Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valami gond van a kalóriaszáml...

Valami gond van a kalóriaszámlálós elmélettel?

Figyelt kérdés

A napi kalóriaszükségletem (2100kcal) és e felett még alkoholos italokból összehozok min. 3300kcal-át (min.5 sör és 5 kicsi).

Hogy lehetséges,hogy az elmúlt 10 év alatt nem híztam 1200-1300kg-ra?

Stabilan 100 kg környékén vagyok.



2018. máj. 8. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholistáknál a kaja felszívódása nem egészen normális.


Emellett a 2100 kcal az a kalóriamennyiség, ami az életben maradásodhoz kell (lélegzés, szív és vesemüködés, testhö fenntartása), és közben fekszel mozdulatlanul, de arra már nem elég, hogy akárcsak ülj vagy bármi mást is csinálj.


Ha ülö - azaz igen mozgásszegény - életmódod van, akkor is legalább 2600 kcal kellene ahhoz, hogy tartsd a súlyodat. Ha netán nem irodában dolgozol, akkor már 3000 kcal körülre van szükséged, ha meg valamennyi fizikai munkát is végzel, akkor 3300-3600 kcal közötti értékre van szükséged.


Szóval nem a kalóriaszámolással van gond, hanem azzal, hogy te rosszul számolsz, és az alapdolgokkal sem vagy tisztában.

2018. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagyunk olyanok, akik nehezen hízunk. Ha én megdobom napi 1000 kcallal a kalóriabevitelemet (a súlytartóhoz képest), egy hónap alatt nem hízok mérhetően (mindennap számoltam). Masszív, mindennapos zabálással jött fel évi 1 kiló. Nyolcvanpár kiló fölé képtelen voltam hízni a nagyon alapos, gyors szénhidrátban és zsírban nagyon gazdag étkezésemmel. Aztán durván kevesebbet kezdtem enni s nem fogytam... :)

Később olvastam, hogy az ilyen típus anyagcseréje könnyedén begyorsul kalóriatöbblet jelenlétében. El lehet hízni, de nagyon sokat kell enni évtizedeken át, nap mint nap.


1200 kg-ra senki nem tud hízni, hamarabb belehal, azonkívül egyre többet kell enned még a súlytartáshoz is. Nekem is ezért állt meg a hízásom, nem tudtam növelni az ételmennyiséget. Tuti ez is egyéni, mert van, aki tudja. Nekem lelkileg és fizikailag egy adott étrenden elég fix ételmennyiség kell, akármennyire sok is az, egy bizonyos súlynál megállok.

2018. máj. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem számolod azokat a kalóriákat (nincs is rá alapnorma), amiket a szervezeted arra fordít, hogy a töménytelen mennyiségű alkohollal elbánjon.
2018. máj. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem számolok vele.

De ha igaz a kalória teória,akkor csak a májam több energiát emészt fel,mint egy WBPF bajnok a felkészülése során egy világ versenyre....:)

2018. máj. 9. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Hiába okoskodsz, te nem számolsz jól.
2018. máj. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elsö elmagyarázta, hogy mennyi az a kalória, amire ténylegesen szükséged van és ez igen közel van a 3300 kcal-hoz.


De ezek szerint az alkohol már annyira leépítette az agyad, hogy nem sikerül felfogni, amit írt!

2018. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én pont az ellenkezoje vagyok, 120 kg környékén állok napi, 1200-1800 kcalt eszem és sportolok mellé:/
2018. máj. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!