Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ma kezdtem neki az életmódvált...

Ma kezdtem neki az életmódváltásnak. Vajon ez így milyen?

Figyelt kérdés

Ma vágtam neki az életmódváltásnak.Nem akarom drasztikusan,éhezni sem szeretnék,a kalóriabázison néztem az adatokat.

Reggeli:2 szelet barna toast kenyér,1 kanál vajkrém,2 szelet párizsi,paradicsom,kígyóuburka

Tízórai:3 dl tejeskávé,amiben 0,1 %-os tej volt

Ebéd:Rakott zöldbab,amibe sovány darált hús,rizs,12%-os tejföl volt.Mivel ebből a kalóriabázis egy adagot 40dkg-nak írt,kétfelé vettem,vacsorára is ez lesz,mert tuti nem ettem annyit ebédre

Uzsonnának pedig csináltam zabpelyhes almás sütit,amiben 1 csésze teljes kiörlésű liszt,1,5 csésze zabpehely,édesítőszer,4 alma megreszelve,1 olvasztott vaj,és 5 kanál 12%-os tejföl volt.Ebből 3 darabot ettem.

A kalóriabázis szerint ez 1400Kcal

Tornáztam egy Béres Alexandra teljes testes edzésre 45 percet,afféle zsírégető tornának van mondva,ezzel 300Kcal-t égettem.Az alapanyagcserém 1683Kcal.

Elméletileg 650Kcal-át égettem így el ma.A zsírfogyasztás túlment 22g-mal.:(Akarok még egy héten 3x kocogni kezdésnek,4x Béres Alexandrázni,egyszer jógázni,és persze pihenőnap is lesz.Ezek a terveim.

Jó lesz ez így?Cukrot és fehérlisztet nem használok,nincs is itthon egyáltalán.Kb.10 kiló fölösleg van rajtam,semmiképpen nem akarom gyorsan leadni,mert imádok enni,nem bírom a koplalást,és a divatdiétákat sem.Vélemények?



2015. máj. 13. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem akarsz éhezni mégis éhezős étrendet követsz.

Ennyi étel az égéseges alap élethez kevés de te még rá is kontrázol Béres Alexandra teljes testes edzéssel!

Nagyon kevés a fehérje beviteled ami ahhoz fog vezetni hogy a szervezeted az energia hiányt az izomból pótolja és nem a zsírból vagyis izomból fogsz jobban fogyni ami löttyedtséghez vezet.

2015. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de akkor miért írja az oldal,hogy a fehérjeadagom teljesítve van?Még több is 5g-mal.
2015. máj. 13. 19:03
 3/17 anonim ***** válasza:
68%

A másik hogy ha rajtad tényleg 10 kg felesleg van (vagyis zsír) akkor te tényleg látványosan el vagy hízva!

1 kanál vajkrém - fölösleges zsír

2 szelet párizsi - a hús ipar szemete semmire nem jó

Jobban jársz ha reggelire megeszel 3 főtt-tojást valami zöldséggel

2015. máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ezt hol írták hogy megvan?

Kalóriabazsison?

2015. máj. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen,50g fehérje a napi igényem az adataim alapján,és ez a mai 54 volt,szénhidrátból 185 kellene,nekem 132 lett,a zsír lett több,mert 45 helyett 67.Ahogy te is írtad,a reggeli felesleges dolgok miatt.158 centi vagyok,és 63 kiló,a hasamra hízok sajnos,mert a kerülete a derekamnak 78 cm,ahogy ülök,hurkás,meg a karom sem vékony.Alacsony vagyok,így valóban látszik,eléggé formátlan vagyok.
2015. máj. 13. 19:20
 6/17 anonim ***** válasza:

50g fehérje?

Nyugodtan lehetne 100 is!

Tízóraira ne csak folyadékot vigyél be hanem valami sózatlan magvakat is egyél.

Reggelire meg natúr cukrozatlan zabpehely is mehet zsírszegény tejjel (vagyis inkább tej ízű vízzel amit ma tejnek neveznek) a rostok miatt segíti egész nap az emésztést ezáltal az anyagcserét.

2015. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Rendben,igyekszem.Még csak első nap,ezért kérdeztem,jó-e,vagy sem.És a mozgás?Mert nagyon szeretem ezeket a teljes test edzéseket,meg a kocogást is.
2015. máj. 13. 19:30
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Körülnéztem kicsit, és nekem úgy tűnik, hogy többen többfélét mondanak az ideális fehérjemennyiségről. Ezeket néztem meg:

[link]

[link]


Mivel te nem végzel izomépítő súlyzós edzést, nem lenne értelme még több fehérjét bevinned. Nagyon sok fehérje a vesét is megterheli, de ez valószínűleg csak tartós esetben probléma, rövid ideig kibírja.

2015. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A kalóriabázison nem szabad százalékok alapján enni, s máshol sem. A fehérjeigényed a testsúlyod és aktivitásod (s még pár tényező) alapján becsülhető, grammban! A kalóriabevitelednek nem sok köze van hozzá, de a százalékozás miatt tökéletes korrelációt hoznak össze... Ha már-már koplalok, kevesebb fehérje kell? Na ne vicceljünk már...

Némi zsírtúllépés még szénhidrátos fogyásnál sem vészes, emiatt ne stresszelj. Inkább az ételeid minőségét javítsd.


Az 1400 kcal kevésnek tűnik, de majd meglátod. A mozgást még az alap kalóriaigénynél is nehezebb megsaccolni, a kalóriabázison azt szokták ajánlani, hogy 70%-ot számolj. De ez sem fontos, úgyis látod, ha nem fogysz vagy túl gyorsan vagy elgyengülsz az éhségtől... Nem igazodnék számokhoz, néha az elég veszélyes.


Olyasmi lehetsz, mint én, nekem is ennyit mond a kalóriabázis, hasonló súlyfeleslegre. Csak én egy kicsit önfejűbb vagyok, nem igazán tartom be a számokat, pedig azokat sem szabályosan állítottam be (egyéni grammok a makrónál - ez a tuti, ráadásul egyedi módon értelmezem, a mosolygós és szomorú arc nem érdekel, súlytartó kalória kalóriakeretként). Nem is fogyok jól, ez való igaz, de ha betartanám a keretet vagy mozognék, akkor fogynék, tapasztalat. Biztos gyors az anyagcserém... De fontos tudni, hogy van ilyen, a kalóriabázis nem tudja megmondani a tutit, a kalóriaigény nem számítható pár számadatból... Ugyanaz a test sem ugyanannyit éget minden egyes nap.... Van, aki extra kalóriák esetén pazarol, így hiába kéne a papírforma szerint híznia, nem teszi.

2015. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Fehérje lehetne több. A barna kenyér sokszor csak színezett fehér kenyér, meg kell nézni az összetételt. Az már jó, ha nem sima búzaliszttel kezdődik a hozzávalók listája. A vajkrémben, párizsiban kicsit sok a zsír, párizsi helyett egyél sonkát, sokkal jobb a fehérje-zsír aránya. A futás egy átlagembernek csak állóképesség növelésre jó, fogyni nem fogsz tőle, max izomból. A jóga nagyon jó, de szintén nem egy nagy energiafelhasználású, alakformáló mozgásforma. Ez a Béres Alexandra gondolom saját testsúlyos edzés, kezdésnek nem rossz, de a legjobbak a súlyzós edzések, tehát konditerem. Ha anyagilag belefér, javaslom a személyi edzőt is.
2015. máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!