Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriával fogysz? Mik a...

Hány kalóriával fogysz? Mik a paramétereid (kor, nem, magasság, testtömeg, esetleg tzs%)? Mennyit edzel?

Figyelt kérdés

29/N, 165cm, 67.5kg vagyok, 30% testzsír. 1,5 éve edzem rendszeresen. Eddig az izomtömegnövelés volt az elsődleges cél (de mivel valamennyi kalóriadeficitet mindig tartottam, zsírból fogytam is), egy ideje viszont szálkásítok.

Heti 4-5 súlyzós edzésem van (elég intenzív, most deficitben is tartom egy gyakorlatnál az a 7-9-es RPE sorozatokat), mindegyik után 30 perc aerob, heti 1 cardio nap és amúgy egy ideje mindenhová biciklivel/gyalog közlekedem. Eléggé meglepett, hogy mindemellett egészen 1550-1600 kcal-ig le kellett mennem, hogy heti 0.5kg fogyást elérjek. Ráadásul rohadt nehezen, de a kondiban (bár gyök2-vel) de fejlődöm most is sok gyakorlatnál, ergo ez még mindig nem egy durva kaloriadeficit, pedig nekem lekilag annak tűnik. Nincs egyébként amyagcsere-vagy hormonvetegségem. Mindig tudtam, hogy rettenetesen endomorf és hízékony vagyok, de hogy ennyire lassú az anyagcserém, az egészen meglepett :D Mindenki mondja, hogy emebeteg vagyok, és hogy ennyi edzés mellett ez kevés kalória, de szigorúan naplózom az étkezéseimet amióta szálkásítok, és tényleg ennyit eszem, és ennyivel tudom ezt a lassú fogyást produkálni.

Nyugtassatok meg, hogy nem csak nekem ilyen ótvar lassú az anyagcserém😅



2022. júl. 17. 22:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%

2500kcal körüli energia mennyiségre jön ki a napi bevitelem, ezzel fogytam, de én nem is a kalóriákra figyeltem, hanem arra, hogy szénhidrátszegény legyen a diétám. Rengeteg zöldséget eszem, húsokat, tojást, tejtermékeket, olajos magvakat, ( kis mennyiségben ch csökkentett kenyeret tésztát), Kerülöm a fehérlisztet, cukrot, gabonaféléket, szóval úgy általánosságban azt amiben túl sok szénhidrát van. Rájöttem, hogy minél több szénhidrátot eszem, annál éhesebb vagyok. Nem laktat egyáltalán.

Aztán fél éve megállt a fogyás teljesen. De nem baj, mert normál, egészséges súlyban vagyok.(175cm/67kg).

Szóval Fél éve tartom a súlyom ugyanazzal a diétával amivel lefogytam. De nekem ez már életmód. Nem is szeretném abbahagyni mert nem akarok visszahízni.

Mivel eleinte nagyon sok volt a felesleg, fokozatosan építettem be a mozgást, szobabicikli, séta/később gyorsgyaloglás, duci tréning, és egy ideje már heti 5x2 órát járok úszni.

Kb ennyi.

2022. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok az eredményedhez! :) Az, hogy ez már számodra életmód, azt bizonyítja, hogy megtaláltad a szervezeted számára optimális étrendet :) Korábban én is mindig a CH-t redukáltam, nekem nem sikerült îgy hosszan fenntartható, jó táplálkozást kialakítani. Egy éve lettem vegetáriánus, nagyon kevés állati eredetű ételt fogyasztok, viszont azóta több (jó minőségű) CH-t eszem, a fehérje 1.6g/ttkg, és tökre örülök, mert soha nem éreztem még ennyire optimálisnak az étkezésemet.

Nyilván itt sincs tökéletes receptúra mindenkinek, ezt is érdemes a saját szervezetre optimalizálni a makrotápanyagok arányát is.

Köszi a választ egyébként mindenkinek, jöhetnek még, kíváncsi vagyok a különbségekre :)


Azt még mindig nem értem, hogy a kissé negativisztikus válaszolónak mi a problémája a félműveltségemmel, nyugodtan részletezheted, mert eddig azt nem tetted. Igazán örülök amúgy, ha inkább itt fröcsögsz, mint a való életben másokkal :D

2022. júl. 18. 13:10
 13/13 anonim ***** válasza:
74%
12 Negatívokkal nem érdemes foglalkozni, itt élik ki a frusztrációjukat. Egyesek szerint az én életmódom is szar, annak ellenére hogy jobban érzem így magam, komoly feleslegtől szabadultam meg, és számomra sokkal követhetőbb életmódszerűen mint bármilyen más diéta/ étrend stb. 11. Voltam
2022. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!