Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek, ha annyira eltelít...

Mit tegyek, ha annyira eltelít a napi kcal/makro bevitelem, hogy zöldséget már nem bírok enni?

Figyelt kérdés

Kb 1500kcal-t kell ennem hogy szépen fogyjak, viszont ez annyira eltelít, hogy az 'üres kcal-t' már nem bírom magamba erőltetni? Zöldségek többségével kb nem is kell számolni annyira alacsony a kcal és ch tartalma, viszont eltelítenek. Pl brokkoli karfiol spárga cukkini ubi sali pari ezekre gondolok. Sok vitamin van benne és rost is, de már az 1500kcal t is nehezen erőltetem magamba mert eltelít nagyon. Emiatt nincs kedvem plusz zöldséget is enni mert az csak eltelít de nem ad hozzá ahhoz hogy meglegyen a napi ch és kcal bevitelem.

Ilyenkor mit lehetne csinálni? Szeretnék egészségesen enni, de a fogyáshoz ha nem eszem meg a beállított ch t akkor lelassul a súlycsökkenésem vagy meg is áll. Abból nem vehetek vissza jelenleg, mert fogynom kell még kb10 kg-ot. Hogy 'csináljak helyet' a zöldségeknek?:/


2021. ápr. 19. 13:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Edzésnapokon se eszem többet, az edzést nem számolgatom vagy követem fitness órával, csak azt tudom hogy egy ideje ugyanaozak a sémákat követem edzésben


Én is úgy tudtam hogy a kval deficit szàmít csak, emiatt is tettem fel a kérdést

Nekem sosem stagnált a súlyom pedig 2 éve 15 kg ot fogytam. A stagnálás max 1-2-3 nap volt utána viszont nagyot ugrott a mérleg tehát kvázi behozta azt a pár napot. Emiatt mondtam hogy nekem 2 hét is elég megfigyelni mert ha látom hogy nem akar lefele menni a súlyom akkor az nem okés. Míg a magas ch nál mint írtam napi szinten megy lefele a súlyom és nincs visszaingás minden nap 1-2-3deka vagy ha stagnál pár napig akkor utána lemegy fél kg. Tehát nekem látványosnak hat hogy ha 2 hétig alig megy a súlyom lefele.

Mellesleg talán amiatt nem stagnált korábban se a súlyom, mert több kg fogyás után igazítottam picit a kcal bevitelt is, tehát 85kg osan és 70kilósan nem ugyannyit ettem már így szépen mindig ment lefele.

Nem kötekedni szeretnék csak kíváncsi voltam a miértekre, létezhet e hogy valakinek a szervezete ennyivel jobban tudja feldolgozni a ch t és jobban működik így vagy hasonló. Én is olvastam tanulmányokat erről és azt láttam a deficit számít alapvetően. Rmiatt is volt fura az én tapasztalatom

2021. ápr. 19. 15:51
 12/17 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem értelmeztem kötekedésnek, szerintem mindig jó dolog mögénézni a dolgoknak, sőt, "kötekedni" (megkérdőjelezés, eszmecsere értelemben) is hasznos egy bizonyos pontig, mert bizonyíték nélkül semmit sem szabad csak bemondásra elfogadni. a táplálkozástudomány is olyan, hogy ha holnap elkezdenek sorban kijönni olyan tanulmányok, amelyek szerint a ketó vagy a low carb vagy a high carb a legeredményesebb diéta a világon a fogyáshoz, sőt, még a kalóriákra sem kell figyelni, ha az x diétát választod, akkor - miután még több ezirányú tanulmányt lefolytattak - az összes, a kalóriadeficit fogyáshoz való alapvető fontosságát, vagyis a tudomány mai állását hirdető embernek meg kell követnie azokat, akik eddig is "tudták", hogy pl. a low carbnál nem számít a kalória, a lényeg a kevés szénhidrát (nyilván nem véletlenül hozom ezt példának, az egyik legnépszerűbb tévhit). de túlságosan nagy elnézéseket akkor se kellene kérniük, hiszen tudományos alapokat követtek, és az új ismeretekkel kiegészítve továbbra is ezt tennék. na de túl sokat pofázom.


talán részben emiatt is kerülted el a nagyobb stagnálásokat, mert odafigyeltél, és jól állítottad be mindig a bevitelt.

megértem, hogy miért érzékelted így. viszont a tudomány azt mondja, hogy ennek más oka volt (túl sok változó van, hogy ezt innen meg lehessen mondani), nem pedig a bevitt szénhidrát-mennyiség változása.

