Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek, ha annyira eltelít...

Mit tegyek, ha annyira eltelít a napi kcal/makro bevitelem, hogy zöldséget már nem bírok enni?

Figyelt kérdés

Kb 1500kcal-t kell ennem hogy szépen fogyjak, viszont ez annyira eltelít, hogy az 'üres kcal-t' már nem bírom magamba erőltetni? Zöldségek többségével kb nem is kell számolni annyira alacsony a kcal és ch tartalma, viszont eltelítenek. Pl brokkoli karfiol spárga cukkini ubi sali pari ezekre gondolok. Sok vitamin van benne és rost is, de már az 1500kcal t is nehezen erőltetem magamba mert eltelít nagyon. Emiatt nincs kedvem plusz zöldséget is enni mert az csak eltelít de nem ad hozzá ahhoz hogy meglegyen a napi ch és kcal bevitelem.

Ilyenkor mit lehetne csinálni? Szeretnék egészségesen enni, de a fogyáshoz ha nem eszem meg a beállított ch t akkor lelassul a súlycsökkenésem vagy meg is áll. Abból nem vehetek vissza jelenleg, mert fogynom kell még kb10 kg-ot. Hogy 'csináljak helyet' a zöldségeknek?:/


2021. ápr. 19. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne PLUSZ zöldségek akarj enni, hanem számold bele a kalóriákba ezeket is.

Másrészt ha egészségesen akarsz étkezni, akkor a zöldségek fogyasztása ALAP - nem tudom, mit eszel, hogy a zöldségek nem férnek bele.

2021. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

"de a fogyáshoz ha nem eszem meg a beállított ch t akkor lelassul a súlycsökkenésem vagy meg is áll."


nem tudom ezt hol olvastad vagy hallottad, de ez nem igaz.

csinálj helyet a zöldségeknek - bár ugye ha valami helyett ennéd, akkor nagy valószínűséggel nagyobb mértékben csökkenne a kalóribeviteled, úgyhogy ne cserélgesd más kajával.

köretnek sosem eszel zöldséget? vagy salátákat stb?

2021. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1: a 10kcal-s 2g ch-s zöldséget nem fogom számolgatni, le is írtam h kb felesleges ezt ennyire számolni hisz elenyésző kcal

#2: nem olvastam, ezt tapasztaltam ki magamon. Kell ennem 150-160g ch t ahhoz hogy fogyjak, ha kevesebbet eszem lelassul a dolog. Viszont ez azt jelenti sok rizst, quinoát, tk lisztes dolgot kell egyek hogy meglegyen a ch. Ez viszont eltelít annyira, hogy zöldség már nem fér belém. Ahogy írtad, ha kicserélgetem és mondjuk fele annyi köretet eszem akkor a ch bevitelem le fog csökkenni akár 30-50grammal is. 100g ch val meg tapasztalataim szerint stagnálok.

Ez a problémám, nem tudok többet enni mert nem esik jól feszül a gyomrom. Nem tudom más nők hogy esznek meg 2000kcal is egy nap:D hogy fér beléjük:o

2021. ápr. 19. 14:28
 4/17 anonim ***** válasza:

értem.

az egyéni tapasztalatok néha csalókák, mert nem mindig azért történik a szervezetedben valami, mint amire gondolsz (pl. hogy túl kevés a ch)


lehet, hogy ezt a kérdést is te tetted fel, itt az 5-ös vagyok, kb. ennyit tudok mondani, hogy figyeld meg jobban, mennyi az a kalória, ha kevesebb a ch, mert simán lehet, hogy jóval több, mint a sok ch-s napokon/heteken (pláne, hogy azt mondod nem szívesen eszel annyi szénhidrátot, mert eltelít, puffaszt stb., nem lenne csoda, ha a kalóriabevitel is kevesebb lenne, annak ellenére, hogy ugye 1g ch 4 kcal és 1 g zsír 9 kcal.


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas_..

2021. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen az is az én kérdésem, csak nem akartam egyben kiírni mert itt más a lényeg.

Ide is leírom alkalmazásban számolok pontosan, nem arról van szó hogy idióta vagyok és zsírból 1,5-2x annyit eszem. Mivel a fogyáshoz deficit kell, ezt az 140 kcal-s limitet sosem lépem át, akár sok ch t ettem, akár sok zsírt.

2021. ápr. 19. 14:40
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"a 10kcal-s 2g ch-s zöldséget nem fogom számolgatni, le is írtam h kb felesleges ezt ennyire számolni hisz elenyésző kcal"


Akkor ezekböl egyél többet, amivel meglesz a kellö CH-mennyiséged!

A zöldségeket igenis bele kell számolni, mert meglepöen sok összejön, ha normál mennyiségeket eszel ezekböl is.

Ha tartani akarod a napi 150 g ch-t, az böven összejön kellö mennyiségül zöldségekböl - én is 1500 kcal és 150 g CH étrendet tartok, de éppen a lisztes dolgokat csökkentettem erösen, a ch nagy részé a zöldségekböl kerül be.


A gond az, ha a zöldségeket nem számolod, akkor nagyon eltévedsz a kalóriákkal!

2021. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nem írtam sehol, hogy hülye vagy és nem is gondolom.

egyszerűen az van, hogy a még dietetikusok is pontatlanul adják meg a napi kalóriabevitelüket, akkor is, ha grammra mértek mindent.


de tegyük fel (és mindenképpen lehetséges is), hogy pontosan úgy van, ahogy leírtad. mennyi ideig volt magasabb a ch és mennyi ideig volt alacsonyabb, amiből ez jött ki, hogy alacsonyabb ch-val nem tudsz fogyni? a fehérjebevitel mindkét esetben azonos?

