Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tartsam magam távol az...

Hogyan tartsam magam távol az evéstől? Hogyan álljam meg a zabálást? Ti mit csináltok ha rátok jön a zabálhatnék?

Figyelt kérdés

167 cm-s lány vagyok, 56 kg voltam, ebből a nyáron leadtam 10-et, decemberben viszont híztam 4-et, úgyhogy 50 lettem

Vissza akarok fogyni a régi súlyomra heti 1 kg fogyással

Ehhez elvileg napi 500-600 kalóriát kéne ennem

Múlt hét előtti héten ezt tartottam (sőt, még többet is ettem néha 100-200 kcallal), fogytam is egy kilót, most 49 vagyok

Viszont a múlt hetet teljesen elcsesztem, volt 2 nap amikor túl sokat ettem, és hiába koplaltam utána egy napig (csak egy joghurtot ettem este, ami 95 kcal), nem fogytam semmit

Tegnap végre tartottam a diétámat, sőt, extrém keveset ettem annak ellenére hogy vasárnap nem zabáltam be, viszont ma megint jött a zabaroham (ma ezt ettem: 1 bögre kakaó, egy 7 days csokival bevont csokis croissant, 1 Stühmer étcsoki, 1 Korfu-kocka, 1 Kinder Pinguin tejszelet, egy kis sajt, 1 mákos bukta, 1 szelet pizza, 1 Milka Way dobozos kakaó, 1 nagy melegszendvics, 1 Fornetti mákos-meggyes, 1 Milka-Oreo csoki, 1 szelet rántott hal és egy kis krumplipüré), viszont utána hánytattam magam, amit már egy hónapja nem csináltam, bár nem sokat tudtam "visszaadni", kb negyedét vagy max harmadát... Tudom, nem szabad, pont ezért akarom valahogy elkerülni ezeket a zabálásokat, régen olyan jól ment, és szeretném visszakapni az akaraterőmet :/

Tudnátok esetleg valami motiválót írni?

Annyira utálom magamat :(



2017. febr. 21. 19:08
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Na,látom később leírtad a korodat,csak 1 évet tévedtem...nem véletlen!

Ja,és nem vagyok nyugger,21 vagyok,viszont te meg hülye vagy.

2017. febr. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
73%

sokszor elgondolkodom az ilyen és hasonló kérdéseknél, hogy valaki vajon csak provokációként írja-e be, hogy idegesítse a népeket.


amennyiben a kérdés komoly (úgy tűnik sajnos az), könyörgök, hogy hagyd abba ezt a koplalást és rendszertelen evést. nagyon, de nagyon (tényleg nem tudom hangsúlyozni mennyire, de NAGYON) meg fogod ezt bánni pár év múlva és sok év múlva is. elkezdtél valamit úgy, hogy nem néztél utána dolgoknak, nem tudsz alapvető étkezési szabályokról, csak türelmetlenkedsz, hogy heti 0,5 kiló olyan lassú.


tájékozódj a táplálkozásról.

édesapám egyszer úgy vágott neki a síelésnek, hogy 2 napig figyelt másokat, ahogy lesiklanak, aztán felcsatolt két lécet és nekiindult.

eltörte a lábát. persze eleve tudta, hogy hülyeséget csinál, csak reménykedett, hogy megússza. de te nem is tudsz róla, hogy mekkora hülyeséget csinálsz, milyen komoly és súlyos következményekkel lesz az egészségedre, ha ezt így folytatod.

kezdetnek azt tanácsolom, hogy hagyd el az édességeket, nézz utána a fehérje-szénhidrát-zsír-bevitel kombónak, és igyál sok vizet.

az általad zabállásnak titulált napok azért történnek, mert a szervezeted vészharangot kongat, nagyon sok minden hiányzik neki, ezért késztet az evésre, ilyenkor a gyors felszívódású szénhidrátok elégítik ki sajnos legjobban.


szóval fektess munkát az egészségedbe, semmi nem történik magától, munka nélkül vagy különösebben gyorsan.

sok sikert kívánok

2017. febr. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

A koplalással az a legnagyobb baj, hogy (pl.) 600 kalóriába nem lehet annyi fontos tápanyagot belezsúfolni, amennyire a szervezetednek szüksége lenne (még kétszer ennyibe is elég nehéz). Sokszor a 600 kalória sem a megfelelő ételekből jön, így az eredmény tápanyaghiány lesz (fehérje, zsír, vitaminok, nyomelemek), amire falásroham lesz a reakció. De ha ilyenkor is csak vacak feldolgozott ételeket eszik valaki, akkor semmit sem javul a helyzet.