ha kiváncsi vagy, esetleg próbáld sokkal hosszabb ideig tartani az egyik fajta étrendet.

de nekem úgy tűnik, hogy mindent jól csinálsz, nagyrészt jól is érzed magad, szépen fogysz, szóval szerintem elégedett vagy és lehetsz is :)

2021. ápr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Persze, sikerült kitapasztalnom nekem mi a leghatásosabb. Így a fogyás is viszonylag könnyen megy már így. Még évekkel ezelőtt nem sok fogalmam volt hogy mit hogy kéne csináni, melyik típusú 'diéta' lenne nekem a legjobb, próbáltam sajnos nagyon egészségtelen dolgokat is, persze ezt akkor nem tudtam még. Ma már azért több tudást és főleg tapsztalatot (a saját testemről) csipegettem össze. Már értem miért mondják hogy mindenkinek más válik be:D tényleg így van. Csak szimplán kíváncsi lettem volna hogy mi miatt lehet amit írtam. Lehet hogy köze lehet az IR hez is. Sőt ezt valószínűsítem igazából. Ez meg már bonyolultabb nézőpontot kapcsol a sima hogyan fogyjunk témához. Nálunk a tényleg sok ch (2-300g vagy több) nem tesz jót, tartós magas inzulin szint mellett nem nagyon lehet fogyni. Viszont nem vagyok képben igazából azzal a résszel, hogy mi megy végbe egy IR es testében ha nagyon kevés ch t eszik. Azt hiszem a májból használ glükózt a szervezet vagy valami hasonló. De hogy a fogyási nehézség hogy kapcsolódik be ide azt nem tudom. Sőt vannak olyan IR esek akiknek elvileg a keto jött be. Szóval tudom hogy bonyolult téma ez, de gondoltam rákérdezek:)

Azért köszönöm a váaszaid és ezt a kis értekezést a témáról:)

2021. ápr. 19. 16:33
 14/17 anonim ***** válasza:

örülök neki nagyon :) de egyébként mindenki így kezdi, és sokkal könnyebb félretájékozódni, mint megtalálni az ok-okozati összefüggéseket, meg hogy kinek mi működik.


a túlzottan alacsony szénhidrát túl alacsony vércukorszintet is okozhat.

itt van egy cikk, ami jól leírja a vércukorszint kontrollálásának szükségességét.


[link]


glükózt alacsony szénhidrát-bevitel esetén fehérjéből is át tud alakítani a szervezet, a máj pedig glikogénként tárolja a felesleges részt. de ezt a raktárat egy kiadós órás-másfél órás HIIT vagy kardió edzéssel is ki lehet üríteni, még egy egészséges szervezetben is.


ez pedig nem kifejezetten IR-specifikus, de érdekes lehet, meg rengeteg forrás van alul:


[link]



további sok sikert kívánok:)

2021. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2021. ápr. 19. 17:36
 16/17 anonim ***** válasza:
55%
A 14-es már leírta a mondanivalóm nagy részét a korábbi hozzászólásaiban, így csak kiegészítéseket tennék. Fehérje port miért iszol? Esetleg az helyett ehetnél több zöldséget. IR-nél sincs olyan, hogy túl sok szénhidrát. Például a zsírszegény növényi étrend, 80 %-os ch bevitellel nagyon sok IR-est és cukorbeteget gyógyított már ki. Valójában ott a hiba, hogy a legtöbben még mindig a ch-t korlátozzák ilyenkor, ami egy tüneti kezelés, a rendes kezelés az, amikor a zsírt korlátozod le. Itt napi 10 %-os zsírbevitelre célzok. Persze az igaz, hogy a gyorsan felszívódó szénhidrátokat ilyenkor is jó kerülni, de gyümölcsből ezen az étrenden korlátlan mennyiséget megehetsz IR esetén is. :)
2021. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Az viszont érdekel hogy te zöldségekből hogy eszel meg 150kcal t ha nem egész nap kilós édesburikat tolsz be:D"


Én nagyon sok zöldséget fogyasztok, ilyeneket eszem: zöldturmix, levesek, sütőben sült zöldségek (ezeket nem olajjal kenegetem, hanem fűszeres mustáros szósszal, és így sütöm), curry-hez nagyon jól passzol mindenfajta nyers és pároltzöldség, kínai zöldséges tészta, olasz tésztasaláták, egyéb saláták pl. quinoa, köles, bulgursaláta, tavaszi tekercs, zöldségfasírtok, főzelékek saját magukkal sűrítve. Rengeteg zöldséget főételnek készítek el, nem köretnek.

2021. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!