Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnák szálkásítani...

Hogyan tudnák szálkásítani amíg szülőkkel élek?

Figyelt kérdés
2 hónapja elkezdtem edzeni, mert volt rajtam kevés felesleg (191cm 81kg voltam). Viszont az étkezésemen nem változtattam semmit csak próbáltam több fehérjét összehozni de most 85kg vagyok. Érzem és látni is lehet hogy izom is került rám de már van valami sörhas kezdeményem ami volt is de elhatároztam hogy fogynák mondjuk 10 kilót, de nem tudom megoldani hogy 160g fehérje/nap és ne legyen túl sok kalória. Az egyetlen feherjeforrasom az a tojás, a sonka és az aznapi hús ha van. Mi lenne jobb hogy mondjuk fél év múlva már ne legyen ilyen nagy testzsírszázalékom? A sok fehérje és a +kalóriák vagy kevesebb fehérje de szintén kevesebb kcal?

jan. 15. 21:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
2 hónap edzés után ne akarj szálkásítani, mert nincs miről. Ráér évek múlva mikor már lesz izomtömeg. Ha nem akarsz behízni akkor kajázz tisztábban, de NE legyél deficitben mert vékony vagy.
jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy oldottam meg anno, hogy magamnak vásároltam és főztem. Akkoriban nekem se volt pénzem a tojáson, a csirkemellen, a rizsen és a zabon kívül másra, de legalább magamnak készítettem a kaját, ezért tudtam, hogy egy adagban mennyi kalória és makrotápanyag van.

Esetendben egyébként a 160 gramm fehérje felesleges. Még a 130-140 gramm is sok. Élből nem tudom, hogy ezekkel az adatokkal hova akarsz fogyni vagy szálkásítani, amikor se érdemi testzsír, se érdemi izomtömeg nincs rajtad.

jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt ahogy előttem is írták, 130 gramm fehérje tökéletesen elég akáe izmot epítesz akár szalkásítasz. Ennél több teljesen felesleges nincs semmi pozitívuma ha többet ennél. Miközben azzal hogy többet akarsz enni elegge lekorlatozod a szemhidrat es a zsirforrasokat ami viszont fontos lenne.

Meg kell beszélned otthon. Vagy mindent mér aki főz (azért ezt nem lehet elvárni) vagy te főzöl mindig mindenkire vagy külön főzöl csak magadra. Máshogy nem tudod.

Ha svédasztalos módban szoktatok reggelizni meg vacsizni a családdal akkor egyel könnyebb dolgod van, a tanyerod ala teszed a merlehet es tudsz valogatni.

Valoszinuleg egyebkent ha ket honap alatt felpakoltal 4 kilot abbol max egy az izom es 3 zsir. Ez tul gyors utem. Kb meg 3-4 honalig izmosodnod kene. Vagy 100 kalóriás szufficitben vagy szintentartó kalórián (így kicsit lassabb lesz de cserebe nen hizol zsirt).

Utana mehet a szalkasitas. 3 kilo zsirtol tuti nincs hasad csak max megszoktad h vekony vagy es ahhoz kepest latod nagynak. De hizas nelkuk nincs izomepites. Minden ember izomepitesnel hizik egy kicsit es a vegen szalkasit. De neked korai lenne, messze meg a vege

jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi az összefüggés, magyarázd el mert nem értem, a között hogy te szálkásítani akarsz de a szülőkkel laksz. Mi a probléma?
jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 sokak szuloje ugy foz hogy nincs benne semmi tapanyag. Valaki 1-2 deci olajat is rak a porkolt alá. Na abból kb 3 szem húsnyit lehet enni. És nem, nem lehet megkérni hoyh rakjon kevesebbet. És arra se lehet megkérni hogy had főzz magadra. Én szerencsés voltam mert amig otthon laktam kaptam osztondijat az egyetemtol es abbol vasaroltam be es foztem meg dobozoltam csak magamra. De van ahol nem is engedik hogy fozocskezz mert mi van ha elrontasz valamit msg utban vagy. Es ha szar kajaval etetnek es nem is fozhetsz az bizony problema. Foleg ha mondjuk meg nincs is sajat beveteled
jan. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet megkérni hogy had főzzek magamra? Érdekes szülők lehetnek. Nekem megengedték hogy úgy étkezzek ahogy akarok, nem kellett megennem a zsíros disznópörköltet csak mert ő azt főzött..

Ha elrontod is te eszed meg nem ők.Mit lehet elrontani? A csirkét meg egy párolt zöldséget? Útban lenni? Mert egy anyuka 0-24ben a gáztűzhelynél áll? Nekem fura ez.

jan. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem volt bevételem de azért csak mert én vagyok a gyerek anyám meg a felnőtt még nem vagyok köteles azt enni amit ő akar meg olyan samponnal hajat mosni amit ő választ.Eszem megáll..
jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tudnék.
jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy.

Nálam bizony ha mindenki 8-5 dolgozott akkor delutan csak anyam mehetett a konyhaba vagy vallalnom k3llett h megfozok az egesz csaladra.

Mondom, orulj hogy nem erted a problemat. Sajnos nem mindenki ilyen. Azt is mondta haveromnak az anyja hogy ha mast akar enni koltozzon el.

De terjunk vissza a kerdezohoz: jo lenne tudi a lehetosegeidet. Elso korben szulokkel beszelni hogy mikre gondoltal. Siman lehet h felvaltva foztok vagy a tobbiek is mericskelnek vagy hozzaadjak a nagybevasarlashoz a sovany osszetevoket stb. Szoval szerintem egy nagy beszelgetessel kezdj. Es ami nagyon fontos h elmagyarazd hogy mik a celok, miert csinalod. Tapasztalataim alapjan igy sokkal elfogadobbak

jan. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is szerencsés vagyok ilyen tekintetben, mert van lehetőség itthon magamra főzni. 17 évesen kezdtem a sportot, most vagy 20, már 3 éve magamra főzök.

De nem egy atomfizika ez


Kérdező:

Én megértem, ha szálkásítani akarsz, nem hülyeség. Első opció: vagy lemész alacsonyabb testzsírszázalékra és onnan építesz izmot, vagy erre elkezdesz izmot építeni és majd utána szálkásítasz. Mindkét módszer működik, te az előbbit választod.


Én 2g/testsúlykg fehérje alá nem mennék szálkásításkor, ez nálad 160g fehérje. Nyilván sok különbség nem lesz, hogy te éppen 130, vagy 160-at viszel be, de 2g/testsúlykg alá én nem mennék.


"de nem tudom megoldani hogy 160g fehérje/nap és ne legyen túl sok kalória."

Miért ne tudnád?

fehérje: tojás, túró, bármilyen hús (olaj nélkül)

a szénhidráton pedig spórolni kell, alakítsd úgy ki a dolgokat, hogy ne legyen sok kalória. Én 1600 kalóriából hozom össze a 160g fehérjémet és teljesen tartható a dolog. Minden csak elhatározás kérdése.

jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!