Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyokura; nagyon elrontottam,...

Fogyokura; nagyon elrontottam, van meg eselyem?

Figyelt kérdés
Februarban egyik naprol a masikra leraktam minden kenyer es tesztafelet es minden edesseget megvontam magamtol. Drasztikus fogyokuraba kezdtem es napi kb 400 kaloriat vittem be. 2,5 honap alatt lement 15 kg es attol felek hogy elkestem annak a felismeresevel hogy nagyon elrontottam ezt az egeszet. Tudom hogy ez drasztikus fogyas volt es hogy be fog indulni a jojo effektus de most szeretnem korigalni. Ez lehetseges meg? Ha most elkezdek egy egeszseges dietat folytatni? 1200 koruli kaloriaval? Emellett termeszetesen rendszeres sporttal, azt eddig is csinaltam. Kerlek ne jojjetek azzal hogy nem voltam normalis a napi 400al, mar en is tudom de nagyon felek hogy most ha atallok a normalisra akkor visszajon gyorsan a 15kg vagy meg annal is tobb es nem fog erni semmit a normalis etrend. Segitsetek koszonom.

2017. máj. 19. 23:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
Hány éves vagy, hány centi, hány kiló?
2017. máj. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
18/174cm/83kg
2017. máj. 19. 23:47
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan csináljátok, én anno 70 kilósan nem bírtam 2000 alatt enni laktató, jó étrenden... Tudom, különbözőek vagyunk, de akkoris. 400 kcal egy nem túl kis kalóriaigényű embernek, az durva, bár mindenkinek erős koplalás.


Nos, 1200 biztonságosnak tűnik, de aztán lassan emeld, mert a te méreteidhez ez koplalás, ha már normálisabb az anyagcseréd sebessége (ami most bizonyára belassult. de az életedet nem vágtad tönkre, nyilván érdemes változtatni, le tudsz fogyni rendesen, egészségesen).

2017. máj. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szoval azt mondod hogy akar mar holnaptol megprobalkozhatok az 1200vel? Es azt tartsam? Illetve ebben az utemben ezzel a nagy emelessel az eddigiekhez kepest mennyit fogok nagyjabol hizni? Elegge rossz a genetikam, hizekony vagyok es nagyon felek hogy visszajon amit leadtam
2017. máj. 20. 00:11
 5/14 anonim ***** válasza:

No ezt már nem tudom, de annyira kevés az 1200, hogy szerintem egy napig se koplalj kem;nyen tovább.

Nem várnék hízást, ez nagyon kevés kalória neked, még fogynod is jóval többel kéne sport mellett.

De fogalmam sincs, mennyire tud belassulni az anyagcsere ilyen brutális esetben. De azt hiszem, az a normális, ha nem érdekel most a hízás (nem mintha reális lenne, ld. fentiek), az egészségeddel játszottál hónapokig, azt kéne megmenteni.

2017. máj. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy ezt nagyon elszurtam, de engem is csabitott a gyors fogyas gondolata, de ez nem volt egy hosszutavu megoldas mar belatom. A merleget pedig biztos elkerulom most egy darabig hogy meg veletlenul se tantoritson el es hajszoljon ujabb drasztikus kaloriamegvonasba. Remelem menni fog es ha lassan is de sikerrel jarok. De a hizasban en szinte biztos vagyok sajnos
2017. máj. 20. 00:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a 4óránkénti étkezést betartod,és naponta iszol citromlevet,borsos kurkumát,gyömbért,és kicsit sportolsz,biztos hogy nem hízol vissza.A kurkuma meggátolja a zsírsejtek kialakulását (meg a vízi állat sejtjeinek kialakulását is :) )

De javaslom még a chia magot,zabkását is.Eltelít,kitakarít,és egészséges.A Chia a legnagyobb magne b3-b6 forrás is ezen kívül.

2017. máj. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Oh akkor közel 100kilos voltál.

Amire törekedned kéne, hogy egy fél év alatt beállítsd a súlyodat, vagy is a természetes étkezésed ne legyen több 2000kalóriánál, vagy is tudjad mikor mennyit enni.


Ahogy írtad nagyon fiatal vagy, gondolom a szülöi házban élsz, és az ottani étkezés is nagyon rossz. Vagy is rengeteg cukor és zsíros ételek vannak nagy mennyiségben.

Se a cukor se a zsír nem rossz, SÖT kell a szervezetnek, DE megfelelö mennyiségben.

2000kalória kb egy napi étkezés:

reggeli: 1 zsemle vajjal

ebéd: 500-600kalóriás normál ebéd

uzsonna: lehet 1 de csak is 1 szelet süti, vagy egy joghurt vagy egy puding vagy gyümölcsök

vacsora: 1 normál szelet kenyér szalámival, parizerrel és sok zöldség.

Napközben víz vagy max 1-2 pohár cukros ital.


Ha egy ilyen étkezést betudsz állítani akkor nem fogsz hízni. A lényeg hogy ne csipegess közben, ne tömj be titokban egy szelet csokit.

2017. máj. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Szia.

En napi 500 kaloriaval fogytam le 40kilot.

Nem jott vissza semmi.

Az a lenyeg hogy ha mar lefogytal vagy kozel allsz a celsulyodhoz, el kell kezdeni fokozatosan novelni a kaloriat, illetve elkezdeni sportolni. Ugy etkezz hogy napi sokszor keveset tehat gyorsitsd be az anyagcseredet.

Hirtelen ne noveld meg a kaloriabevitelt, csak fokozatosan.

Sport gyanant ajanlom az uszast a futast es a biciklizest.

Persze mas is jo, de ezek utan a sportok utan olyan mintha kifacsartak kitisztitottak volna a tested.

A bornek is jot tesz.

2017. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A napi 1500 kcalt kell figyelni. az heti 30 deka fogyás akkor is, ha csak szalonnát eszel.

napi 400-500 kcal bevitel az már káros főleg hosszútávon.

2017. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!