Segítsetek, van valamilyen applikáció, vagy weboldal ami nagyon egyszrűvé teszi? Bármilyen tippnek örülök! Ne nézzetek hülyének légyszi.

2021. márc. 24. 15:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

Mert tök egyszerű és működik.

150-160 gramm/nap. Makrók számolgatása nélkül (pontosabban, nincs szükség makrók és kalóriaplafon figyelésére ha nincs további hizás). Nem magamtól találtam ki, dietetikus tanácsára kezdtem el igy a diétát és fogyok. Régóta csinálom, nálam most már ez életmód és nem fogyókúra.

De ez csak egy példa, hogy lehet igy is. Mindenkinek más válik be.

És kérlek kiméljetek a "tudományos magyarázatoktól" hogy ez a diéta miért nem jó. Nálam működik, megtaláltam a módját a fogyásnak, közben jobb a közérzetem, egészségesen és változatosan étkezem.

2021. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
De például a húsban nincs szénhidrát. Akkor ha tartom a 160 g ch-t, ehetek bármennyi húst, nem fogok hízni? Érted mi a baj ezzel? Meg az se mindegy, hogy a 160 g-t egy 1500 vagy egy 2500 kalóriás étrend mellett csinálod. Én elhiszem, hogy neked ez bevált és hogy fogysz vele, csak úgy látom nem pontosan érted a folyamatokat. Nem azért működik neked ez az étrend, mert nem léped túl a 160 g szénhidrátot.
2021. márc. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Értem mi a gondod, de te pedig azt értsd meg hogy a testünk nem papirforma alapján működik.


Pontosan értem a folyamatokat, orvoshoz jártam, egy rakat útmutatást elolvastam.

Átlépem, vagy nem lépem a kalória határt? Kit érdekel, ha több mint féle éve csinálom és megváltoztatta az életemet.

Miért bonyolitsam, ha egyszerűen is lehet?

2021. márc. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#13

Azért vannak bizonyos papírformák, amik szerint működik. Ilyen a kalória többlettel járó hízás és a deficittel járó fogyás.


Mert ha nem érdekel, hogy mi miért történik, akkor fenáll a veszélye, hogy ha például megáll a fogyás, ne adj Isten hízni kezdesz, nem fogod tudni min változtass. Ezért kell tudni, hogy mi miért történik a testünkben.

2021. márc. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

#13

Ha értenéd a folyamatokat, akkor nem a szénhidrát számolgatást ajánlgatnád.

2021. márc. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát, mivel ovo vega vagyok, az étrendem főleg szénhidrátokat tartalmaz, így én nem merem megkockáztatni, hogy csak azt számoljam. Nagyon nagyon nehezen fogyok, számtalanszor bebuktam már fogyókúrás próbálkozásokat, amik aztán évekre elvették a kedvemet -.-' Nekem sajnos, lehet meredeken hangzik, de csak ilyen 900-1000 kalóriás étrend vezet eredményre, erre már többször rájöttem, csak mindig is utáltam vacakolni a számolással. Amíg vegyes étrenden voltam egyébként, ez a 900-1000 kcal nagyon legyengített, gondolom helytelenül is ettem, de eddig most lekopogom, de most nagyon jól bírom, még jobban is érzem magam. Igaz csak nemrég kezdtem... szorítsatok :D
2021. márc. 26. 13:24
 17/24 anonim ***** válasza:
Súlyod? Nemed? Magasságod? Én azt vallom, hogy egészséges étrend mellett nem kell számolgatni semmit. Más kérdés, hogy az emberek nem igazán tudják, mi az az egészséges étrend.
2021. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
31 nő, 164cm, 85 kg. Próbáltam csak simán egészségesebben enni, az valóban működött valamennyire(!), de az a baj, ha nem tartom magam valamihez, akkor könnyen elkényelmesedek, belefeledkezem. Muszáj teljes kontroll, mert nem vagyok egyszerű eset. Az ételhez való viszonyom se túl normális mondhatni, illetve gyanakszom rá :D Sokszor küzdök... hát... nem is falási rohamokkal, de hasonlóval, főleg menzesz előtt. Úgyhogy havonta mindig ez a kritikus pont is egy rémes küzdelem!
2021. márc. 26. 15:17
 19/24 A kérdező kommentje:
Amúgy én egészséges kajákból is képes lennék annyi kalóriát bevinni mint a szél, nem értem miért hiszik sokan h ez ilyen egyszerű. Pl humusz, nagyon egészséges de ugyanúgy hízlal ha sokat eszek belőle.
2021. márc. 26. 15:38
 20/24 anonim ***** válasza:
A humusz tök jó, viszont ha tényleg egészséges humuszt akarsz enni, akkor ne a boltit vedd, hanem csináld meg magadnak. Így nem lesz benne se cukor, se olaj és megkíméled magad csomó üres kalóriától. :)
2021. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!