Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Baj ha nem teljesen tiszta a...

Baj ha nem teljesen tiszta a kalóriabevitelem?

Figyelt kérdés
Neharagudjatok a buta kérdésért, de sajnos evészavarral küzdök lassan 1 éve, de már gyógyuló fázisban vagyok. 60kg és 165cm. 1400-1500 kalória között eszem egy nap. A zsírt és a szénhidrátot sem léptem túl a mai nap, és a fehérjém is 120g lett a nap végére, de megettem egy normál méretű kindercsokit. Ettől lehet bűntudatom vagy felesleges? Baj ha nem teljesen tiszta minden nap a kalóriabevitelem, miközben jól deficitben vagyok? Csak pár alkalommal fordul elő hogy becsuszik valami csoki vagy hasonló🫤

2022. dec. 8. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

"Ettől lehet bűntudatom vagy felesleges?"

Felesleges. Ez a tiszta étkezéses bullshit az egyik legnagyobb dietetikai baromság az elmúlt évekből, ami arra jó, hogy az alapvetően egészséges életmódra fogékony emberek is valamilyen pszichés szorongásba, testképzavarba és étkezési zavarba zuhanjanak, hiszen a saláta életelixír, a kinder csoki pedig egy halálos méreg, amit ha megeszel, akkor egy darab szar vagy. Ugyan mi következik abból, ha hetente párszor megeszel valami édességet, valami gyorskaját, valami péksütit? Semmi!

2022. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ortorexia is, -ha esetleg nem ismered, beteges ragaszkodás az egészséges " tiszta" étkezéshez, és ha az illető nem tudta betartani, akkor szorongás, önbizalom vesztés, önértékelési problémák, bűntudat stb társul hozzá,- ugyanolyan étkezési zavar, mint az anorexia/bulimia/túlevés stb.

Nem, nem kell, hogy bűntudatod legyen 1 kindercsoki miatt.

De ha sokszor előfordul, hogy akkor is eszel amikor valójában nem vagy éhes, érdemes elgondolkodni azon, miért. Milyen hiàny van az életedben amit próbálsz nassolással pótolni.

2022. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
16%
Mi az, hogy nem tiszta???? Beleesett a marhaszarba?
2022. dec. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
3. A kérdésből elég egyértelmű. Aki akarja az érti, aki nem az nem.
2022. dec. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell túldimenzionálni az egészséges étkezést. Ha néha eszel egy csokit, egy pizzát... Stb, semmi bajod nem lesz. A kérdés igazából a gyakoriság. Nyilván ha minden nap mirelit kajából, csokiból, meg hasonlókból viszed be a kalória mennyiséget, akkor tápanyag hiányod lesz, plusz egész nap éhezni fogsz kb, mert ezek az ételek gyorsan átesnek az emberen. Ez nyilván nem egészséges, ami ki is jön idővel hiánybetegségek és/vagy falásroham formájában.

De visszatérve, egy kinder csokitól bajod nem lesz, főleg ha az étkezésed ezt leszámítva teljesen rendben volt egész nap. Érdemes törekedni az egészséges ételekre, de nem érdemes problémát csinálni alkalmanként egy kis nasiból.

2022. dec. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

A WHO ajánlása szerint a bevitt kalóriák 5-10%-a lehet hozzáadott cukor minden nap. Nincs bizonyíték, hogy ha az 5% alá mész, annak bármi egészségi haszna lenne.


De attól se lesz bajod, ha ezt a mennyiséget összevonod, és heti 1-2 alkalommal eszel kicsit több édességet.

2022. dec. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodtan egyél kindercsokit, nem ezen fog múlni. Ne legyen emiatt rossz érzésed.
2022. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van Kinder csokis advent kalendáriumom, így decemberben karácsonyig minden nap eszem csokit (a legtöbb olyan 5-6 gram). Úgy csinálom, hogy beleférjen a napi keretembe és akkor tudok fogyni.
2022. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap eszek valamennyi csokit.


A tiszta étkezés pedig az étkezési zabarok melegágya.

2022. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Nem, néha egy kis bűnözés belefér.
2022. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!