Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg semmit nem ér napi 20...

Tényleg semmit nem ér napi 20 perc szobabiciklizés?

Figyelt kérdés

Sajnos egyelőre csak ennyit bírok,(így is kifulladok a végére), de küzdök, hogy majd idővel jobb legyen.

Erre most megkaptam ismerőstől, hogy ennyiért felesleges felülni a biciklire, meg semmit nem ér...

Hát kicsit lelombozott.

Úgy gondoltam, hogy mivel eddig 0 volt a napi sportom, kezdésnek talán ez megteszi...

(159 centi vagyok és 58 kg. Igazából pocakom nőtt, és ezt szeretném majd idővel eltüntetni. )


2018. ápr. 23. 08:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazuk! Nagyon jól be tudja indítani a napot egy reggeli 20 perces tekerés. Amúgy jobb lenne, ha inkább a szabadban tekernél a friss levegőn, és nem kell agyhalálba tekerni, először lassan, élvezd a kint létet. Majd ahogy érzed, egyre többet tekerhetsz.
2018. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza.

Majd lesz az több is, de addig el kell jutni.

2018. ápr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Imádom mikor valaki rögtön órás edzéseket vár egy olyantól aki 10 éve nem sportolt. Igenis jó a 20 perc. Majd úgy is érzed ha kevés. Régen én is bedőltem. Lenyomtam az 1 órát amihez nem voltam elég edzett majd másnap beledöglöttem az izomlázba és jól abbahagytam. Volt értelme? Nem.
2018. ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%
Nem sokat ér. 1 óra kényelmes tempójú kocogás (10 km) vagy 1 óra zumba edzés viszont már teljesen jó.
2018. ápr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 20 percet lépcsőgépeztem. És a fenekemen 2 hét múlva éreztem,feszesebb. Nekem ez jobban bejött mint a bicikli. Jól csinálod, majd emeled,ha jobban bírod.
2018. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ér valamit. Nem sok mozgás, de a semmitől igen távol áll. Nyilván kicsivel kell kezdeni, ha nem vagy hozzászokva.
2018. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan kell hozzászokni a sporthoz természetesen. Általában az ilyen jóindulatú ismerősök olyan 90-100 kiló körül szoktak mozogni,és a sport is kimerül a hütőnyitogatásban ,nem kell foglalkozni vele,károgók mindig vannak.
2018. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az ismerösöddel. Napi 20 perc szobabiciklizés pont 20 perccel több sport, mint ha fel se ülnél rá.

Ne a teljesítményre, az elégetett kalóriákra meg az edzés idötartamára fókuszálj, hanem arra, hogy úgy csináld, hogy viszonylag jól essen, és ne a kínzóeszközt lásd benne, amire csak muszájból ülsz fel, és amiröl úgy szállsz le, hogy szégyelled magad, amiért "csak ennyit" sikerült teljesíteni.


A sportolásban fontos a fokozatosság. Ügyes vagy, hogy elkezdted, és sok sikert meg kitartást hozzá.

2018. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó, majd emeled az időt.

Amúgy Rubint Rékának van egy ilyen szövege, hogy ne foglalkozz azzal, hány percet bírsz mozogni naponta, az még mindig több, mint amit azok tesznek, akik a fotelből hurrognak le éppen.

2018. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs,de az ismerősöd egyszerűen hülye vagy irigy. Szerinted hogy fogod bírni az 1-2órát a bringán,ha nem kezded el sem? Most 20 perc, egy hónap múlva 40 stb. PErsze,egy idő utána 20 perc semmit nem fog érni,csupán bemelegítés lesz számodra.Én sem bírtam sima bicajon,most meg 30-40 km egy átlag edzés,az is alig több,mint egy óra alatt. A futásom is,eleinte beájultam 100 méter után,most meg 15 km. Csináld és egyre jobb leszel,az ilyen idiótákat meg zárd ki az életedből. Hajrá!!!
2018. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!