Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az baj ha minden nap ugyan...

Az baj ha minden nap ugyan azt eszem?

Figyelt kérdés

Próbálok változatosan étkezni,de nem nagyon sikerül mert van egy étrendem ami bevált. Nagy baj ha minden nap ugyan azt eszem? Bróbáltam halat enni a csirkemell helyett de nem laktam tőle jól,ezért nem nagyon merek új dolgokat kipróbálni.

Tudnátok néhány diétás ételt mondani reggelire,ebédre, uzsonnára, tízóraira és vacsorára? Napi 1300 kalóriát eszem.

Köszönöm szépen a segítséget.



ápr. 10. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az étrendeddel fedezel minden makrotápanyagot, mikrotápanyagot, antioxidánst (stb.), akkor nem olyan nagy baj, de ha nem, akkor nagy baj. A dietetikában a változatosság egy fundamentum, márcsak a bélflóra egészsége, és az allergiák/intoleranciák kialakulásának elkerülése végett is.
ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

"Tudnátok néhány diétás ételt mondani reggelire,ebédre, uzsonnára, tízóraira és vacsorára?"

[link]

ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Igen. Egészaégtelen. De ezt már megmondtuk


Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella

Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


tízórai es uzsonna 5letek : [link]


reggeli 5letek: [link]



vacsora 5letek (ezekből nagyobb mennyiséhben simán lehet reggeli): [link]


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__7..

ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom.

Én azt eszek, amit itthon találok.

Csak keveset.

Ha éppen nincs hús, tojás, túró, akkor az egyik étkezésre legurítok egy fehérje shake et.

ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

"Én azt eszek, amit itthon találok"

Csak aki már nem anyukájával lakik, és magának vásárol (mint én, meg a legtöbb felnőtt), annál ez nem úgy működik, hogy amit otthon talál, mert ami például nálam otthon van, azt vagy én, vagy a feleségem vette. Tudatosan úgy vásárolunk, hogy nem mindig ugyanazt a három élelmiszert vesszük meg, hanem változatosan főzünk. Ez alap.

ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én se anyuval lakom, hanem egyedül és nagyon ritkán főzök, csak a kutyámnak, mert amúgy utálok főzni.

Csak bolognait, rizst, mirelit zöldséget, meg felteszem és ott felejtem egy órára a húst.

De legtöbbször kész kaját veszek, felvágottat, pékárut, tejtermékeket, gyümölcsöt, mirelit cuccokat.

És csak heti egyszer vásárolok és csak azt ami akciós.

Ez alap. Nekem. Bocsi. De nem mindenki úgy él, mint Marci hevesen. Nem mindenki úgy csinálja, mint ti.

ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En is ezt szoktam😃 Amit találok 😛

Pl most találtam a szekrény alján egy doboz tönkölybúza pelyhet. Már el is felejtettem, mikor vehettem🙄

De nem volt itthon tej, úgyhogy actimelt öntöttem hozzá 😂

ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!