Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 2500 kcal egy nap:O?

2500 kcal egy nap:O?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Voltam már anorexiás, othorexiás, most fatorexis vagyok. Époenhogy túlsúlyos vagyok, ennek ellenére 10 kg-t kéne fogynom. 1 hónap alatt híztam 6-8 kg-t. Most számoltam össze, kb. 2500 kcalt etten meg egy átlagos nap!

Szeretnék lefogyni, normális tempóban, egészségesen, 2000 kcalos étrendem van. Arra gondoltam, az első héten a 2000 kcalos étrend mellett valamelyik étkezés mellé ennék fehér lisztes és cukros kaját (napi 500 kcal plusz)hogy az egészséges kajákhoz ismét hozzá szokjak. A második héten napokat felváltva csak fehér lisztetz vagy csak cukrit tartalmzazó ételt ennék, 250 kcal plusszal. A harmadik héten pedig már a 2000 kcalos étrend csalás nélkül.

Ez hülyeség? Mert a pszichés betegség miatt nehezebb lesz a visszaszokás, régen még simán ment volna, és szerintem jelen esetben egy 500 kcal megvonás nem tenne jót.

Egy kérdésen van még: az jó-e, ha a 2000 kcalt csak 1 hétig folytatnám, utána 1800 kcal, majd 1600? (Az étrend összeállítását és a sportot tisztáztam, az pipa)



2017. szept. 5. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Mi az a fatorexis? Szerintem teljesen jo. Hajra!
2017. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Első: Akik túlsúlyosak, mégis vékonynak látják magukat.
2017. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ertem,koszonom
2017. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Adatok nélkül a kalóriamennyiségekkel nem tudok mit kezdeni, van, aki fogy 2500 kcallal, de a legtöbbünk nem. Normál esetben (ha nincs nagy kalóriaigényed), teljesen jó a terv, csak tudd betartani.

Te ismered magad, nyilván ez alapján gondolod, hogy a fenti számodra megfelelő. Próbáld ki, hátha tényleg mwegy így szépen, fokozatosan, nem tűnik vészesnek, de az ember pszichéje, sőt fizikai működése is elég trükkös. Van, akinek totális váltás, tiltólista kell, másnak a fokozatosság jó.

2017. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat(:

Nekem régen abszolút ment volna a hirtelen váltás, most úgy érzem, nem menne, csak fokozatossággal.

2017. szept. 6. 06:13
 6/7 anonim ***** válasza:

lassabban jobb...az alap a 2000kcal, erről átállsz 1800-ra kb egy hónapig, aztán 1600 évekig.


a szervezeted, és a digitális mérleg úgy is jelez.

2017. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én nagyon türelmes vagyok, de ne már...1 hónap???:O

Én max 2 hetet gondoltam

2017. szept. 6. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!