Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szégyenlem, de ma megettem...

Szégyenlem, de ma megettem 2500 kcal-t, csak jó kajákból. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Összeszámoltam, kalóriatáblázattal, és nem tévedek.

Ezeket ettem...

4 yoghurt (zsírszegény) 250 gramm 1 db yoghurt, így 4*250 gr volt

csirkemell, kb. 600 gramm

brokkoli, uborka (rengeteg) paradicsom (rengeteg), saláta

alma ( 3 db)

csirkemell sonka (100 gr)

2 tejeskávé (cukor nélkül!)

és este még mindig éhes voltam... egy egész vekni (400 gr, Lidl-ös) teljes kiőrlésű kenyeret megettem, este 8 körül.


És most érzem magam jól, úgy érzem nem szakad szét a hasam a teltségtől, még egy pici férne belém, és nem értem hogyan :(

a kenyér csak maga kb. 1060 kalória volt így este.


Mindent összeszámoltam (zöldségekkel együtt) 2500 kcal volt körülbelül. Picivel több mint 2500.


Nem ettem semmi cukrosat. Tudom, hogy a tejtermékek sem kifejezetten diétásak, de zsírszegény joghurtot ettem. Többször írták kommentbe itt a fórumon, hogy a tejtermékek rosszak, ne együk őket, mert az őskori ember sem fogyasztott tejet, tejterméket.


Mit tegyek?:(

Lelkiismeretfurdalásom van. Karácsonykor visszafogtam magam, és néztem ahogy mindenki eszi a töltött káposztát, beiglit, de én ettem vacsira a csirkemell + sali kombót... és esküszöm, karácsonykor mind a 3 nap alatt kb 1300 kcalt ettem.


Most erre meg, épp hogy nem a karácsonyt szúrtam el, (nem kérkedésnek meg büszkeségnek szánom) hanem az utána lévő napokat.


Mit tegyek? Konditerem sajnos nincs nyitva a közelben... olyan helyen lakom hogy csak január 3-án nyit ki. Tornázni nem szeretek, mert futógépet/ellipszist jobban szeretem, de annyira bűntudatom van lehet lenyomok egy tornát is így este... miért szúrom el??? Így karácsony után?


Meg karácsonyig minden rendben volt... néztem a többieket, de volt önkontrollom. Istenem :( sírni tudnék.


Vizsgaidőszak lesz januárban, igyekszem eljutni a kondiba, meg szorgalmi időszakban is jártam kondiba, és sikeresen fogytam kb heti 1-1,5 kg-ot. És éreztem is magamon (meg láttam is hogy fogyok.


Most meg úgy érzem mintha kitágult volna a gyomrom, és nem elégszem meg az eddigi 1300 kalóriával, napról napra több kell.. próbáltam kisebb adagokat enni, tegnap kb. 2200 kalória körül ettem, de úgy hogy mindig egy kis tálkába tettem ki a kaját, így napi 7-8szor ettem... de ez is csirkecomb/hal/yoghurt stb volt. Több mint 1 kg csirkehúst megette tegnap.


Mit tegyek hogy kicsit összébb menjen a gyomrom? December közepén sokkalta kevesebb kaja is elég volt most meg a 2szerese sem elég annak a kajának amit akkor ettem :( mintha egyre tágulna a gyomrom napról napra többet kívánok.


Nem működik az "egyél-kis-adagokat" módszer sem. HELP!


2013. dec. 28. 21:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Iszom eleget, mindig iszom étkezés előtt is hogy eltelítsen picit. Napi 2 l víz minimum megvan, általában 2,5 l a biztos.
2013. dec. 28. 21:37
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez valóban sok volt,de ne legyél ennyire elkeseredve!Tornázz ma egy fél órát és jobban is leszel!A holnapi napra készíts egy "tervet"!írj le mindent,amit holnap akarsz megenni,de ne azt csináld,hogy egyszer teleeszed magad,másszor meg koplalsz.Holnapra vagy akár egész hétre írj össze magadnak étrendet és tartsd magad ahhoz!így sikerülhet! :) Sok sikert!

2013. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Egyél még, és szard le! Addig egyél ameddig ehetsz!

Az idegosztályon akarsz kikötni?

Mit szivatod magad ezekkel a módszerekkel meg a kalóriákkal?


Nem ezen múlik a testsúlyod, hanem az életviteleden.


Mennyit alszol, mennyit mozogsz stb.


Ha keveset alszol, sokat mozogsz, tuti lemegy rólad minden.


Alvás közben lehet legjobban hízni.

2013. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne együk őket, mert az őskori ember sem fogyasztott tejet, tejterméket.


Ezt az ökörséget meg hamar felejtsd el :D Mellesleg miylen őskori emberről beszélünk?

Mert volt egy rakás alfaja aminek a legtöbbje kipusztult (talán mert nem ettek tejet?!?)...


Franciaországban van a legtöbb őslelet, és onnan származnak a legjobb sajtok is.

