Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért állt meg a fogyás...

Miért állt meg a fogyás amióta edzem?

Figyelt kérdés
Első körbe csak kalóriadeficit volt, mozdult a mérleg. Beiktattam a napi edzést és kb 3 hete semmi nem törtènik. Mi lehet a gond? A deficit fixen megvan..

2022. júl. 23. 06:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fogysz ugy a kajat is varialni kell. Az gondolom a kiindulo sulyra volt belove
2022. júl. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha előtte nem edzettél, most meg jelentősebben, akkor az izmok vizesedése is állhat a hátterében.
2022. júl. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Mit takar a mindennapi edzés? Mióta diétázol? Mennyi ment le, mennyiből? Kellett-e korrigálni a kalóriákat? Nő, vagy férfi vagy? Mit változtattál az étkezéseden? Mekkora a deficited?

Ezek mind fontosak, hogy arra tudjunk válaszolni, amire valójában kíváncsi vagy. Mert nem mindegy, hogy egy-két hónapja kezdted, kevesebb sót, szénhidrátot eszel, és valójában víz ment le, de a valódi fogyás még csak kezd alakulni. Ha olyanokat mondunk, amiket egyébként is tudsz, akkor rossz esetben lekezelve érzed magad, viszont ha elcsúszunk a részletek felé, mikor nincs meg minden alap, akkor csak összezavarodsz. Ha soha nem mozogtál rendszeresen előtte, és erősítő edzést csinálsz, akkor nem jó minden nap csinálnod, hagynod kell időt 2-3 naponta regenerálódni, és inkább kocognod, sétálnod, vagy valami hasonló mozgást csinálnod a pihenőnap. Ha kihívás elé állítod az izmaidat, akkor regenerálódniuk kell, amihez vizet kötnek meg, illetve a glikogén raktárak is elkezdenek nőni, mert maguk az izmok is képesek valamennyit tárolni. Egy full kezdőnél ez simán okoz stagnálást. Ahogy a túledzettség is, illetve a rossz alvás. Ha régóta fogysz, jelentős súlyt vesztettél, akkor lehet, hogy újra kell kalkulálni a deficitet. Ha nő vagy, és nem rég kezdted, akkor simán lehet, hogy a havi játszik be.

De leegyszerűsítve mindent, ha mozogsz, jól eszel, eleget alszol, van ésszerű deficit, akkor fogyni fogsz fokozatosan, stagnálás ide vagy oda. Én van, hogy egy hónapig simán stagnálok, aztán 2 hét alatt leesik 2-3 kiló. Pedig nem változtatok semmin. És nyilván nem azalatt a pár hét alatt fogytam le a 2-3 kilót, mert nincs akkora deficitem, csak akkor látszott meg a mérlegen valami miatt. Nem kell ezen nagyon aggódni.

2022. júl. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

2 hónap

1300as kalória

158.5 cm es 59.54 jelenleg

kezdő súly 63 volt

2022. júl. 23. 09:58
 5/20 A kérdező kommentje:
előtte mozogtam rendszeresen de volt 4 honap kihagyas
2022. júl. 23. 09:58
 6/20 A kérdező kommentje:
viszont az alvas napi max 6-7 óra
2022. júl. 23. 09:59
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Türelem türelem. Mindent jól csinálsz, meg fog indulni a fogyás egyszercsak. Addig várni kell, mozogni és tartani a kalóriát

Csinálhatsz motivációnak bikinis kepeket magadnak hogy később őszsehasonlítsdy hogy formál át a sport

2022. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez a kcal kevés.
2022. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%
Nem kevés a kcal, max 100zal lehetne novelni. A kerdezo eleg vekony es alacsony
2022. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
Jah, ha nem akar menstruálni, akkor tényleg elég ez a kalória. Nem szóltatok, hogy az a cél.
2022. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!