2021. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6: a leírt zöldségekkel sokat nem téved az ember, ami magasabb kcal tartalmú azt beleszámolom természetesen (pl édesburgonya, zöldbanán stb) de az lt a pár karika uborkát nem fogom számolni és ezzel nem is fog elúszni a kcal-am:D

Az viszont érdekel hogy te zöldségekből hogy eszel meg 150kcal t ha nem egész nap kilós édesburikat tolsz be:D

2021. ápr. 19. 14:50
 9/17 A kérdező kommentje:

#7: ha változtatok a makrókon, azt általában legalább 2 hétig következetesen csinálom és nézem a változást napi szinten mérlegen.

Mivel a korábbi tapasztalataim szerint nálam gyorsan beindul a fogyás és nem is nagyon szokott stagnálni sem így a 2 hetet elégnek ítéltem meg.

Pl nekem a zsíros heteken a 2 hét alatt összesen ment le 0,4 kg

A sok ch s időszakban a 2 hét alatt volt hogy -2kg t fogytam, de 1,5 biztos megvan mindig (már egy ideje ezt a fajta étkezést csinálom és így folyamatos a fogyás, szinte minden nap kevesebbet mutat a mérleg min 1-2 dekával.

A fehérje kb ugyanannyi szokott lenni, mert csak csirkét eszem, zsírosabb húsokat nem is szeretek, meg fehérjeport iszok, mindig ugyannnyit egy nap. Amikor sok ch t eszem akkor az sok rizs quinoa szafi liszt ill édesburgonya főként. Mellé nem eszem zsíros cuccokat, minimális olajon készítek mindent. Mikor több zsírt ettem akkor a ch főleg zöldségekből jött, a többlet zsír meg pl tojás, sajtok (amiket imádok), szabadabban használtam pl tejfölt, rizstejszínt, vajat a sütéshez, ill néha csirkecombot ettem vagy megengedtem egy cukormentes sütit/kekszet/csokiszeletet (ezeknek mindig magas a zsírtartalma sajnos). Tehát a fehérjebevitelem érdemben nem változott, persze valamennyit dob rá a felsorolt éleldmiszerek fehérjetartalma, de ha kevés zsírt eszek és több ch-t akkor általában több húst is eszek így kb ugyannnyi fehérjét ettem mindkét esetben. Ha meg eltért mondjuk 10gtammot nem hiszem hogy az befolyásolt bármit is. Az 1400kcalt mindig tartottam, annál max kevesebb volt néha, de akkor is elétte az 1300at

Edzeni ugyanannyit edzettem mindkét esetben. Persze ott is csúszhat el az energiafelhasználás mert nem mindig pont ugyanannyit és ugyanazt az edzést csináltam, de szerintem ez nem annyira lényeges mert kb egy óra volt mindig. Kb fele futás fele saját testsúlxos gyakorlatok. Néha kevesebbet futottam a fél óra alatt néha többet, a gyakorlatok is változtak néha inkább lábra néha felsőtestre edzettem. De szerintem ez nem okozhat akkora eltérést hogy majd másfél kg-mal kevesebbet/többet fogyjak

Igazából már nyilván azt csinálom ami bevált, így megy is lefele a súlyom folyamatosan, csak érdekelt volna a biológiai háttere ennek, ha valaki esetleg ért a témához.

2021. ápr. 19. 15:03
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

ezért kérdeztem a fehérjebevitelt, mert amennyiben a fehérjebevitel és a bevitt kalóriamennyiség azonos, a tudományos kísérletek nem találtak összefüggést a makró-arányok változtatása és a fogyás mértéke között.

ha tudsz angolul, itt a háttér, itt ráadásul a fehérjével is "játszottak"


[link]


(én "hivatalosan" még nem számítok hozzáértőnek, de ez irányban folytatom a tanulmányaimat, csak nem Magyarországon)


az időtartamot is ezért kérdeztem, mert így is téves következtetésekre lehet jutni (esküszöm az előző válaszomból kitöröltem, hogy "mert ha ez egyenként 2-3 hétig tartott, akkor...." és inkább megvártam a válaszodat.

2-3 hétből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni (lehet, hogy az egyik héten érzékelt fogyás még az előző heti munka eredménye, ráadásul ilyen ingadozások azonos bevitel mellett is elképzelhetők), és egyébként mindenkinek stagnál egy idő után a fogyása, ha nem "csak" 5-10 kilót kell ledobnia.


további esetleges "hibapont" lehet, hogy a saját testsúlyos gyakorlatok messze nem égetnek annyi kalóriát mint azt gondoljuk, vagy amennyit a fitneszóra mér vagy amennyi egy táblázatban van.


szóval több oka lehet, hogy miért érzékeled úgy, hogy ha kevesebb szénhidrátot eszel, akkor lassabban fogysz, innen messziről csak tippelgetni lehet. de ha már érdekelt a biológiai háttere, akkor kérlek azt hidd is el, vagyis hogy: ha fogysz, akkor kalóriadeficitben vagy, ha nem fogysz, akkor nem vagy kalóriadeficitben (és ezt csak hosszabb távon lehet megítélni)

2021. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!