2013. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ez nem volt sok, azért lettél éhesebb estére, mert keveset eszel. Ezek jó kaják, meg minden, de kéne enned olajos magvakat, tojást, gyümölcsöket is, így egy kis zsírhoz jutna a szervezeted, amiből meríthetne erőd.

Nem vmi normális dolog ennyire ki lenni idegileg 4 joghurttól meg egy kis kenyértől ugye ezt te is tudod?

Az jó, hogy egészségesen szeretnél élni, de ahhoz hogy egészségesnek tűnj kívülről, belülről is annak kell lenned. Szóval inkább lelkileg legyél jobban felkészülve, a tested utána már tudod formázni, alakítani, ahogy szeretnéd. De ha te nem tudod elfogadni magad, és pánikszerűen éled meg ezt az estét, hogy ettél egy kis kenyeret, kifordulsz önmagadból, az ételek irányítják az életed akkor lehetsz te 40 vagy 80kg is, sosem leszel boldog. Mindig lesz egy gátló tényező-és ez az étel.

Hidd el, tudom miről beszélek. Gondolkozz el rajta!

2013. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ne együk őket, mert az őskori ember sem fogyasztott tejet, tejterméket. "


Vitaminon cukron meg fehérje izolátumon is lehet élni, pedig az sem volt az ősembernek.

2013. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Hé! Nehogy felakaszd itt nekem magad, vagy valami! Nem kell ilyen véresen komolyan venni a dolgot, mert annak sosem lesz jó vége. Ne csak az életed változtasd meg, hanem változz te is vele együtt! Ha zöldségeket eszel és tornázol, azt ne azért csináld, mert kövér vagy, és csúnya, vagy hasonlók. Nem, gondolj arra, hogy most az álmaid megvalósításáért korog a gyomrod, hogy minden perccel, minden kis átugrott akadállyal szebb leszel és vékonyabb, és közben irtó büszke lehetsz magadra, amiért csinálod! Nézz a tükörbe, nézd meg, milyen szép vagy, és gondolj arra, milyen szép lehetsz!

Én így fogytam közel 30 kg-ot. Nem esett nehezemre, mert bár szenvedtem, közben boldog voltam, hogy szenvedhetek. Ne irigykedj másokra, mert akik vékonynak születnek, azok sosem lesznek olyanok, mint te, amikor vékony leszel. Te erősebb leszel, kitartóbb, és egyszerűen csak több.

Amit én a mai napodon hibának látok, az az, hogy ne számold kalóriának a zöldséget! Az mind hasznos, és ami hasznos, az úgysem megy a fenekedre! Ha natúr joghurtot eszel, akkor egyél hozzá párizsit, vagy valami ilyesmit, mert akkor tovább kitart a hatása, a gyümölcsöstől viszont éhes lesz az ember. Kávé helyett inkább igyál egy csomó teát, az sem baj, ha egy kis cukrot raksz bele, de sokkal egészségesebb, és hosszútávon jobban ébren is tart. Valamint van egy Garden nevű gyümölcslé, ami 100%-ban gyümölcs, és baromi finom, és elűz mindennemű éhséget, azt is nagyon tudom ajánlani.

A vekni kenyér, pedig hát, hiba. A teljes kiőrlésű kenyér nagyon finom, az egyik kedvencem, de nem önmagában. Mert mi lett volna, ha fogsz egy fél szeletet belőle, raksz hozzá egy kis szelet sajtot, egy párizsiszeletet, egy nagy rakás zöldséget? Akkor ehettél volna mellé egy főttojást is. És lássuk csak, mivel a zöldségeket nem számoljuk (ami azért is jó, mert sok fajtát egyen az ember, azt viszont unalmas és fárasztó mind kikeresni), ez nem lett volna több 300kcal-nál.

Ami nekem nagyon bevált, az a krumpli-nap. Mert bár nem vagyok a kifejezett fogyókúrák híve, azért néha jó, ha valami kihajtja a vizet, és új emberként kezdheted a fogyókúrát. És 1-2 kilóval kevesebben. Szóval 3 kisebb krumplit eszik az ember egész nap. Ez lehet főtt, vagy krumplileves, sült inkább ne. Éhezni fogsz, de igyál rá sok vizet meg teát.

Amit még ajánlani tudok, az az, hogy gondolkozz el, mások mitől vékonyak. Nemzetek, családok, stb. Mit csinálnak máshogy? Én Ázsiát választottam, ők nem esznek kenyeret, vagy csak nagyon ritkán, és ez rengeteg kalórai bevitelétől kíméli meg őket. Szóval rizsre fel! Kenyér helyett tessék azt enni, egy kis tálban, ugyanúgy mehet rá szalámi, zöldségek, egy kis szójaszósz, és igazi lakoma! (és mirelitzöldséggel is nagyon jó) mellé pedig egy kis zöldtea, mert bár nem finom, de feelingje az van :) És a legjobb japán felfogás, amit valaha hallottam: 80% telítettségnél hagyd abba az evést. Mert minek teljesen teli lenned? És ha fér még beléd egy kicsi? Akkor mi van? Kötelező pukkadásig ennie az embernek? Nem, hát! A bőröndöd sem pakolod teli, ha nincs szükséged annyi holmira, nem? A tested miért kéne? Tartsd szem előtt, hogy az vagy, amit megeszel, és ha jó dolgokat eszel, szép leszel :)

Sportnak pedig fuss! Gyors, hatékony, a lábaknak egy csoda, és minden mást is fogyaszt. Mellé ússz, az egyszerre merít ki és tölt fel, vagy próbáld ki a gyermeki énem kedvencét, az ugrókötelet :) (de csak szoros melltartóban).