Zöldségek nagyon kellenének, akkor is, ha nem szereted őket. Ez van.

2017. febr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
91%

Elhiszem, hogy zavar a súlyod, bár nekem inkább soványkának tűnsz, de hát fiatalság, bolondság.

Viszont olvasd csak el mégegyszer, hogy mit eszel. Ezekről mind le kéne mondanod, kb a sajt és a hal maradhat, az se rántva.

Ha képes vagy néhányszáz kalóriás diétákat tartani, akkor van akaraterőd. Nos a rossz hír, hogy ezt az akaraterőt totálisan ostoba dologra fordítottad, a koplalásra.

Ehelyett cseréld le az összes kajádat egészségesebbre. Számold ki, hogy mennyit ettél egy nap és ezt próbáld átváltani zöldségre, húsra, gyümölcsre. A legendás akaraterődet arra fordítsd, hogy ennek utánanézel és keresel olyan zöldséget, amit szeretsz. (Krumpli nem ér). Már így óriási meglepetés fog érni, hogy néhány oreó kalóriájából egész tisztességesen jól lehet lakni. De mondok jobbat, ha kihagyod a gyorsfelszívódású szénhidrátokat, akkor addig ehetsz amíg jól nem laksz és nem fogsz elhízni. Ugye milyen jól hangzik? Ehhez is kell fegyelem, szóval, ha az önsanyargatásod valójában kontrollra vágyás, akkor nyugodtan belevetheted magad ebbe a diétába. Egészségesebb leszel, több energiával és mindenki irigyelni fog, hogy hát ez a lány mennyit ehet és mégse hízik. Ha még mozogni is elkezdessz mellé, akkor te leszel a kicsattanó egészség és szexuális vonzás szobra 16 éves korodra.

2017. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
43%
Még egy megfigyelés az étkezési szokásaidhoz. Nő vagy, egy nő nem ehet így, egyszerűen nem bírjuk az ilyesmit. Néhány növésben lévő kamaszfiú illetve folyton sportoló langaléta izompacsirta megteheti, hogy ennyi gyors szénhidrátot visz be, de ők is a rendes kaján felül az elhasznált rengeteg energia gyors pótlására. Pl láttam egyszer a német ifjúsági úszóválogatottat kajálni másfél óra hajnali edzés után, na ők nem számolták a csokis palacsintát. Persze aznap még két hasonló edzésük volt. Ha nem mozogsz ennyit, akkor ezeket a kajákat el kell felejtened 15 éves korodra. Felnőtt nőként úgyse eheted, mert mázsás súlyú leszel.
2017. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Én abban hiszek, hogy mindent lehet enni, mértékkel :)

Hónapokig tartottam a 46 kg-s súlyomat úgy, hogy ettem csokit, péksütit, tésztát, mindent, de beleszámoltam a napi keretembe

Persze tudom, hogy ilyen zabálós napokat nem igazán kéne tartanom, amit leírtam, ott tényleg nagyon elszaladt velem a ló

De az azért túlzás, hogy soha többet nem ehetek ilyeneket

2017. febr. 23. 11:32
 27/37 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen időszakaim vannak nekem is. A legrosszabb, legyűrni a lelki ismeret furdalást :( És ha elgondolkodok rajta, akkor letolok még + egy hasonló adagot.


egyensúlyozni sporttal tudod ezt a kalóriabevitelt.


Egyébként el kell terelni a gondolataidat. Ha Rád tör a zabálhatnék, Menj vegyél ilyenkor süti helyett egy szemceruzát vagy egy felsőt pl turiban. Vagy kezdj el táncolni a kedvenc zenédre.


Egy ilyen nap után én csak fokozatosan tudom visszaszoktatni magam a normális étkezésre. Több napig tart, amíg visszajön az önuralom. Addig naponta csökkentem az édességadagot. A hirtelen megvonás nálam ahhoz vezet, hogy kb 12-13 nap múlva megint letolok egy fél cukrászdát.

2017. febr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
neked pont , hogy híznod kéne...
2017. febr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
#28 azt hadd döntsem el én
2017. febr. 23. 16:29
 30/37 anonim ***** válasza:
h kiírsz ey kérdést akk ne csodálkozz ha kapsz veled ellentétes hozzáálláésú emberektől is véleményt.Am sztem a tested már eldöntötte csak te nem akarod belátni.
2017. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!