Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mindenki mást mond! Mi az...

Mindenki mást mond! Mi az igazság? Fogyókúra alatt meg kell enni az alapanyagcserénknek megfelelő kalóriát vagy az alatt kell lenni? Ha alatta, akkor mennyivel? Indokot is szeretnék!

Figyelt kérdés

2018. jan. 23. 08:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%

Hát elég nagy itt a homály ahogy látom.

Az alapanyag csere az az a kalóriaszám amit akkor is eléget a szervezeted ha vegetálsz a kórházi ágyon ugyanis a szerveid nem ingyen működnek.

Ha nem eszed meg ezt a kalóriamennyiséget azt a szerveidtől vonod meg, aminek egy sor rossz következménye lesz.


Élőszőr fogyni fogsz nyilván.

Zsírból és izomból. Ebben az esetben az izom az ami "felesleges" a szervezetnek, mivel túl sok kalóriát igényel (amit nem adsz meg neki) és túl sok energiát használ fel (amiből egyébként is keveset viszel be) tehát csupa jó dolgot végez ami segítené a fogyásod.


Majd szépen lassul az anyagcsere az izom vesztésével párhuzamosan.

A szervezet alkalmazkodik a kevés tápanyaghoz (stagnálni fogsz) és még kevesebbet kell enned ahhoz,hogy fogyj.

Erőtlen,fáradt leszel, még több izmot vesztesz, még jobban lassul az anyagcsere és ez így meg szépen tovább amíg teljesen gallyra nem vágod a szervezeted.


Majd ha már nem bírod a koplalást és úgy döntesz kicsit többet akarsz enni ( ami normális esetben mondjuk még mindig kevéske) a szervezet azonnal raktározásba kezd hiszen várja a következő agymenést amikor nem adsz neki enni.

Pontosan ebből alakultak ki ezek az örök aranyköpések,hogy a levegőtől is hízok, nem is eszek és hízok stb...


És ezt a folyamatot nagyon könnyű elindítani, meg állítani pedig még nehezebb.

2018. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszi,ez így érthető,és logikus is,igazad van!A helyzet viszont az,hogy a napi 1200-1300 kalória bevitel még nem koplalás szerintem,sok helyen írják is,hogy 1200 kalória alá tilos menni.Persze ez azokra vonatkozik,akik nem nagyon sportolnak.Sajnos én is utóbbi vagyok,de heti fél kg-t így is szeretnék fogyni.Majd fogok edzeni is,de mivel évekig nem mozogtam,ez egy hosszú folyamat lesz,amire normális mennyiséget tudok majd csinálni szerintem.
2018. jan. 24. 10:28
 13/17 anonim ***** válasza:
77%
A 11. válaszoló talán logikusnak hangzik, de nincs igaza. Ha a szervezet nem kapja meg a szükséges energiát, a tartalékból fedezi, azaz a zsírréteg bontásából. Nemde éppen ezt szeretnénk? Az izombontás reális veszély, azonban magas fehérjebevitellel, és testmozgással minimalizálható, sőt, mozgáshoz nem szokott egyéneknél akár csekély izomnövekedés is előfordulhat a fogyókúra alatt! Az energiaigény lecsökkenése szintén előfordulhat, de egyrészt ehhez drasztikus fogyókúra szükséges, másrészt még ekkor sem olyan jelentős mértékű, mint azt sokan hiszek, kb. 10 százalék. Ha netán bekövetkezik, vagyis a szervezeted tényleg nem kapja meg a számára szükséges energiamennyiséget, azt tapasztalni fogod, mert fáradt, erőtlen, rosszkedvű leszel. Ekkor kicsit emelned kell a kalórián. De ha figyelsz arra, amit a 6. válaszban írtam, valószínűleg semmi baj nem lesz, egészségesen fogsz fogyni.
2018. jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

13-as. Én is mondtam,hogy fogyni fog eleinte zsírból és izomból is.

