Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így működhet a fogyás? Többi...

Így működhet a fogyás? Többi lent

Figyelt kérdés

164cm, kb 67 kg. 21/L


Fogalmam sincs, eddig hány kalóriát ehettem naponta átlagosan, de most egy hete 500-800 között eszem. A gond az, hogy mindenhol azt olvasom, hogy aki 1200 alá megy, az átkapcsol éhező üzemmódba, és nem fog fogyni. Ez tényleg teljesen igaz? Nem akarok 1200 kalóriát enni,és lassan, ki tudja hány hónap alatt leadni azt a 15 kg-t, ha egyszer így megszoktam az átlag 6-700-at, és nem visel meg. De vajon tényleg csak annyit érek el, hogy megáll a fogyás, mielőtt beindulhatna?

Vannak valakinek tapasztalatai, sikerélményei ezzel kapcsolatban?

(Igen, hallottam már a jojó-efektusról.)


Egyébként átlagos aktivitású munkát végzek, 12 óra/5 nap egy héten. De nem mozgok mellé semmit, még a hideg is kiráz a sport gondolatától.


A kalória csökkentésén kívül elhagytam a fehér lisztből készült termékeket és a cukrot édesítővel helyettesítem (de a fehér rizst nem cseréltem le barnára). Időnként még fogom engedni magamnak a teljes kiőrlésű tésztát, rozskenyeret és krumplit, de többnyire próbálok magas fehérjetartalmú, és alacsonyabb zsírtartalmú ételeket fogyasztani.Az étolajat olivára cseréltem.


Tehát: valaki fogyott már hasonló "koplalásos" módszerrel sport nélkül?

És ha igen, hány kg-bol mennyit, mennyi idő alatt?

Köszönöm a válaszokat.



2022. márc. 13. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem fog a fogyásod megállni, csak összeesel valahol, ha szerencséd van nem egy busz alá, a menstruációd elmarad, akár évekre összezavarodik a hormonrendszered, esetleg leállnak a szerveid.

Ha ez neked siker, akkor a fejedben komoly gondok vannak, gondolom a hízás is hosszú ideig történt, úgyhogy nem várhatod el, hogy 2-3 hónap alatt eltűnjenek a kilók. 5-800kcal-val a napi életed nem fogod tudni fenntartani, 12 órát így hogy dolgozol, ha a tested, agyad egy csecsemőnek sem elegendő energiát kap?

2022. márc. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Ez így hülyeség.

Ha nem szeretsz sportolni, akkor sétálj. sétálni mindenki szeret, és azzal is lehet kalóriát égetni.

2022. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

1200 kalória is az éhezés határa egy felnőtt nőnek, te meg annyit eszel, mint egy néhány hónapos csecsemő... Természetesen fogyni fogsz, nem azzal lesz gond, hanem majd minden mással...

Én 1400 körül ettem a fogyásom alatt (pedig kisebb vagyok nálad), fél alatt kb a fele hajam kihullott, a végtagjaimban azóta sincs normális vérkeringés (+10 fokban is átfagy a kezem), rossz volt a közérzetem, a családom szerint elviselhetetlenül viselkedtem. Már ezek is bőven annak a jelei, hogy túl keveset ettem, és ez a tiédnek a duplája volt. Ráadásul ülőmunka mellett.

"Raktározó üzemmód" nincs, hízni nem fogsz napi egy étkezéssel. Viszont az anyagcsere bizony tud adaptálódni, és egyre kevesebb kalórián fogod a súlyodat tartani. Állandóan fázni fogsz, kihullik a hajad, elmarad a menstruációs ciklusod, koncentrációs zavarok jelentkeznek, el is ájulhatsz. Aztán ha elkezdesz többet enni, már 1000-1200 kalórián is fénysebességgel elkezded visszahízni a lekoplalt kilóidat.

Én is gyűlöltem sportolni, de mióta megtaláltam a sportomat, hiszem, hogy mindenki meg tudja. Csak eleget kell próbálkozni.

2022. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is: Kizárt, hogy 500 és 800 kalória között egyél. Lehetetlen, hogy huzamosabb ideig ezt bírja az ember. Nem véletlenül mondják azt, hogy 1200 kalória kell minimum a szervezet normális működéséhez, bár ez is sok mindentől függ.


12 óra munkával, heti 5x 500 és 800 kalória napi bevitel lehetetlen. Elszámolod a dolgokat valószínűleg, és több az annál. Simán ehetnél 1600 kalóriát is akár, mellé egy kis mozgás és kész.


De, igazából a döntés a tiéd. Egyél 800 kalóriákat, amivel hamar lefogysz, viszont mivel tarthatatlan ez a kalória, ezért kis idő múlva megunja a szervezeted, összeesel valahol, nem beszélve az esetleges egészségügyi problémákról amik kialakulhatnak a későbbiekben. + csak megsúgom, hogy a 800 kalóriás koplalás után olyan szinten vissza fogod hízni a leadott kilókat, hogy észre sem fogod venni.

Ha tartod is ezt a 800 kalóriát pár hónapig (amit kétlek) és leadod a kilókat, akkor sem lesz minden jó. Szarabbul fogsz kinézni, mint most, hisz nagyrészt ennyi kalóriával izmot fogsz veszíteni, nem beszélve arról, hogy rögtön vissza fogod hízni, mert a szervezeted hozzá fog szokni ehhez a 800 kalóriához és ha te úgy döntesz, hogy meguntad és többet szeretnél enni, azonnal visszajön a triplája is egy kis idő múlva.


A döntés a tiéd, semmiképp sem ajánlom ezt a megoldást.

2022. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg gondolkodom rajta.
2022. márc. 13. 20:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, működhet a fogyás egy ideig, azzal együtt amit fentebb már írtak. Bár én nem hiszem, hogy annyit eszel. Valószínűleg rosszul számolsz és azért vagy jól.
2022. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Óriás nagy marhaságot csinálsz. Én 1100at ettem 1 honapig és olyan bajaim lettek hogy random elájultam a semmitől. Akkor telt be a pphár mikor másodjára hívtak rám mentőt. És ez csak az 1100.


Teljes magabizrossággal állíthatom saját talasztalatból, hogy egyél többet. 153 cm vagyok. Voltam 94 kiló is. 86 kiló fele 1800 kcallal fogytam. 79 fele 1700 volt a keretem. Azzal is fogytam, és elég gyorsan is, heti fél kiló megvolt. Aztán 72 kiló fele váltottam 1550re, azt tartottam jó sokáig, baban volt sok betegség, stagnálás stb, de azzal is fogytam. 69-68 kiló körül váltottma 1400ra, és 65 fele 1350re. Most 62 vagyok, 1350nel fogyok és érzwm hogy kicsit kevés, pár napja emelgetem 1400ig meginr.


És te magasabb vagy nálam, szóval még több a zsirmentes tömeged, ennwl is többre van szükseged.

Egyél többet! És egy hétig a váltás után ne állj mérlegere mert megzavarodik a szervezet hogy hirtelen kap normális tápanyagot. De hidd el hogy utána sokkal jobb lesz a testednek is meg neked is

2022. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak azt éred el, hogy hízékonyabb leszel!
2022. márc. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ráz ki a sporttól a hideg is, mert koplalsz és gyenge vagy, ha le is fogysz, izomból adod le,ugyanolyan gyenge leszel és skinny fat.
2022. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Így kezdődik a jojó, a köverségi spirál.
2022. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!