Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ma kezdtem neki az életmódvált...

Ma kezdtem neki az életmódváltásnak. Vajon ez így milyen?

Figyelt kérdés

Ma vágtam neki az életmódváltásnak.Nem akarom drasztikusan,éhezni sem szeretnék,a kalóriabázison néztem az adatokat.

Reggeli:2 szelet barna toast kenyér,1 kanál vajkrém,2 szelet párizsi,paradicsom,kígyóuburka

Tízórai:3 dl tejeskávé,amiben 0,1 %-os tej volt

Ebéd:Rakott zöldbab,amibe sovány darált hús,rizs,12%-os tejföl volt.Mivel ebből a kalóriabázis egy adagot 40dkg-nak írt,kétfelé vettem,vacsorára is ez lesz,mert tuti nem ettem annyit ebédre

Uzsonnának pedig csináltam zabpelyhes almás sütit,amiben 1 csésze teljes kiörlésű liszt,1,5 csésze zabpehely,édesítőszer,4 alma megreszelve,1 olvasztott vaj,és 5 kanál 12%-os tejföl volt.Ebből 3 darabot ettem.

A kalóriabázis szerint ez 1400Kcal

Tornáztam egy Béres Alexandra teljes testes edzésre 45 percet,afféle zsírégető tornának van mondva,ezzel 300Kcal-t égettem.Az alapanyagcserém 1683Kcal.

Elméletileg 650Kcal-át égettem így el ma.A zsírfogyasztás túlment 22g-mal.:(Akarok még egy héten 3x kocogni kezdésnek,4x Béres Alexandrázni,egyszer jógázni,és persze pihenőnap is lesz.Ezek a terveim.

Jó lesz ez így?Cukrot és fehérlisztet nem használok,nincs is itthon egyáltalán.Kb.10 kiló fölösleg van rajtam,semmiképpen nem akarom gyorsan leadni,mert imádok enni,nem bírom a koplalást,és a divatdiétákat sem.Vélemények?



2015. máj. 13. 18:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,igyekszem megfogadni.Igen,a Béres A.saját testsúlyos,de van benne súlyzózás is.Így épül fel:kb.5 perc bemelegítés,15-20 perc comb,fenék,vádli,15-20 perc hát,súlyzózás vállra,bicepszre tricepszre,illetve hasizom,a végén pedig nyújtás.Nem értem,ha fogyni akarok,vékonyodni,akkor súlyzózni kell?Mármint attól fogyok?Ezt még így nem hallottam.Úgy tudom,hogy kardio+erősítő,súlyzós gyakorlatok kombinálva,de a legfontosabb az étkezés.És a súlyzózás is max.2kg-os súlyzóval,a magasabb már vastagít.De bocs,ha tévedek.
2015. máj. 14. 10:27
 12/17 anonim ***** válasza:

Igazad van, a súlyzózás nem fogyásra van, de természetesen jó, ha az is van.

A súlynál ilyen 2 kilós határról még nem hallottam, elég bután hangzik, ahogy az is, hogy az ember súlyzózik, de nem akar izmokat, akkor minek csinálja? Kalóriadeficitben amúgysem fognak észrevehető mértékben épülni, az is egy speciális eset, hogy kezdőknél megteszik. De az izom még nekifeszülés és tömegnövelő étrend mellett is lassan épül, miközben szerintem bizonyos keretek között szép. De ha félsz az izomépítéstől, akár ne is súlyzózz, nem kötelező.

2015. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem,nem a súlyzótól félek,csak a karomra is hízok,most is elég vastag,és nem akarom,hogy ez a vastagság izommá alakuljon.Vagyis akarom,csak előbb legyen vékonyabb.Bocsi már,ha hülyén fogalmazom,remélem érted/értitek.:)
2015. máj. 14. 12:52
 14/17 hosszúhajú ***** válasza:
pár évvel ezelőtt úgy fogytam, hogy minden maradt, csak mindennek a felét ettem meg. így pontosan a fele kalória lett a napi adag - nekem bejött.
2015. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14: Ez elég bután és egészségtelenül hangzik, csak akkor jó, ha valakinek jó az étrendje, csak jóval többet eszik, mint kéne. Sokaknál ez koplalást és hiányos táplálkozást jelentene.


Kérdező, nem muszáj súlyzóznod, főleg, ha máshogyan edzel karra. De már írtam, nem hinném, hogy fogyás mellett különösebb izomtömeget építenél karra, ha nem is súlyzózol sokat, márpedig minek tennéd azt? De nem egyformán fejlődnek az emberek, ha nem akarsz súlyzózni, tényleg nem kell. Az egész test megmozgatása igencsak előnyös, ennyi.

2015. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 hosszúhajú ***** válasza:
15 - nem ettem sem sokat sem egészségtelent. napi 2000 normál felnőtt kalóriából lett ezer. és nem a csokikat feleztem meg a hamburgereket, hanem egy normál napi étrendet, leves főzelék, reggel rántotta, piritós, krumpli-husi koviubi... igaz hogy nincs teletömve fehérjével, azért azt nem hinném, hogy egészségtelen.
2015. máj. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 hosszúhajú ***** válasza:
az viszont lehet hogy nem pont a fele volt. valószínűleg több mint a fele, mert az 1000 elég durván hangzik.
2015. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!