Viszont a zsír sokkal jobb energiaraktározó mint az izom ezért értelemszerűen a zsírhoz sokkal jobban fog ragaszkodni a test,hogy ezt a minimális energiát megóvja.

A mozgás és fehérje bevitel deficitben maximum arra jó,hogy minimalizálni lehessen vele a veszteséget.

Ezt a jelenséget hívják skinny fat-nek, sajnos elég sokat látni manapság.

És a huzamosabb ideig tartó alapanyagcsere alatti étkezés nagyon is drasztikusnak számít.



Kérdező:

Ha úgy van ahogy mondod akkor mindenképpen azt javasolnám,hogy kalkuláld ki több helyen is,hogy mi a BMR szinted és vonj átlagot (jobbat nem nagyon tudsz mert mindenhol más fog kijönni, valamennyivel kevesebb vagy több lesz) és azt a kalóriaszámot edd, tényleg ne nagyon menny alá.

Sajnos rengeteg böszmeséget lehet olvasni. Hány olyan oldalt lehet találni ahol 1000 kalóriás étrendeket hirdetnek...nevetséges és felháborító is.


Írj be minden falatot a kalóriabázisba és mérd meg magad 2-3 hét múlva.

És egy kicsit tényleg próbálj meg mozogni, az hosszú távon nem fog működni,hogy csak és kizárólag alacsony kalórián élsz, egyáltalán nem tesz jót.

Az lenne a legszuperebb ha meglenne ugyanúgy mondjuk a napi 400-500 kcal deficit,de 1200 kcal helyett mondjuk 1400-et tudnál enni és a többit mozgással égetnéd el.

Nem tűnik soknak ez a 200 kalória de nagyon sokat számít!

2018. jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy mit eszel. Én ma pl megettem reggelire 2 tojásból rántottát meg egy paradicsomot - 220 kcal. Ebédre egy jó nagy tányér tökspagettit pirított darált hússal, reszelt parmezánnal, teljesen jól laktam -700 kalória. Vacsorára eszek egy nagy adag sovány joghurtot 250 kalória. 1200 alatt vagyok, és tényleg jól laktam...
2018. jan. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sajnos semmi összefüggés az éhségérzet és a normális tápanyag bevitel között.

Én anno 7 éve mikor lefogytam 22 kg-ot táplálkozás tanácsadó segítségét kértem.

Eleve napi 5 alkalommal ettem/eszem ma is és mennyiségre is sokkal-sokkal többet mint azelőtt (kalóriában nyilván nem) soha nem voltam éhes,eleinte furcsa volt,hogy nem vagyok éhes és úgy kell ennem aztán szépen lassan hozzászoktam és ma már nem akkor megyek a hűtőhöz amikor éhes vagyok hanem amikor ideje van.

Ebbe is kell egy rendszer, nagyon könnyen meg lehet szokni és nagyon kifizetődő.

Persze hasra ütés szerű életmóddal is lehet fogyni, csal úgy a nagy része lutri. Vagy fogysz vagy nem.

2018. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mosolygós03 válasza:
Nem muszály, de sokkal ne menj alá. Legtöbben azt írják itt,hogy 1200-1400. Igen kb annyit be kell vinni. Min 1000-1200 mert külben lelassúl az anyagcseréd és a szervezet tartalékol mert túl keveset kap ezért nem fogja felhasználni a zsírraktárokt. Álltalában az alapanyagcsere 1400-1600 körül van .Ennyit használ a szervezeted csak azzal hogy élsz, lélegzel,alszol,eszel,fekszel stb. Ezt elhasználja akkor is ha csak fekszel egész nap. A többi ha pl ülő munkát végzel nem sportolsz akkor kb össz kalória amit elhasználsz az alapon kívül bolt,munkába menés, főzés ,mosogatás szokásos napi dolgok 500-600 kaloria, tehát összesen egy átlagos nem túl aktív ember 2100-2400 körül használ el .ha beviszed az alapot 1500 akkor a fenmaradt 6-700-at a szírraktárból használja a szervezet.és fogysz kb hetente fél kg ot így.😀👍
2018. jún. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!