Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire tudok visszahízni...

Mennyire tudok visszahízni anorexiából gyógyulás alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, megpróbálom leírni a történetem.

Több mint 1 éve evészavarral küzdök, pontosabban anorexiával. Mindent mérek és számolok, ebből áll az egész életem, és semmit nem tudok túllépni (makrók/kalória téren), annyira belefeszülök. Sok fejlődést értem el az elmúlt időben, 1100 kalóriával kezdtem, ezt már sikerült növelnem szerencsére 1600ra, de sajnos menstruációm fél éve nincsen, emellett kondi terembe járok heti 3szor súlyzós edzésekre és mellette kardiózok is. A kalória számolás mellett mindent megvonok magamtól és semmit nem tudok enni, amit őszintén szeretnék, vagy kívánok. Ez az elmúlt időben rosszabb lett és úgy érzem nagyon belefáradtam.

Most szeretnék elmenni pszichológushoz és teljesen kigyógyulni ebből, és rendesen étkezni mint egy normális ember, rendes ételeket enni, legyen az egészséges vagy “egészségtelen”.

Mégis rettegek ha meggyógyulok visszahízok mindent amit ez idő alatt elértem.

Tudni kell rólam, hogy kinézetileg egyáltalán nem látszok anorexiásnak, mások elmondása szerint teljesen csinos, vékony és izmos testalkatom van, bár én nem ezt látom és szívesebben lennék még vékonyabb, de nagyon belefáradtam ebbe a rengeteg dologban fejben és meg szeretnék gyógyulni.

Vissza tudok hízni oda ahol kezdtem?

Vagy mire számítsak?

Köszönöm előre a válaszokat❤️



2023. máj. 14. 21:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Menj el pszichológushoz, és ne az itteniekre hallgass.


Kitartást!

2023. máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Én 3 éve küzdök anorexiával. Ez olyan hogy egyszer fent, egyszer lent. Kemény lelkierő, akarat kell a gyógyuláshoz, illetve sok kitartás, az egész egy nagy küzdelem de nem lehetetlen. Nekem először majdnem 1 évre tűnt el a menstruációm, amikor kezdtem elérni az eredeti súlyomat akkor magától visszajött. Aztán sajnos visszaestem, és megint 1 év kimaradt. Viszont most már több hónapja rendszeresen megjön, meg van a ciklus. Igazából fontos persze a pszichológus, én 3× voltam is kórházban ahol voltak terápiák, de az igazi gyógyulást csak te magad tudod elhatározni, neked kell akarnod, különben hiába mond bárki bármit. Szóval hosszú az út, de biztos hogy nagyon ügyes leszel és végig tudod csinálni <3

2023. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Menj el pszichológushoz, az az első lépés! A legnehezebben már túl vagy, hogy beláttad, hogy problémád van, és segítséget kell kérned. Nagyon ügyes vagy! ^^

Igen, arra sajnos van esély, hogy egy kicsit mindig ott lesz az, hogy elveszíted, amit eddig elértél. A legtöbb esetben csak tünetmentesség érhető el hosszútávon, de teljes gyógyulás nem igazán. Időszakosan gyakran vissza fog jönni az az érzés, hogy megint úgy kellene csinálnod mindent, mint régen. De a pszichológus majd segít abban, hogy ezt hogyan küzd le. Fontos, hogy jó szakembert találj, és merj váltani, ha úgy érzed, hogy nem megfelelő.

És arra készülj fel, hogy ez nem egy egyenes út lesz a gyógyulás felé. Lehet, hogy tele lesz visszaesésekkel. De kitartással és elszántsággal képes leszel végigcsinálni. A támogató környezet is nagyon fontos. Ha vannak olyan barátaid, akik csak hátráltatnak, és nem igazi barátok, ne félj megválni tőlük.

Én 7 éve vagyok tünetmentes, és rosszabb időszakokban még mindig gyakran jön a kísértés, de már nagyon jól tudom ezt kezelni, és sosem tart 3 napnál tovább.

2023. máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Arra azért kíváncsi lennék, hogy ki pontozott le engem és a 3-at :'(
2023. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%

1. 1600 nem elég, minimum 2500, de inkább 3000/nap, ugyanis a komplett szerveid lepusztultak sejtszinten és azokat muszáj felépíteni

2. amíg nem menstruálsz TILOS kondizni és mozogni!, ugyanis kórosan sovány vagy


Keress orvost, aki ellenőrzi az étrékeidet, a súlyodat ÉS dietetikust, akivel írtok egy normális étrendet, ami minimum 2x annyi, mint amit most eszel.

Emellett pszichológust, aki az anorexiás gondolkodás módodon, félelmeken segít.


Nem lesz egyszerű menet, sem félév, sőt, számíts visszaesésekre, de megéri teljesen meggyógyulni.

2023. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként mennyire tudsz? Amíg nem menstruálsz mindenképpen muszáj. Nálam ez 51 kiló volt (35kg voltam, amikor elkezdtem enni), de mindenki más, van, akinek pl vissza sem jön magától a menzesze, hanem hormonális támogatásra van szüksége.
2023. máj. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

1es vagyok.


Az jutott eszembe ujra elolvasva a kérdést, hogy te a hízásra itt mint mumusra tekintesz, pedig csak az egészséges testsúlyod visszanyeréséről lenne szó, nem elhízásról. Kicsit olyan a kérdés szövegezése mint amikor a túlsúlyos meggyőzi magát, hogy erős csontozatú és azért olyan amilyen.

2023. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Mégis nagyon félek ha rendesen kezdek étkezni ugyanolyan husi leszek mint az elején, és “kárba veszik” minden amit elértem.

2023. máj. 16. 22:03
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért vagy távol még a gyógyulástól :( pedig hidd el, nem leszel husis, vékony és izmos lehetsz, de ne kórosan sovány akarj lenni. Csak az önpusztítás vesszen kárba. Egy idő után minden sokkal jobb lesz
2023. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hány kiló vagy és hány cm?

Illetve mennyi lenne az a súly amit elérnél, hogy visszahízd?

2023. máj. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!