Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez milyen életmódnak felel...

Ez milyen életmódnak felel meg? Ülőmunkát kell beírnom pl kalóriabázisba?

Figyelt kérdés

Leírom egy átlagos napomat:

7-kor felkelek, átlagos készülődés, kb 5-10 perc tolna (gugolások, felülések, semmi extra)

8-kor elmegyek dolgozni, ami nem nagy aktivitás, mert a szomszéd irodaházba gyalogolok át.

Ott ülök a gép előtt.

Ebédidőben hazamegyek enni, majd vissza ülni tovább.

Annyi, hogy nem használom a liftet, én a 2-on lakom, irodaházban 10-re kell felmenni. (napi 2x)

4-kor hazamegyek és kb 5-ig edzek, ami 10 perc bemelegítés, 40 perc intervallumos tranbulinos és tabata edzés ( pl 4ütemű fekvők vannak benne ). Majd kb 10 perc levezetés.

Utána meg szokásos otthoni aktivitás, mosogatás, főzés, házimunka, tv nézés kb 9-10 ig. Alvás.


Szóval ez most milyen életmódnak felel meg?

Mert ugye 4-ig a lépcsőzést leszámítva csak ülök.

De utána azért próbálok mozogni is.



2015. okt. 8. 12:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Beírod az ülőmunkát és hozzáadod az egy órányi sportot.
2015. okt. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

De nem lehet kiszámolni. Az oké, hogy energiára van szükséged, de hát akkor egyél... Igaz, a kalóriaszámolás elvileg az, hogy betartjuk a keretet (nálam nem, ha én éhes vagyok, eszem, utálok éhezni, a számolás csak nyomon követése, hogy mennyit vittem be, persze igyekszem betartani, de hogy sikerül-e, az az éhségemtől s egyebektől függ. viszont a számolás miatt tudom, hogy milyen ételekkel lakom jól kevesebb kalóriában, ami hasznos)... Node ha nem működünk úgy, akkor felülbíráljuk és emelünk rajta, tökmindegy, ki mit becsül kalóriaégetésnek. 1000 kcal-t pedig élből meg sem próbálunk, mert az rém kevés, kis súlyú, gyenge izomzatú fogyózóknak is (biztos van pár apró, lassult anyagcseréjű vagy furcsa emberke, akinek elég ennyi, de nem ez a jellemző).


Próbáltál már valamivel többet enni? Lehet, hogy úgy is fogynál, igazából nagyon meglepő lenne, ha nem. Akkor pedig főleg minek kínzod magad ilyen pici evéssel. Kis súlyú, nem rengeteget mozgó embereknek néha meg kell elégedniük a szolidabb tempójú fogyással, de nincs azzal semmi baj. Főleg, hogy a számaid alapján nem igazán kéne fogynod, inkább tömegelned, bár ha nem akarsz izmokat a feltétlenül szükségesen felül, az a Te döntésed.

2015. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

50 kiló alá hova akarsz már fogyni? 20 kiló sosem leszel vasággyal, 163 cm-hez az 50 kiló jó, betegesen gebe akarsz lenni, vagy hova ez a rengeteg futkorászás? Ha csak annyi a dolgod, hogy egy irodában csinálj excel táblázatokat, ahhoz még különösen jól sem kell, hogy kinézz, kinek strapálod magad? (vagy előléptetést vársz, és ahhoz nem mindegy, hogy nézel ki ruha nélkül?)


Nevetséges vagy, mint ahogy ez a "de nem is ülőmunka" kapálózásod is tiszta röhej.

2015. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Előző, én még irodában sem dolgozom, itthon vagyok egész nap és embereket sem látok. Nem mindegy, hogyan nézek ki, saját magam miatt... Felesleges ízetlenkedni a kérdezővel, akiről mit sem tudsz. S nem tuti, hogy nincs semmi feleslege ilyen számokkal.
2015. okt. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!