Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Már jártam itt.500 napos...

Már jártam itt.500 napos vagyok a cal. Számolásban. Fél éve platón vagyok, nem mozdul a mérleg. Már tényleg nagyon elkeserit. Ennyi volt? Még 10 kg kellene.

Figyelt kérdés
2018. febr. 6. 15:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Miért, Te miben hiszel?
2018. febr. 8. 19:29
 12/24 anonim ***** válasza:
Írnál bővebben az étrendedről?
2018. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én hagyományosan eszem. Reggel kb 450 kalória szokott lenni. Tojás, saláta, tonhal, csirke-pulykamell sonka stb, 8 deka rozskenyér, vagy tk. Ebéd főtt étel. Leves, második hagyományos. Törekszem a sok zöldségre, főzelékre. Ma pl. spenót volt sült csirkével. Tegnap rántott hal, és karfiol, saláták. Az én halam 15 deka volt, a karfiol natur. rizs. Este hideg kaja. Kocsonya, sonka, natur halkonzerv, tojás. 6 deka kenyérféle, vagy zsömle. Visszanéztem az 500 napomat, és az elején, mikor lement a husz kiló, akkor sem volt másképp. 1300-1500 kalória körül. Iszom napi 2-3 litert. Leves is van mindennap.
2018. febr. 9. 18:33
 14/24 anonim válasza:
44%

25 kg plusz van rajtad még! Nem akarlak elkeseríteni de ha ilyenek az adottságaid akkor semmi se lesz megoldás.


Mozogj még többet! Én napi 30 kmt sétálok, otthon vannak kondigépek. (Használom) és kevesebbet eszek mint Te! Mégis vagyok 125 kg. Igaz voltam már 75 is. De akkor is már az életemmel játszottam, kaja nélkül dolgozni, sokszor rosszul lettem.

2018. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20%

Akkor próbálj meg egykét trükköt, ami sokaknál beválik, hátha Nálad is segít:

1. 1200kcal étrend

2. Reggel 9 és este 5 között egyél kétóránként(5x összesen), de este 5-től már ne egyél.

3. Napi 3-4liter folyadék egyenletesen elosztva a nap folyamán, ebben legyen zöldtea is, illetve vannak ilyen fogyást segítő, anyagcsere pörgető italok.

4. Hagyd el teljesen a cukros, lisztes, zsíros ételeket, alapozz zöldségekre, egyél elegendő fehérjét, kis mennyiségben gyümölcsöt és olajos magvakat.

5. Egésznap légy mozgásban. Ettől jobban pörög az anyagcsere. Kezd reggel kis kocogással vagy vmilyen átmozgató nyújtó vagy gerinc tornával. Ne csak ülj egésznap, ha ülő munkát végzel, akkor is többször állj fel, sétálj egyet. Este edzél rendesen, izzaszd meg magadat.

2018. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%

én sem hiszek az alapanyagcsere számításban. mindenkinek megvan a maga energia igénye, ami az alap, nem lehet egy sablon szerint számolni!

sokszor 1200 alattira tiltás van, pedig én 1200-zal pl. tartom a súlyom (40 éves 160 centis nő vagyok, napi 10 órát ücsörgök, mert irodában dolgozom és sokat utazom)

szóval azt tapasztald ki, mi az a kalóriamennyiség, aminél tartod a súlyod - hosszú távon - és mennyi az a kalóriamennyiség, aminél fogysz, de bizony éhesnek érzed magad.

na a kettő között van a fogyási energiamennyiség... ezt tartsd és mellette próbálj meg mozogni heti háromszor 60-90 percet - akár intenzíven, akár erősítően...


sokszor az akasztja meg a fogyást, hogy beáll a szervezet az adott energiaszintre.

na meg persze a környezeti hatások - hogy most például hideg van és inkább raktároz a szervezet, mint éget...


illetve még az is, hogy nem mindenki ugyanattól fogy, és nem mindenkit ugyanaz hízlal...


és hát, most csúnyát mondok, de az éhezés az, ami igazán fogyaszt, vagy pedig a csúcsra járatás - amikor nagyon sokat mozog, nagyon tevékeny és pörgős az élet...

aki nem ér rá folyton tevékenykedni, az életkörülménye megkívánja a restséget (pl. iskolapadban vagy irodában ül 8 órát legalább) annak bizony alá kell lőni az alapanyagcsere szinten...

a mai táplálékok elég tartalmasak... ez van.

egy szakember szerint (TóthGábor) a civilizált világban túlevéssel kerül szembe az ember.

1200 kcal a mumus... pedig lehet, a mai világban ez nem is olyan nagyon mumus dolog...

(nekem pl. nem) :)

2018. febr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az előző jókat írt, de azért nem csak. Hidegben (bár ki van hidegben manapság? aki kint dolgozik, de más bent ül a melegben) is nyilván égetjük a kalóriát, sőt, többet is, ha plusz fűtés kell. A test nem tud raktározni a semmiből.


Viszont ahogy látható, van, akinek a számaihoz képest elképesztően kevés energiával elvan a szervezete. Ilyenkor első körben a több mozgást lehet megpróbálni, mivel ott nem tud olyan sokat optimalizálni a szervezetünk, muszáj deficitbe kerülnünk.

A nagyon kevés kalóriát azért nem szoktam támogatni, mert ha az alap kalóriaigény igen kicsi is, a tápanyagokat azért be kéne vinni s ez határozottan nehezebb kevés kalóriában, jobban oda kell figyelni s ez nem mindenkinek jön össze, plusz a pirinyó adagok sem mindenkinek kivitelezhetők, főleg, ha többhöz szokott. Jó, van, az a fegyelem... S az ilyen embereknek sajna szükségük is van extra fegyelemre, de ha kicsit több edzéssel könnyíteni lehet a terheken, az jobban hangzik. Főleg, ha valaki attól tart, hogy túl keveset vinne be...

2018. febr. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Pep e ***** válasza:

A válasz 0 %-ban hasznosnak tűnik. a 15-16 hozzászólókra értettem. Nagyon dühítő, de nekik van igazuk. Ezt überelni nem lehet, próbálkozni kell kibillenteni lefelé és fölfelé, ha kcal számolsz akkor azt. Én makro tápanyagok számolására esküszöm.:)

15-16 ment a lájk. THX

2018. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Én kalóriát és makrókat is számolok. Már 540 napos vagyok. Egyenlőre még nem történt áttörés.
2018. márc. 22. 14:51
 20/24 anonim ***** válasza:
1400 kcal alatt ne egyél..
2018. márc. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!