Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amióta nem dohányzom miért...

Amióta nem dohányzom miért kezdtem el hízni?

Figyelt kérdés
Fél éve hagytam abba a dohányzást. Előtte naponta kb. 10 szálat szívtam el, de aztán szépen lassan le tudtam tenni. Nem változtattam semmin azon kívül, ugyanúgy étkezem, ugyanannyit mozgok, és olyan havi 2 kiló jön fel így. (29/N, 172 cm, 62 kg, 2000kcal) Most visszavettem 1800 kcal-ra az energiabevitelemet, így kb. megálltam a hízásban.

2020. aug. 23. 14:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy az 2000 kcal-s étrendemet már 2 éve követtem, azóta volt állandó a súlyom (előtte egy nagyobb fogyókúrám volt), és a cigizéssel 54-56 kg-ot tudtam tartani.
2020. aug. 23. 14:21
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem valószínű, hogy a dohányzással van összefüggésben. A 2000kcal-t rosszul mérted, már régen híznod kellett volna tőle.

Maga a dohányzásról való leszokás nem hízlal, de helyette belép pótcselekvésként az evés, ami viszont nagyon.

2020. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Heti 3x végzek súlyzós edzéseket, illetve heti 3x aerob edzéseket. Az étkezésem fix. Általam meghatározott mennyiségű fehérjét, szénhidrátot és zsírt viszek be, nem változtattam rajta már 2 éve semmit. Plusz étkezés nem került be. Semmi más nem változott az életemben, csak hogy nem dohányzok.
2020. aug. 23. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Egy doboz cigi kb. -500 kcal / nap. A 10 szál az kb. - 250 kcal lehetett. Ennyivel kevesebbet kell enned, vagy többet mozognod, ha tartani akarod a súlyod. Így is megérte leszokni, mert a dohányzás nagyon káros. Gratulálok hozzá! Csak egyél egy picit kevesebbet, vagy alacsonyabb kalóriájú ételeket, mozogj egy kicsit többet. Sokkal egészségesebb leszel, mint a dohányzással.
2020. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is féléve tettem le, de nem híztam. Picit többet mozgok mint előtte és ennyi.
2020. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én változatlan étrend/kalóriabevitel mellett rövid idő alatt 3 kilóval lettem több, amikor abbahagytam a dohányzást. Szerencsére itt megállt a hízás. Azt olvastam, hogy a cigi valamelyest felpörgeti az anyagcserét, a pulzus is magasabb lesz tőle.
2020. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Három dolog:

- pótcselekvésként eszel (ez nálad akkor nem játszik)

- én úgy tudom, hogy egy doboz cigi -200 kcal

- de ami a lényeg, hogy a nikotin miatt romlik a tápanyagok hasznosulása. Tehát ha leszoksz, akkor jobban/hatékonyabban szívódnak fel a tápanyagok.

Ja, szívás. Én 20 évig cigiztem, leszokás után jól meghíztam, de már kézbe vettem a dolgot. :-)

2020. aug. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!