Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriával fogysz? Mik a...

Hány kalóriával fogysz? Mik a paramétereid (kor, nem, magasság, testtömeg, esetleg tzs%)? Mennyit edzel?

Figyelt kérdés

29/N, 165cm, 67.5kg vagyok, 30% testzsír. 1,5 éve edzem rendszeresen. Eddig az izomtömegnövelés volt az elsődleges cél (de mivel valamennyi kalóriadeficitet mindig tartottam, zsírból fogytam is), egy ideje viszont szálkásítok.

Heti 4-5 súlyzós edzésem van (elég intenzív, most deficitben is tartom egy gyakorlatnál az a 7-9-es RPE sorozatokat), mindegyik után 30 perc aerob, heti 1 cardio nap és amúgy egy ideje mindenhová biciklivel/gyalog közlekedem. Eléggé meglepett, hogy mindemellett egészen 1550-1600 kcal-ig le kellett mennem, hogy heti 0.5kg fogyást elérjek. Ráadásul rohadt nehezen, de a kondiban (bár gyök2-vel) de fejlődöm most is sok gyakorlatnál, ergo ez még mindig nem egy durva kaloriadeficit, pedig nekem lekilag annak tűnik. Nincs egyébként amyagcsere-vagy hormonvetegségem. Mindig tudtam, hogy rettenetesen endomorf és hízékony vagyok, de hogy ennyire lassú az anyagcserém, az egészen meglepett :D Mindenki mondja, hogy emebeteg vagyok, és hogy ennyi edzés mellett ez kevés kalória, de szigorúan naplózom az étkezéseimet amióta szálkásítok, és tényleg ennyit eszem, és ennyivel tudom ezt a lassú fogyást produkálni.

Nyugtassatok meg, hogy nem csak nekem ilyen ótvar lassú az anyagcserém😅



2022. júl. 17. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Az anyagcseréd attól függ, hogy miket eszel. Csak a kalóriát számolod vagy figyelsz a minőségre is?
2022. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább túlságosan deficitben vagy már ennyi mozgással😄
2022. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nemrég olvastam egy könyvet valami amerikai kutató írta. Az volt a több évtizedes kutatásának az eredménye, hogy a napi felhasznált energia viszonylag állandó, attól függetlenül, hogy mennyit mozogsz. Ez durván hangzik elsőre, nekem is az volt. Viszont vizsgáltak busmanokat, elhízott amerikaiakat meg mindenféle népséget és arra jutottak, hogy a test a fizikai aktivitás miatt lecsavar egy csomó egyéb energiaigényes funkciót például: immunrendszer stb., azért hogy ezzel is szinten tartsa a napi felhasznált energia mennyiségét. Elméletileg ez valami evolúciós túlélési stratégia, így spórol a szervezet. Ne hidd el, általánosan még nem elfogadott, lehet, hogy csak ez csak egy hipotézis, de simán lehet, hogy baromi sokat mozogsz, mégsem fogysz annyit, mintha a hagyományos kalóriaszámlálós elmélet szerint kellene. :)
2022. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
153 cm, 63 kg, tzs 37, 1350 kcal
2022. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha továbbra is fejlődsz, az azt jelenti, hogy izmot építesz. Ha izmot építesz, nő a súlyod. Ehelyett te heti fél kilót fogysz, izmosodás mellett. Ez nem lassú anyagcsere, hanem kissé túl gyors fogyás is így.

Természetes, hogy az ember mindig többet akar, gyorsabban, de ez a szervezeted szempontjából nem a legoptimálisabb. Nem is katasztrofális, az 1600 kcal nem vészesen alacsony, de én a helyedben többet ennék ennyi mozgás mellett. Hosszútávon hálás lenne érted a szervezeted.

Én egyébként 1800 kcal körül eszek, 6 éve edzek (nem erőemelés, vagy testépítés, akrobatikus sportot csinálok évközben). Most nyáron csak futok (heti 3-5 alkalom, 5km), illetve itthon erősítek súlyokkal, és saját testsúllyal vegyesen (szintén heti 3-5 alkalom, ahogy kedvem van). 52 kg vagyok, és 156 cm. Ennyi kalória mellett, ilyen aktív edzéssel heti 0,1-0,2 lemegy. Ami nem sok, de mint látszik, nem is igazán kell fogynom. (Mindenki nyugodjon le, nincs evészavarom, csak szeretem feszegetni a határaimat, hogy mennyire tudok leszálkásodni nyár végéig. Ősszel úgyis megeszem az összes chipset, és senkinek nem hagyok.)

2022. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Lassan 3 éve figyelek nagyon a táplálkozásomra, ebből ah elmúlt 1,5 éve mind az edzésemre, mind a táplálkozásomra nagyon tudatosan figyelek.