Nagy gyomorra rengeteg zöldség, és annál is több víz, nem muszáj csúnya dolgokkal kitölteni. Aztán csökkentheted, és majd érzed, hogy menni fog össze.

Kis adagokat sem kell enni, egyél kevés kenyeret, rengeteg zöldséget. Vagy kistányéron tálalj magadnak, akkor többnek néz ki. Én néha kis tálból eszem, főleg a rizst, az vicces, és többnek is érzem. És egyél késsel villával, azzal is többnek tűnik. És igyál sokat, ez a fő szabály. Én mindenhova vizespalackkal járkálok, mert állandóan korogna a gyomrom, de mindig iszom rá, és akkor csöndben marad :)

Ha pedig ellenálhatatlan vágyat érzel, hogy egyél valamit, akkor gondolj arra, hogy boldogabb leszel-e tőle, hogy mennyivel rosszabb lesz bűntudatot érezni utána, mint büszkeséget, ha nem eszed meg. Ha ez sem segít, én egy régi szerelmemre, egy úszómesterre gondolok. Éreztem, hogy tetszem neki, pedig akkor még duci voltam, nagyon is, és úgy nézett állandóan, hogy bikiniben voltam, és annyira szégyelltem magam a testem miatt, hogy nem mertem még csak ránézni sem, pedig még oda is sétált, ahol én úsztam, én pedig átmentem máshova. Arra gondolok, hogy kell nekem még egy ilyen? Hogy egy gyönyörű, csillogó szemű sráctól elmeneküljek? Nem jobb, ha most ezt nem eszem meg Érte?

És még egy tipp, ami lehet, hogy kiveri a biztosítékot, és furán fogsz nézni rám,de ez van. Én azt csináltam a fogyókúra elején, ha tényleg nem bírtam megállni az evést, hogy ettem egy falatot akármiből: süti, keksz, minden, jól megrágtam, aztán kiköptem egy zsepibe. Az íz megvolt, az élvezet megvolt, és bár pazarlás, de nem híztam tőle. De mennyivel nagyobb pazarlás ez, mint utána sok ezer forintért fogyókúrás bogyókat enni, amik nem segítenek? Persze ne gondolkodj nagyban. Csak ha hízlaló kajáról van szó, és csak ha belehalnál, ha nem kóstolhatnád meg. A maradékot meg tedd félre, és add oda valakinek, vagy dobd ki, vagy add egy kóbor állatnak. Pénz, de te fontosabb vagy, mint hogy spórolj, és te fontosabb vagy a csokinál.

Ennyi, remélem legalább egy picit tudtam segíteni :)

2013. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na épp ez a baj, hogy a vekni kenyeret nem önmagában ettem, hanem 3 db paradicsommal, uborkával salátával és csirkesonkával... + 1 yoghurt :(
2013. dec. 29. 00:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Na figyelj, én karácsonykor, első nap megettem (nem feltétlen egészséges kajákból, főleg bejgli, pogácsa) 2000 kcalt, másik két nap 2500-2500 kcalt. Alapból 49-50 kg vagyok, másnap 51 volt, ma meg megint 49.:DD ennyi nem rontja el.
2013. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Te 1300 kalóriát ettél Karácsonykor egy nap, én totál nem foglalkozok a súlyommal és nem számolok semmiféle kalóriát, de tegnap először kipróbáltam egy Androidos szoftvert szokásos futásomkor, és 1300 kalória fölötti értéket írt ki egy laza 1,5 órás futásomra. Nem tudom, hogy mennyire reális ez, de ha igen, akkor ha csak napi 2500 kalóriát fogyasztanék, akkor hamar az éhhalál szélére kerülnék, 1300-al meg lenne pár hetem a koporsóig.


De persze lehet, hogy te meg egy 160 centis, 45 kilós nő vagy, azaz fele annyi kiló, mint én, és így felezzünk mindent. Ennyire parázni akkor sem kellene, mert így lehet, hogy nem hízol el, viszont a parázásra megy rá az egészséged. Beteg dolog az is, hogy Karácsonykor koplalsz, nem, nem kellene, nem azon a pár napon fog múlni a fogyókúrád. Ha a normál adagod 3-szorosát megeszed Karácsonykor, attól még 3-szor annyi nem tud felszívódni, mert nem szokott hozzá a szervezeted. Fogyózni meg tudsz az év többi napján is.

2013. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!