Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor mennyi kalóriát is...

Most akkor mennyi kalóriát is ehetek?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk én eszek egy nap 1500-at, amivel deficitben vagyok, de elégetek 200-at, akkor végülis mennyit ehetek? Nagyon hülye vagyok ehhez, elnézést kérek.😅

2023. jún. 30. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 2200kcalt égetsz / nap, és 1500kcalt beviszel, akkor fogyni fogsz, kb 1kg-t / hét. Ha csak a matek részét nézzük.


Valószínűleg sosem fogod tudni pontosan sem az elégetest, sem a bevitt kalóriákat számolni, ezért ezekkel a számokkal várj el magadtól kb 0.5kg fogyást / hét.


Szóval ha fogyni akarsz egyél 1500-1700 közt.

2023. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 1500 kcalt eszel, amivel deficitben vagy, és elégetsz még 200-at, akkor aznap 1300 kcal a beviteled. Tehát ilyen napokon nyugodtan be tudsz tenni még egy kis étkezést.
2023. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor tulajdonképpen megehetsz 1700-at, és akkor mivel 200-at elégettél, ezért hiába ettél 1700-at, tulajdonképpen akkor is 1500-nál tartasz, és akkor még deficitben vagy. De amúgy mivel az elégetést nem lehet pontosan mérni, én ezért a mozgással elégetett kalóriát nem is szoktam visszaenni, mert nem tudod pontosan hogy ténylegesen mennyit égettél. Persze ha nagyon extrém mozgós napom volt, akkor többet eszem, viszont ha valamilyen mozgással elvileg elégetek plusz 100-200 kalóriát, akkor azt nem szoktam visszaenni, mert az nagyon minimális, és kitudja, hogy valójában mennyit égettem el. Ez a te döntésed, hogy azt a 200 kalóriát visszaeszed-e vagy sem, ahogy jónak látod, csak ilyenkor érdemes figyelembe venni, hogy az ilyen kalóriaégetést mérő okosórák, meg az ilyesmik nem feltétlen pontosak, szóval érdemes fenntartással kezelni őket.
2023. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne számold amit elégetsz, az félrevisz nagyon és nehezen lehet becsülni.


Számold ki a bmrod. Annál sose egyél kevesebbet. Ez kell a szervek mukodesehez. Ha heti 1x sportolsz, ezt szorozd meg 1.2vel. Ha 3-4szer akkor 1.4gyel, ha 5-6 szor akkor 1.6tal.

Annyi lesz a napi kereted amivel a sulyodat tartod

2023. júl. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!