A makrókra és mikrotápanyagbevitere is figyelek természetesen, minőségi ézeleket eszem. Az elmúlt években megtanultam felismerni a testem jelzéseit, felismerem azt is ( főleg ilyen terhelés mellett), hogy milyen, amikor kevés energiát viszek be a terheléshez képest: ilyenkor megnő a regenerációs időm, durván lecsökken az edzésem intenzitása, aluszékony leszek, dekoncentrált, egyből tudom, hogy kicsit több kalóriára van szükségem. Ilyen szempontból dinamikusan csinálom a diétámat, természetesen az 1600 nem egy olyan szám, amit ha átlépek, akkor kaprom a falat. Nyilván pl egy jól sikerült lábazás után, pláne, ha még mást is mozgok mellé, nem fogok úgy lefeküdni, hogy farkas éhes vagyok akkor sem, ha átlépem a saját határomat. Ez a 1600 kcal inkább egy heti átlag. Egyébként abszolút nem vagyok enervált, teljesen effektív vagyok munkában is, és az elmúlt 3 év alatt egyszer sem voltam beteg.

Ezek alapján nem gondolkm, hogy kizsigereem a szervezetem. Amúgy hasonlóan sok mozgás mellett 1900-2000 kcal mellett rengeteg izmot szedtem fel és nem fogytam zsírból semmit, 1700-1800 kcal mellett szinten jól fejlődte

, de nagyon lassan fogytam. Mivel hónapok alatt sem sikerült érdemi eredményt elérnem a zsírvesztésben, ezért vittem lejjebb 1600-ra, most lehet látni h azért 1,5 hónap alatt már szépen alakultam, de egyáltalán nem radikálisan. Viszont ez a lélektani határom is, ennél kevesebbel már tényleg éheznék.

2022. júl. 17. 23:19
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

17 éves fiú vagyok, 63kg

A testzír% valahol 9-12% között lehet, utoljára áprilisban mértek 9,8%at


Olyan 2500-3000 kalóriával érzem azt, hogy tudok tömegelni

2000 kcal alatt pár héten belül vesztettem pár kg-t.

2022. júl. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

Értem, hogy jó érzés RPE-ről beszélni a nagyrészt tudatlan közönségnek a gyakorin a fogyi kategóriában (és még csak nem is a testépítésben, ahol kicsit több esély van rá, hogy pár ember tudja mi ez), de talán ha már ilyenekkel tudsz dobálózni, akkor arra is képes vagy, hogy a többi általad feltett álkérdésre (amit már félig-meddig, úgy-ahogy, magad is megválaszoltál, bár az csak arról árulkodik, hogy próbálsz hozzáértőnek tűnni a közönség számára, de valójában nem nagyon érdekelt eddig se, hogy utánanézz a dolgoknak) is megtaláld a választ.

Ha csak annyi volt a cél, hogy mindenki téged csodáljon - nem hiszem, hogy ez megtörtént. A testépítés kategóriában talán lesz valaki, aki elmondja, hogy mi miért történik, ha ennyi idő alatt a sportban nem érdekelt, hogy bármiféle tudást szedjél fel vagy mögénézz a dolgoknak, azon kívül, hogy RPE.

2022. júl. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jól esett ezt kifröcsögni magadból? :D akkor örülök, ha igen. Mint látod, a rettenet hosszú válaszod ellenére a kérdésre adott válasz szimplán 5-6 paraméterből áll, semmi többre nem vagyok kívàncsi. RPE ide vagy oda (ha már erre így ráizgultál), szimplán azért írtam a kifejtéseimet, mert valakiben felmerült, hogy ez a túl kevés kalória nekem. Pont azért fejtettem ki, hogy jutottam el idáig, hogy ennyi mozgás mellett ennyire csökkentettem a bevitelt, hogy ha már valaki, aki csak ismerkedik a kalóriaszámolással, és idekeveredik, ne is jusson eszébe, hogy akkor ő ennyit fog enni mert ennyivel lehet fogyni, mert lehet, hogy az neki túl kevés lesz.

Szóval kedves idegen,próbàld meg értelmezni a kérdést, nem nehéz. De talán lejön, hogy csak màs emberek paramétereire voltam kívàncsi, nem tudást gyűjteni jöttem :)

2022. júl. 18. 06:55
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Jól esett, igen. Tudom, hogy nem tudást gyűjteni jöttél, látszik a kérdéseden, de ettől még felszedhetnél némi ismeretet a témában, ha eddig nem sikerült - persze értem, hogy ez nem mindenkinek fontos. Én csak leírtam, hogy nem a fogyi kategóriában fogod ezt megtalálni. Ha pedig továbbra sincs igényed ilyesmire (esélyes, ha 3 éve edzegetsz és továbbra sincs sok fogalmad és ez láthatóan nem is zavar), akkor én kérek elnézést, csak rámutattam, hogy attól még nem kell villogni, hogy ismersz egy darab rövidítést - a kifejtésre semmi szükség nem volt, ha az 5-6 paraméteres válaszra lettél volna kiváncsi, akkor elég lett volna a három kérdésed magyarázkodás nélkül.

(Igen, ez is jól esett).

2022. júl. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!