Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van az, hogy csak ilyen...

Miért van az, hogy csak ilyen kevés szénhidrát mellett tudok fogyni?

Figyelt kérdés

Csak akkor tudok fogyni (nem mérlegen nézem az eredményt, hanem mérem magam), ha drasztikusan lecsökkentem a CH-t és emellett is heti 5-6x végzek kardio edzést.

Jelenleg napi 50-70g szénhidrátot eszem (például ma reggelire és tízóraira ettem összesen 50g zabból zabkását, 1 kávéskanálnyi barnacukrot, egy őszibarackot és 3 db korpovitot - ez ~60g, ezen kívül csak salátát eszem meg tejtermékeket, tojást...).

Ha hozzátesszük hogy mozgással majdnem mindent elégetek, amit beviszek, akkor ez nagyon kevés. De eddig 3 hónapon keresztül ettem napi 1500 kcal körül (súlyzós edzés és kardio mellett), és egy méretet sem fogytam enyni idő alatt. Úgyhogy most szomorú vagyok, mert valszeg izomból is fogyok egy csomót, de így legalább látom, hogy megy le a zsír.

165/67 vagyok amúgy, 24/L



2017. aug. 18. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, lassú az anyagcseréd, ha 1500 kcallal és viszonylag sok mozgással lassan fogysz... Ehhez a ch-nak nem sok köze van.


Miért fogynál izomból? Ha a fehérje OK, a kalória OK és edzel, akkor minimális izomvesztés várható, semmi logika nincs az izomból fogyásban.

2017. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevés a zöldség, ezért lassú az anyagcseréd.
2017. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy vegetáriánus vagyok és a zöldségek teszik ki a kajám nagy részét :D amúgy az emésztés =/= anyagcsere. Az emésztésem teljesen OK.

Amúgy szerintem ez akkor is kevés, általában max 1200 kalóriát eszem meg naponta, ennek legalább 1/3át lemozgom. Az izmaim ak azért fog kárára válni a dolog, mert a súlyzós edzéseket most hanyagolom.

2017. aug. 18. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nőként nem sok izmot tudsz veszteni, de ha ettől tartasz, nyomd a súlyokat :)
2017. aug. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

és én is csak azt a borzalmas hozzászólást tudom tenni mint az előttem szólok, hogy lelassult az anyagcseréd.

és nekem is lelassult, én is most ezt érzem...

de ne add fel!

valószínű a mostani időszakodban a bevitt kalóriából vígan elteng a szervezeted.

de hát jó az idő is, nyár is van - a külső hőmérséklet pont annyi, mint ami a szervezeted fenntartásához kell (36,5) nem is vagy éhes, mert nem akar raktározni a szervezeted télire - hol van még tél...

nem kell a magas energiafelhasználás, minden adott a kényelemhez...

nem vagy túlsúlyos 165/67 még belefér, egészséges, de a divatirányzatok szerint picit sok, sokak szerint egészen jó, pasik szerint, guszta, dagik szerint dejóneked :)


várj még, ne add fel.


nem fogysz izomból ettől.


keress olyan mozgást, ami nem kardió, hanem FORMÁLÓ. formáló egy kondizás, egy jóga, egy pialtes, egy callenetics, olyan mozgást keres, ami az izomzatot építi.


csináld úgy, hogy jól érezd magad, érezd azt, hogy megadtál minden tápanyagot a testednek (megadtad a folyadékot, a vitamint, a rostot az enerigát és a tápanyagokat) és megadtad a minden porcikát megmozgató testedzést, igénybevételt...


nincs olyan, hogy sehogy.


ha kevesebb energiát viszel be mint az anyagcsere és mozogsz, hogy építsd a tested izmait, akkor hosszú távon fogysz és közben építed az izmokat.


nincsen időtáv, meg előírás, de van alapszabály.


az alapszabálynak megfelel minden, idővel igazolni fognak a dolgok!

2017. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak a saláta nem olyan zöldség, ami gyorsítaná az anyagcserét, erre értettem a kevés zöldséget.
2017. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És szerinted mi gyorsítja? :)

Köszönöm a válaszokat egyébként! Ez van, túlteszem magam rajta. Inkább örülök, hogy van hozzá elég önuralmam, hogy tartani tudjam a diétát, és fogyok is.

#4-es, azért lehet nőként is. Szerintem nincs annál csúnyább, mint amikor valaki szimplán diétával meg aerobbal fogy, semmi terhelést nem ad az izomknak, és a végeredmény egy sovány, ámde remegő puding lesz.

Ezt megelőzően 2 hónap eléggé a súlyzós edzésekre fektettem a hangsúlyt, és szép lassan elég jól látszódott a testemen (a rárakódott zsír ellenére is). Azonban egy keményebb edzés után másnak farkaséhes voltam, és persze jellemzően pont a zabásabb napokon volt pihenőnapom az izomláz miatt.

Szóval most váltottam, kisebb súlyokkal szinten tartó, teljes test edzéseket csinálok csak heti 2x, és mindennap aerob-kardió edzést végzek (1 pihinap/hét).

Így most pont határon mozgok, a bevitt kalóriával még éppen nem vagyok farkaséhes az edzések miatt, szóval nem edzem többet a fent leírtaknál. Köszönöm amúgy mindenkinek a válaszokat! :)

2017. aug. 20. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!