Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tudnátok diétás ebéd tippeket...

Tudnátok diétás ebéd tippeket adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ideje szinte minden nap 200g csirkemellet eszem zöldségekkel és már kicsit unalmas.

Tudnátok 500 kalória alatti ebéd ötleteket adni?

Illetve az is érdekelne hogy a zabkását hány gramm zabpehelyből készítitek☺



ápr. 5. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

"Tudnátok 500 kalória alatti ebéd ötleteket adni?"

[link]

"zabkását hány gramm zabpehelyből készítitek"

Ennek azért nincs jelentősége rád nézve, mert mindenkinek más a magassága, a testsúlya, a célja, a szokása, a kalóriabevitele, a kalóriamenedzsmentje (stb.).

ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Zöldségkrémleves
ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezeket szoktam enni:

-Főzelék natúr joghurttal, önmagával sűrítve, rendes minőségű virslivel.

-sült zöldségek (zsiradék felhasználása nélkül) grillezett csirkecombbal

-fasírt kenyér helyett reszelt répával, zacskóban sütve, barna rizzsel

-humusz bulgurral és gombával

-gulyásleves (krumpli és pékáru nélkül) száraz combból, sok zöldséggel

-rakott káposzta barna rizsből, sovány joghurttal tejföl helyett, a darálthús pedig kevés sós vízben főzve.


A zabkását 100 g zabpehelyből készítem, natúran fogyasztva, néha megszórom pár szem áfonyával.

-

ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit szeretsz enni? Gyakorlatilag bármit ehetsz, ami belefér a kalóriakeretedbe.


- Ha szereted, ehetsz másfajta húst is, vagy halat, rákot - nyilván a zsírszegényebb a jobb

- Köretet felezheted, mondjuk fele vegyes zöldség, fele barnarizs, de ehetsz krumplit is mondjuk sütőben sütve

- amúgy is süthetsz zöldségeket sütőben, más az íze, textúrája, mintha párolod

- készíthetsz salátát alacsony kalóriatartalmú öntetekkel (keress vinaigrette recepteket a neten, de lehet joghurtos öntetet is)

- fűszerezz bátrabban (húst és köretet is)

- hüvelyeseket is egyél: bab, borsó, csicseriborsó (én szoktam venni Lidl-ben főtt csicseriborsót és pár nap alatt köret részeként megeszem).

- Néha ehetsz olyat is, ami nem feltétlenül “diétás”, pl pizzát, hamburgert, tésztát - kalóriakereten belül, vagy pl a salátát feldobhatod - én néha szoktam avokádót vagy kéksajtot hozzáadni- ezek magas kalóriatartalmúak, de kis mennyiségben nem rontják el a diétámat


Zabkása: én 50 grammból szoktam (overnight oat recepteket keress)

ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 evőkanál zabból készítem, ahhoz jön a tej víz vegyesen, és friss gyümölcs. ez a reggelim.

Ebédre: főzelèkek - cukkini, zoldbab, krumplifőzelek……ez mindig megáll 200-300 kaloriában, ebben persze nincs feltét és 200-300 grammrol beszélünk. Feltétnek egy tojás, sovány sonka, ezeket preferálom….

Főtt krumpli gyakori nálam köretként, natúr csirkével vagy hallal.

Sokszor eszem surure fozott paradicsom levest egy szelet kenyerrel. Az is minimál, édesítőszerrel főleg. Bulgur is alacsony kcal, jobb mint a rizs.

Ja és amit lehet, forrólevegős fritőzbe csinálok, olaj nélkül. Így akàr sült krumplit is ehetek köretnek…persze nem 400 grammot abból se…..

Àltalàban max 250-350 gr az ebédem, sokan ott rontják el hogy indokolatlanul nagy adagot tesznek, nekem a hazhozszallitos cegek normal 450 grammos kajája rengeteg. A felénél már érzem hogy a kisadag is elég lett volna…..

ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lényegében minden belefér. 400 kaloriasak az ebedeim es kb bármit tudok enni csak mertekkel. Az segit hogy sok zoldseget keverek bele vagy eszem hozza hogy tele legyen a tanyer.


Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal


tízórai es uzsonna 5letek : [link]


reggeli 5letek: [link]



vacsora 5letek (ezekből nagyobb mennyiséhben simán lehet reggeli): [link]


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__7..

ápr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!